Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a kilencoszt...

Mi a véleményetek a kilencosztályos általános iskola bevezetéséről?

Figyelt kérdés
Ugye ez angol minta alapján lenne (preeschool). Ha úgy vezetnék be, hogy előkészítő (magyarul 0. o.), akkor rendben, de úgy, hogy a felső tagozat bővüljön 9. o.-ra, úgy nem tetszene.

#általános iskola #preeschool #kilencosztályos iskola
2017. márc. 8. 15:22
1 2
 11/12 anonim válasza:

Előre leszögezném, hogy nyolcadik osztályos vagyok. Nem tudom, hogy máshol mi a helyzet, de mifelénk a gyerekek 95°%-a elképesztően buta. Az osztályomból négyen tudunk folyékonyan olvasni. Szerintem fölösleges a kilencedik osztály, mert ebben a nyolc évben sem igazán tanulunk jóformán semmit. Inkább a jelenlegi szintet kellene továbbfejleszteni. Ha valaki nem tudja kiszámolni mennyi 17*15, akkor plusz egy év ide vagy oda, akkor sem fogja tudni. Lehet, hogy a tanárok hibája, nem tudom, lehet hogy a diákok hibája. Az meg pláne felesleges, hogy egy gyerek még ennél is korábban kezdjen el tanulni. Ugyan már, az miért jó ha egy évvel előbb megismeri az A betűt? Na meg azt is nehezen képzelem el, hogy nyugodtan megülnének a padban. Itt csak annyi a kérdés, nagyon-nagyon leegyszerűsítve, hogy a szart nyújtsuk, vagy javítsuk. Szóval szerintem inkább a jelenlegi rendszert kéne fejleszteni.

UI: Kíváncsi vagyok, hogyha majd a mostani diákok kijárják az osztályokat, akkor közülük ki tud majd folyékonyan olvasni, helyesen írni, érthetően, választékosan beszélni, számológép nélkül összeadni öt darab kifli árát és így tovább....

2017. márc. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Az én gyerekeim úgy mentek eleve suliba is, hogy tudtak olvasni, de nem kényszerítettem rá őket, amint a nagyobbik magától megtanult (újságok, stb.), tanította a kisebbet is. Ők már 4. és 6. osztályosak, de még 6.-ban is csak kb 2-3 gyerek tud tisztán, folyékonyan olvasni. 4.-ben pedig van aki szótagolva olvas.. Ezért nem lenne butaság az előkészítő szerintem.
2017. márc. 10. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!