Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a kilencoszt...

Mi a véleményetek a kilencosztályos általános iskola bevezetéséről?

Figyelt kérdés
Ugye ez angol minta alapján lenne (preeschool). Ha úgy vezetnék be, hogy előkészítő (magyarul 0. o.), akkor rendben, de úgy, hogy a felső tagozat bővüljön 9. o.-ra, úgy nem tetszene.

#általános iskola #preeschool #kilencosztályos iskola
2017. márc. 8. 15:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%

Én már nem vagyok diák de marhaságnak tartom. Eddig is túlterheltek voltak a gyerekek. Mi értelme van egy évvel tovább tanulni hittant, meg az életben nem használható dolgokat?

Ezen a videón egy család látható akiknek elege lett a fogyasztói társadalomból és különcként a természetbe költöztek. Meg lehet nézni a gyerekeket, nem jártak iskolába de 6 évesen már önmaguktól megtanultak olvasni:

https://www.youtube.com/watch?v=Nl8M7K8JehU&t=325s

Persze nem azt akarom ezzel mondani hogy más is éljen jurtában és ne járjon suliba. Hanem azt hogy nem a gyerekkínzó oktatástól lesznek okosak a gyerekek. Hanem ha lesz ifjúságuk, ha lesz idejük élni.

2017. márc. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom alapvetően marhaságnak, nyilván ezt még nagyon-nagyon alaposan át kéne gondolni. Szerintem alapvetően jó ötlet az iskolaelőkészítő évfolyam, és azt is meg kéne oldani, hogy ne trükközhessenek vele, mert azt már röhejesnek tartom, hogy manapság egyre több egészséges gyerek még 7 évesen is iskolaéretlennek van nyilvánítva, ez egyszerűen nonszensz.

Én igazából bármilyen megalapozott változtatást támogatok, ami segíthet a magyar oktatás szörnyű mutatóinak a javításában.

2017. márc. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Az a baj, hogy a mostani nagycsoportunk pont ugyanazt a célt kéne szolgálja, mint pl angliában a preschool. Egy átmeneti évet az ovi és a suli között, ami már minden gyereknek kötelező.

Ez ugye nem sikerül a magyar valóságban. Nem hiszem, hogy ha adunk még egy évet és szép új nevet adunk neki, az változtat a dolgokon. Érdekes módon, Angliában a gyerekek 16 éves korukra befejezik a középiskolát (ez mondjuk attól függ, milyen fajta suliba mennek, mert náluk is többféle van) nem kell alapból 19 éves korukig tanulniuk egy darab nyamvadt papírért.

Nem, nem örülök neki és nem is szeretném, hogy a gyerekem ilyen rendszerű oktatásba járjon (4 év alatt mondjuk valószínűleg még 4x változtatnak rajta)

2017. márc. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal Angliában sem fejezi be mindenki 16 évesen a sulit, csak az, aki nem akar egyetemre menni. És ez az elképzelés sem arról szólna, hogy plusz egy évet járjanak suliba az érettségiig, hanem gyökeresen át lenne alakítva az egész rendszer valahogy 9+3 évesre, vagy ilyesmi.

Igazad van, előttem szóló, az óvodai nagycsoportnak valóban valami hasonlóról kéne szólnia, de ez a vegyes csoportokban alig-alig kivitelezhető. Így igenis lenne létjogosultsága egy iskolaelőkészítő évnek, de - szerintem - azt valahogy úgy kéne, hogy a nagycsoportot illesszék be a suliba, és ne 7-8 évesen kezdjék, hanem legkésőbb 6 éves koruk körül, és ne legyen alóla olyan kibúvó, hogy "jaj, hadd játsszon még egy évet a kis tündérvirágszálam."

2017. márc. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Ha a helyett alkalmazzák, hogy plusz évet járnak oviba és 7+-osan mennek iskolába akkor szerintem jó ötlet. Ma már mindenki plusz évet akarja oviba járatni a gyerekét, a helyett tuti jobb lenne egy nulladik átmeneti évfolyam.
2017. márc. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

#4 csak így nálunk aki nem akar egyetemre menni is 19 éves koráig tanul (vagy érettségije sem lesz...)

Szerintem is határozottan kéne egy átmeneti év egyébként, ha tényleg működőképesre megcsinálnák, nem bánnám annyira.

2017. márc. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Igen, érdekes. :) Csak talán akkor nem kellett volna a 6 éveseket iskolába küldeni, ugyanott lennénk, de mindegy.
2017. márc. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Szlovákiai vagyok. :) itt alapból 9 osztályos az általános suli, és az én időmben még nem volt 0. osztály. 3 év ovi, aztán 9 osztály általános, majd 4 év középsuli (ez persze középsulifüggő). Szerintem nincs ezzel semmi gond, legalábbis mi ugye ehhez vagyunk szokva.
2017. márc. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
55%
Igazábol miért akarnak lefaragni az életükből még egy évet? Kevés a munkahely?
2017. márc. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mert rájöttek, hogy sok elsős nem tudja teljesíteni a követelményeket. Csak most ciki azt mondani, hogy bocs, tévedtünk.
2017. márc. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!