Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Igazából mit veszítünk azzal,...

Igazából mit veszítünk azzal, ha elmegy innen a CEU?

Figyelt kérdés
Szerintem semmi olyat, ami fájna... Igaz, a legjobban rangsorolt "magyar" egyetem (tulajdonképpen nem is magyar), de igazán hasznos képzés nem igazán van ott. Így is túl sok a bölcsész

2017. ápr. 7. 14:49
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

"Hasznos képzés nincs ott? Matematika? Hálózatkutatás? Környezeti tudományok? Stb..."


Igen, ezeket írtam én is az egyik válaszomban, de törölte az oldal :/ Viszont ezeken kívül a többi szakot büfészaknak tartom

2017. ápr. 9. 00:34
 22/34 A kérdező kommentje:

"Ok a világot értik"


Kár, hogy nem lendítik előrébb semmivel, mert olyasmit tanulnak, ami nem hasznosítható

2017. ápr. 9. 00:37
 23/34 anonim ***** válasza:
64%

"Igen, ezeket írtam én is az egyik válaszomban, de törölte az oldal :/ Viszont ezeken kívül a többi szakot büfészaknak tartom"


Az, hogy te minek tartod a szakokat, lényegtelen.

A BSC családtudományos baromságot, amit a kormány meg az ezt pártolók indítottak azért, mert lövésük sincs arról, hogy mi az a genderszak, az nem büfészak neked?

Tipikus ostoba, sz@r magyar felfogás. Amit nem ismersz, azt sem tudod mire jó (és persze b szol utánaolvasni), az csak büfészak lehet....Magyarországon a jogász/közgáz/mérnök/orvos szakokon kívül MINDENT büfészaknak neveznek.


És hogy mit veszít vele az ország? A maradék hírnevét is, ami eddig volt. A CEU Közép- és Kelet-Európa egyetlen egy világhírű egyeteme, nagyon színvonalas képzéssel, világszinten ismert tanárokkal, stb. Már egy rakat város jelentkezett, hogy szívesen befogadnák a CEU-t, mert nem viszi a közpénzt, hanem milliárdokat adózik évente az országnak, és a presztízst is növeli.

A sok tudatlan barom, aki egyetem közelében sem volt soha, meg még csápol is a kormánynak, hogy elüldöznek egy egyetemet, ezzel kijelentve, hogy a fidesznek joga van beleszólni az emberek magánéletébe, joga van eldönteni, hogy az emberek mit tanulhatnak, és mit nem. Szerinted ez rendben van?


Mellesleg ha valamit nem tudsz, ne pótold hülyeséggel!

"Így is túl sok a bölcsész"

Túl sok? A tanárokból (igen, a pedagógia/tanárképzés IS bölcsészszak!) konkrétan iszonyatos hiány van, még úgy is, hogy boldog-boldogtalant felvesznek. A tolmácsokból (nem német vagy angol) IS hiány van! Márpedig az orosz tolmács (szlavisztika orosz szak, ez IS bölcsész!) például nagyon keresett, és nagyon nagy belőle a hiány. Ugyanúgy a nyelvtanárokból, stb. Gondolom meg vagy róla győződve, hogy a "bölcsészképzés" csak a "szabad bölcsész" nevű szakot takarja, amin minden évben tanulnak kb 10-en egy egyetemen. De a szabad bölcsész szak is leginkább tanároknak indít órákat.


Ha neked ez mind büfészak, akkor próbáld meg őket könnyen elvégezni.

2017. ápr. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim válasza:
54%

"Viszont ezeken kívül a többi szakot büfészaknak tartom"


És tudod egyáltalán, hogy mikre valók ezek a szakok, vagy csak úgy hasra ütésre, mindenféle utánaolvasás nélkül eldöntötted, hogy ezek büfészakok, amik semmit sem érnek? Gyanítom az utóbbi.

Idióta proli szokás lebüfészakozni mindent, ami nem nagyon felkapott, meg nem nagyon ismert. Ezen felül nagyon nem vagy képben. A bölcsészszakosokból nagyon nagy a hiány. Az iskolák lasszóval kapkodnak a tanárok után, tolmácsból egyre kevesebb van, nyelvtanárok is már kiöregednek és nincs a helyükre szinte senki, és így tovább.

Ezzel szemben például az agyontámogatott, körbecsókolt közgáz szak egy kalap sz@rt sem ér már, mert olyan brutál túlképzés van belőle, hogy kb minden 3. ember erre megy. A legtöbb közgázos olyan munkát végez, amihez egy OKJ-s papír is elég lenne.


A CEU bezárásával pedig bebizonyosodott, hogy már ténylegesen diktatúrában élünk, ahol a kormány akarja eldönteni, hogy te mikor, mit, és mit nem tanulhatsz. Csak úgy példaként nemrég Oroszországban is volt ilyen. Egy nyílt szellemű, gondolkodásra ösztönző neves egyetemet Putyin nemes egyszerűséggel bezáratott, mert a diktátoroknak sosem jó az, ha valahol önálló gondolkodásra serkentik az embereket. Orbán dettó ilyen diktatórikus hozzáállást képvisel. És akkor van a fideszes, agymosott birkatömeg, mint te kérdező, akik még tapsolnak is hozzá, hogy a kormány antidemokratikus módszerekkel, pusztán személyes meggyőződésre hivatkozva elüldöz az országból egy amúgy teljesen jól működő, világhírű intézményt, ami ráadásul kb 10 milliárdot hozott az országnak évente.

