Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igazából mit veszítünk azzal,...

Igazából mit veszítünk azzal, ha elmegy innen a CEU?

Figyelt kérdés
Szerintem semmi olyat, ami fájna... Igaz, a legjobban rangsorolt "magyar" egyetem (tulajdonképpen nem is magyar), de igazán hasznos képzés nem igazán van ott. Így is túl sok a bölcsész

2017. ápr. 7. 14:49
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:

"A politika rovatból eltévedt, 8 általánossal rendelkező arc, aki provokálni akar a hülye kérdésével."


Ezzel kicsit mellélőttél, ugyanis másodéves mechatronikai mérnök hallgató vagyok a BME-n


"Na ebből melyik a nem túl hasznos képzés?"


Cognitive Science, Environmental Sciences and Policy, Mathematics and its Applications... Ezeken kívül kb az összes többi elég haszontalan... Ez a 3 az, ami előrébb viszi a világot, a többi jelenleg már nem igazán...

2017. ápr. 7. 20:32
 12/34 A kérdező kommentje:

"Csak az összes budapesti egyetemista az ő könyvtárukat használja"


Ez meg csak szimplán egy masszív hülyeség, egy műszaki egyetemista ugyan mi hasznosat találna ott, amikor a BME-n ott van az OMIKK, a legnagyobb hazai műszaki szakkönyvtár?

2017. ápr. 7. 20:34
 13/34 anonim ***** válasza:
67%

Hátha már másodéves vagy, akkor igazán lehet benned annyi agy, hogy fel tudnád fogni a tudományhoz való alapjog megsértésének súlyát. Kit érdekel, hogy mit oktatnak a Ceun? Az a lényeg, hogy céltudatosan ellehetetlenítettek egy egyetemet. Pont.


HakapesziM te meg nem tudom mit szívtál már megint, azzal is bajod van, ha a nemi szerepeket tanulmányozzák, azzal is, ha a nacionalizmust. A te ideális világodban csak wartburgszerelés lenne mi?

2017. ápr. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:

"Kit érdekel, hogy mit oktatnak a Ceun? Az a lényeg, hogy céltudatosan ellehetetlenítettek egy egyetemet. Pont."


Ez így van! Ezt nem is vitatom! De azt igen, hogy világvége hangulat van amiatt, mert elveszíthetjük a CEU-t. Mert szerintem nem veszítünk rajta sokat

2017. ápr. 7. 20:55
 15/34 anonim ***** válasza:
64%

"Cognitive Science, Environmental Sciences and Policy, Mathematics and its Applications... Ezeken kívül kb az összes többi elég haszontalan... Ez a 3 az, ami előrébb viszi a világot, a többi jelenleg már nem igazán..."


Téged mutogatni kellene, annyira buta vagy.


Nem értesz a világhoz, nem értesz az oktatáshoz.


Megnézed a kis bme-s agyaddal, hogy szerinted melyik szak életképes, és a név alapján levonsz egy következtetést, hogy ez JÓ vagy ROSSZ. Komolyan, ilyen két dimenziós aggyal

2017. ápr. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
51%
Ok a világot értik, te meg a dugattyuk forgasat. Tovább nem is tágul az agyad. Lesz egy pénzes allasod, örülj neki. Legjobb esetben jól fogsz érteni a szakmadhoz.
2017. ápr. 8. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
67%
Ez mesterképzés. Aki ide jelentkezik, az már nem a mekiben dolgozik. Aki pedig olyan területen helyezkedett el pl társadalomtudósként, ahol hasznos például a gender studies hogy a legnépszerűtlenebbet említsem, annak hasznos lehet. És most tekintsünk el attól, hogy reál tantárgyakon kívül szinte mindenre rá lehet sütni, hogy büfészak.
2017. ápr. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
75%
Semmit nem veszítenénk, ha magától eltűnne az országból ez a köldöknéző, liberális egyetem. DE! Amit a kormány művel, az már nem fér bele a demokráciába. A CEU-val, a Népszabadsággal, a magánnyugdíjpénztárakkal a demokráciát veszítjük el apránként. Nagyot csalódtam.
2017. ápr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
67%

Amellett, hogy tényleg Kelet-Európa legerősebb egyeteme, a CEU fenntartja az ország legnagyobb, nyilvánosan hozzáférhető akadémiai könyvtárát, 20-21. századi történelmi archívumát, akadémiai kiadóját, napi szinten rendez nyilvános programokat világszínvonalú előadókkal és ezreknek ad munkát, kb. évi 10 milliárd adót fizet, és egy fillérbe sem kerül. Ezen felül minden magyar, akinek csak egy kicsit is releváns az alapvégzettsége, jó tanulmányi eredménye, és - te jó ég - még angolul is tud, sikerrel pályázhat, és százával pályázik is CEU képzésekre, teljes finanszírozásra, ingyen szállásra és ösztöndíjra (max havi 90e). Nyilván nagy a verseny, limitáltak a helyek, de legalább a lehetőség adott. A CEU elképesztően sok kutatási forrást hoz be az országnak (többet, mint bármelyik másik intézmény) és ezt megosztja a helyi intézményekkel, kutatócsoportokkal. Ha jól tudom a magyar peer reviewed publikációk több mint harmada a CEU-hoz kötődik, többsége más intézménnyel kooperációban, azonban nagyjából ennyivel esne vissza az ország nemzetközileg versenyképes tudományos kapacitása, ha a kormány Bécsbe üldözné az egyetemet. Bécs, a legtöbb ranglistán világ legélhetőbb városa, úgy fogalmaz hogy "remek lehetőség lenne a városnak" ha a CEU odaköltözne, és már tárgyalnak is róla. Úgy tűnik csak nekünk nem kell, mert irigyek vagyunk rá?


Hasznos képzés nincs ott? Matematika? Hálózatkutatás? Környezeti tudományok? Stb...

2017. ápr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
53%

16.52.


Ez valóban így van? Lehet Mo-on ilyet tanítani? Akkor ezért kell a kormányt felelősségre vonni, hogy eddig hagyta!


09.09.


Kell, hogy legyen környezetvédelem valahogyan, ha az Ürge-Ersats Diana ott tanít. Mert ő mi mást tanítana?


A kérdésre; nem veszítenénk semmit. Amit a 16.52-es ír, azt on-line amerikai-kanadai uszítós "magyar" helyekről is megtanulhatja, akinek az a stílusa.

Ez a stílus meg nem is bölcsészet, hiszen teljesen egyoldalú.


Ki rangsorolta a magyar egyetemeket? Én egész más rangsorolást láttam, nemzetközit, ahol a CEU messze más nemzetközi és magyar egyetemek mögött volt. Nem emlékszem pontosan, de jóval előrébb volt a szegedi, a pesti orvosi, és még 2 más magyar egyetem is. Amin meglepődtem, hogy voltak egész elöl szingapúri, és más nemishallottamróla egyetemek is.


Persze, ki tudja, hogy milyen rangsorolást milyen szempontok szerint végeznek. Mert láttam olyan értékelést is már, ami szerint az a legjobb oktatási-egészségügyi rendszer az, ahol a legtöbbet költenek. És 10 éves gyerek nem kell, hogy olvasni tudjon, meg 90 éves nyanyáknak műtik a tünetmentes szemüket unalomból.

2017. ápr. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!