Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tudnák tenni, hogy ne...

Mit tudnák tenni, hogy ne legyek bizonytalan?

Figyelt kérdés
Eléggé idegesítő, hogy sokszor bizonytalan vagyok egy egy szó vagy mondat helyeségén. Sőt van, hogy azon gondolkodok van e értelme vagy csak most takáltam ki. Elég fura alap járaton talán helyesen írok ezt sem tudom de mit tudnák tenni, hogy ne legyen ilyen problémám?

2017. márc. 2. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem tűnik úgy, hogy igazán helyesen írnál, de kitartó olvasással és írásgyakorlással nagyon gyorsan lehet fejlődni. :)
2017. márc. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez de kedves volt. :D Hol hibáztam? Vesszőket nem szokásom írni. :D
2017. márc. 2. 23:19
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem "tudnák", hanem "tudnék", az "egy-egy" kötőjellel van, mert ikerszavak, "helyességén", "alapjáraton", a többi szerintem elgépelés, de na, ez azért két és fél sorban egy kicsit sok. De tényleg komolyan gondoltam, amit írtam, simán tudsz javítani rajta, és az odafigyelés is félsiker.
2017. márc. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Megpróbálok mondjuk a vajdasági "beszédemen" is javítanom kell.
2017. márc. 3. 08:59
 5/8 BringaManó ***** válasza:

a tudnák nem helyesírási hiba, sőt nem is biztos, hogy hiba, attól függ... (nevezzük "nyelvi illemtani" kérdésnek :-)

ott nyilván így mondják*, ő nyilván így tanulta*, ha így írta* kétszer is, nála tehát ez így van magyarul, á-val.

mondhatjuk* úgy is, hogy az ő nyelvváltozatában az igeragozás hangrendi illeszkedésébe nem rondít bele, holmi önkényes rendhagyó ragozás, hanem a nyelvérzékére hallgatva szépen illeszti azt is, ahogy az összes többit is szoktuk*. :-)



*

vagy mondjék?

vagy tanulte?

vagy írte?

vagy mondhatjük?

vagy szoktük?

...

2017. márc. 3. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezt nagyon szépen le írtad és valóban így tanultam meg.
2017. márc. 4. 10:29
 7/8 BringaManó ***** válasza:
Gondolom/remélem, hogy ezzel párhuzamosan azt is megtanultad (ha megtapasztaltad), hogy ha így mondod (vagyis ha "nákolsz"), akkor sokan lenéznek majd, attól függően, hogy hol, milyen társaságban, milyen szövegben használod. Nyilván a saját szülőhelyeden, a saját szűkebb környezetben nem gond.
2017. márc. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem túlzottan érdekel. Sokk idióta magyarországi képtelen felfogni, hogy máskép beszélünk. Engem lenézhetnek meg a többi vajdaságit is de ez minket épp nem érdekel.
2017. márc. 5. 01:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!