Ebben az országban már kb semmi sem fog maradni, ha ez így megy tovább! És ilyen intézkedések után egyáltalán nem kell csodálkozni azon, hogy azok az emberek, akiknek van egy kis eszük, lelépnek a francba erről a süllyedő hajóról.

2017. ápr. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
47%

14.10.


"a CEU bezárásával"? Nincs bezárva, nem is lesz. Csak vannak administrációs követelmények, amiket meg kell csinálniuk. Ennyi.


Attól függetlenül, hogy milyen intézmény. És attól függetlenül, hogy milyen dolgokat oktat.

2017. ápr. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim válasza:
35%
Egy globalista libsi tanyát veszítenénk.
2017. ápr. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
48%

Tök felesleges vitázni a kérdezővel, szerencsére nem az ő véleménye döntő oktatási ügyekben.


Maradj meg a bme-s agyaddal a gépek tervezésénél, az jobb lesz mindenkinek, de legfőképpen ennek a társadalomnak.


Dől belőled az arrogancia, a tipikus bme-s mérnökös, ki ha én nem, én vagyok a középpontban, az én véleményem a döntő, mert én mérnök vagyok, mert én ki tudok számítani néhány dolgot.


Még arra sem voltál képes, hogy utánanézz, utánaolvass alap társadalomtudományi, szociológiai, oktatáspolitikai összefüggéseknek, lövésem sincs, hogy te mit akarsz. Mert nem kérdezni az biztos. 20 válaszon keresztül leírták, hogy mi a helyzet, de te csak nyomod a hülyeségedet. Ha képtelen vagy megérteni a helyzetet még ezek után is, akkor minek szólsz hozzá?


Ez a baj, hogy egyesek nulla intelligenciával, nulla hozzáértéssel kezdenek véleményt alkotni úgy, hogy az üzenete a véleményének az, hogy az ő véleménye ekvivalens a ténnyel.

2017. ápr. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
44%
Kérdező én egyetértek veled, Mindenki mostmár diplomát akar, amerikai meg ilyen olyan business meg stb diplomákat képzéseket. Én úgy vagyok vele, hogy az egyetemek is megépültek, Ki épitette meg? Business hallgatók? Bölcsész hallgatók? NEM . Kőművesek meg, burkolok, épitész mérnőkők, festők, villanyszerelők, ácsok, és stb. Ezek nem lennének, a világ összeomlana. de mindenki diplomát akar, annyi van már belölűk mint a nyű.. Minden fiatal üzletember akar lenni és stb. Tanuljunk 6 idegen nyelvet legyen amerikai diplománk és stb, attól okosak leszünk, megszünteti a kormány? Menjünk tüntetni, mert akkor nem lesz karrier. A karrier nem ott kezdődik hogy az embernek vannak diplomái, és beszél 16 nyelven. A karrier ott kezdődik hogyha valaki feltalálja magát, és tud érvéynesülni a világban- Egy kőművesnél semmivel sem különb mint akinek van 16 diplomája és 16 nyelven beszél. Tannuljunk inkább szakmát, 10-15 év mulva meglátjátok, a szakmunkások után fognak sirni , mert egyre kevesebb lesz. A kormány abban mondjuk hibás, hogy őket nem fizetik meg, de közben mondják hogy tanuljunk hiányszakmát. Itt aza megoldás hogy a kormányt le kéne váltani.
2017. ápr. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim válasza:
31%
Vicces, hogy az egyik(valoszinuleg bolcsesz hallgato) valaszolo mennyire nincs kepben a tudomanyt illetoen. Azt irja, hogy hiany van tolmacsbol meg tanarbol. Hidd el valaszolo, hogy ezzel csak a tudomanyokrol valo semmittudasod nyilvanitottad ki. A Skype beszed közben, azonnal kepes forditani az angolt spanyolra es vice versa. Na meg ott van a khanacademy, a udacity stb. ha már a tanárokat hiányolod. Nyugi, informatikuskent mondom, hogy a jövőben sem tanarra, sem pedig tolmacsra nem lesz szükség, mivel az algoritmusok majd helyettesítik őket. Ha tudnád egyaltalan, hogy ez a lehegoseg létezik, mégpedig nagyon is kozel, akkor nem irnal hülyeségeket. Na de hat egy bolcsesztol mit várjon az ember? :/
2017. ápr. 10. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
69%
Én nem veszítek semmit. Jól megvagyok a tanári diplomámmal nélkülük is. Politikusképzőbe pedig úgysem íratnám a gyerekeim akik még meg sem születtek.
2017. ápr. 10. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!