Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék egy tanárral...

Mit tehetnék egy tanárral szemben? Jogi úton?

Figyelt kérdés
Sziasztok, azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy elég problémás a kapcsolatom az egyik tanárral az iskolában. Sajnos pont az osztályfönkről van szó, így hozzá nem fordulhatok... Azzal van a probléma, hogy egyszerűen kinézett magának... év eleje óta, csak rosszabb mert, nyáron összejöttem a barátommal, akivel sajna osztálytársak vagyunk... Az elején igaz, hogy nem voltunk nagyon tisztában azzal hogy mégis ezt iskolában hogy kéne kezelni, de utána elég hamar helyre rázódtunk es a helyén kezeltük a dolgokat. Viszont a helyzet nyilván valóan romlott, mert most már tényleg mindenért engem vesz elő... Valaki csinál valamit és én csak csöndben ülök, akkor is én vagyok a hibás, még ha közöm sincs az illetőhöz... a nővérem, akivel egy osztályba járok szintén, őt is ahol tudja ott előveszi... egyszerűen nem képes normálisan kezelni, és egy idő után már nem lehet normálisan hozzáállni...és igen néha visszaszólok neki, amiben én vagyok a hibás, de egyszerűen már nem bírom! Elegem van ebből az egész helyzetből...Például, egyszer abba kötött bele, hogy leírtam egy információt a tábláról matekórán az üzenő füzetembe(mikor lesz színház) es rögtön odarohant es ez mi? mit írsz? en normálisan elmondtam neki, utána átrohant a testvéremhez es ugyan ezt eljátszotta, aki meg ráadásul még csak írni se írt, utána, kijelentette az osztály előtt: hogy ő nem ert minket, es hogy hogy engedhetjük ezt meg magunknak, és hogy milyen érdekesen vagyunk nevelve, biztos otthon is ezt csináljuk..." Osztály szinten is mindenki úgy gondolja hogy elment az esze, es hogy csak meg tovább rontja az osztályközösséget, és hogy szart se ér... Nem csak velem vannak konfliktusai, jó pár osztálytársunkkal még. Nem tudja azokat a helyzeteket se kezeli, és inkább nevetségessé teszi magát... Az a baj hogy az igazgató nem hiszem hogy foglalkozna ezzel az üggyel, illetve akkor nyilván valóan, az osztályt is bevonnák, akik viszont inkább kamuznának minthogy bevállalnának egy balhét... Esetleg mi lehet a következő lépés? Jogi úton? (számos esetben már személyeskedésig fajult az ő "kioktatása" ami sértő volt és megalázó) Véget akarok vetni ennek az egész helyzetnek, most 10.es az osztály, mindjárt 11.es... Vele nem lehet ezt megbeszélni, úgyhogy akkor máshogy szeretném megpróbálni... Gimnáziumi osztályról van szó.

2017. ápr. 25. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Legfeljebb az igazgatóval tudsz beszélni, de mivel nincs semmi bizonyítékod (és hangfelvételt nem is készíthetsz), ezért nem sokra mégy vele. Esetleg akkor, ha az egész osztály melletted tanuskodna, de azt kizártnak tartom.
2017. ápr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Menj át más suliba...
2017. ápr. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem kell itt semmi jogi izé lehet osztályfőnököt váltani a középsulikban ha nem tetszik, ez valahol benne van, nalunk is ez volt onnan tudom. Egy a hátránya hogy amilyen tantárgyat tanít abból lehet szivatni fogja az osztályt. Mi inkabb kibirtuk vegul.
2017. ápr. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Írnotok kell egy petíciót, hogy az osztály nincs megelégedve az osztályfőnökkel, és másikat akartok, ezt le kell adni az igazgatónak. Ha nem tesz semmit érdemben, akkor lehet a KLIK-hez is fordulni ez ügyben (leírhatjátok benne, hogy az osztályfőnök ahelyett, hogy az érdekeiteket képviselné, inkább titeket terrorizál, és az igazgató sem hajlandó közreműködni), ezután a KLIK meg fogja oldani a problémát.
2017. ápr. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
^^^ Amit az előző írt...
2017. ápr. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!:)
2017. ápr. 25. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!