Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy csak...

Miért van az, hogy csak éjszaka tudok tanulni?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy csak éjszaka 12-5ig tudok hatékonyan tanulni. Ilyenkor feleannyi idő alatt több dolog marad meg, nem kalandozok el, jobban tudok koncentrálni, stb... miért van ez es hogyan tudnék rajta változtatni, hogy reggel is ugyanilyen hatékony legyen?

2017. márc. 20. 23:12
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Én is ilyen vagyok, még az államvizsgámra is előző éjjel kezdtem el egyáltalán tételt kidolgozni, és ezzel együtt megtanulni. 5-ös lett, dicsérettel, pedig pont azt húztam, amit nem akartam. Nappal sokkal több minden elvonja a figyelmét az embernek, lehet csetelni, a tv-ben is mindig van valami érdekes, stb. Éjjel mindenki más alszik, csend van, nyugi van, a szomszéd se üvölt, a tv-ben is csak ölik egymást az emberek, és rá se írhatok senkire. Szerintem emiatt van.
2017. márc. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a választ:)

Nekem az első része nem így van, mármint nem az van, hogy előtte lévő éjszaka jobban tudok tanulni (sőt...), hanem az, hogy bármit tanulnék az egyszerűen jobban megy éjszaka, mint nappal. Viszont jó lenne ezen változtatni főleg a suli miatt, meg mert elvileg felborul a biológiai ritmusunk tőle.

2017. márc. 20. 23:47
 3/4 gnoomage ***** válasza:
100%
Szerintem egyszer elkezdted és hozzá szoktál. Ha olyan nagy probléma lenne biztos tudnál rajta változtatni.
2017. márc. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is főleg késő este meg éjszaka tanultam. Nem túl szerencsés dolog a bioritmus miatt, meg azért is, mert a villanyfény rongálja a szemem, de sajnos az én agyam is akkor működött a legjobban. Nem tudom, miért, lehet, hogy megszokás.
2017. márc. 21. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!