Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy túlvállaltam...

Lehet, hogy túlvállaltam magam? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

2009 őszén elkezdtem egyetemre járni. Az első félévben nem is volt semmi gond, voltak olyanok, amiket annyira nem szerettem, de minden vizsgám elég jól sikerült, volt ami jobban, volt ami kevésbé jól, de azért különösebb probléma nem volt. A második félévben kezdődtek a gondok. Ugyanis van egy kisfiam, aki bölcsis, és télen, tavasz elején elég gyakran volt beteg. Ha ő meggyógyult, rendszerint addigra én kaptam el a betegségét. Így sokszor nem tudtam órára bemenni. Ezt igazából nem éreztem akkora problémának, csak így most, a vizsgaidőszakban jöttem rá, hogy mennyire le vagyok maradva mindennel. De akkor még mondom, nem tűnt fel, hogy akkora gond lenne. Ezért is jelentkeztem mégegy szakra. Ennek az a legfőbb oka, hogy amire most járok, az nagyon jó lenne, meg minden, csak piszok nagy mázli kell hozzá, hogy az ember el tudjon helyezkedni. Szóval jelentkeztem mégegy szakra, amivel jóval biztosabb az elhelyezkedés, bár a fizetéseket elég szűkmarkúan mérik abban az ágazatban, de mivel anya vagyok, biztosra kell mennem, hogy legalább munkám lesz.

De most már kezdek nagyon gondban lenni. Azt sem tudom, hova kapjak, amikor tanulni kéne, közben még az itthoni dolgok is... Eleinte volt pár csoporttársam, akikkel úgy igazán jóban voltunk, és segítettünk egymásnak, én is nekik, ők is nekem. Viszont így tavasz táján elkezdtek kibeszélni, hogy én sose vagyok bent, és hogy aki ennyire nem veszi komolyan a tanulást, annak ők minek adjanak jegyzetet. Többször is előfordult, hogy kérdeztem tőlük valamit, és úgy csináltak, mintha nem hallanák. Most már úgy vagyok velük, hogy tojok rá, gondoljanak amit akarnak, csak piszok nehéz így, hogy senkitől nem várhatok segítséget.

Kezdek nagyon beparázni, hogy mi lesz majd ősztől, amikor már két szakom is lesz. Ráadásul akkor már dolgoznom is kéne valahogy suli mellett, mert betölti a fiam a 3 évet, és GYES-t sem kapok, és nagyon fog hiányozni az a huszonpárezer forint. Ez már ott bukta, hogy munkát sem találok, ebben a városban NINCS munkalehetőség :S Nyárra is most keresgélek munkát, de alig pár helyre tudtam önéletrajzot küldeni. Ha valamelyik helyre felvesznek, akkor jó lenne nyár után is ottmaradni, de fogalmam sincs, hogy a munka + a két szakom hogy fog beférni reggel nyolctól délután négyig a napba.

Mit tennétek??

Nem szeretném feladni a tanulást, mert egész életemben egy érettségivel nem hiszem, hogy fényes jövő állna előttünk. De már most is nehezen megy, mert mindig közbejön valami, pedig még csak egy szakom van és még munkám sincs.


2010. máj. 11. 12:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

menj be a to-ra és tetesd át magad levelezőre. az új szakon most ezt nem tudod megcsinálni ha nem arra jelentkeztél, hanem nappalira.

így arra "csak" hétvégén kell bemenned, a másikra tudsz járni nappalin-próbál úgy csinálni, hogy a gyakokra bemész, az ea-ra nem.. sokkal nehezebb így, de lesz időd dolgozni. és igen, kicsit sok ez így.. 2 szak már magában sok, nem hogy még dolgozni és gyereket nevelni közben.

2010. máj. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi!

A levelezőn én is gondolkodtam, akkor ezt még a héten megérdeklődöm. Remélem boldogulok valahogy.

2010. máj. 11. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!