Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem megy a r. adt...

Miért nem megy a r. adt matek? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Mindjárt doga azt megbukok a p.cs.ba hiába megyek korepra itthon is próbálok feladatokat oldani de vhol mindig megakadok és nem tudom miér van úgy, miért az a szám jöttki. Ha valamennyire megy akkor meg doga közben mindig van vmi apró csavar a feladatokban aztán nem is tudom megcsinálni. Mi tök.met csináljak már ?? 17 f 10. Osztály
2017. máj. 24. 21:36
 1/7 anonim válasza:

Ez nem rajtad mulik, peldaul vannak azok az emberek,akik sosem ertik a matekot hiaba gyakorolnak, es van akiknek jobban vag az eszuk, ismerek olyan embert, aki emelt matekon erettsegizett es egyetemen is 99%ot ert el a tesztbol.

De ha megprobalod helyreallitani a hozzaallasod, fogd fel ugy hogy te szereted a matekot es nem nyug szamodra. Koncentralj a tanulasra es ne vedd el a figyelmed addig az idoszakig,ameddig nem javitasz.

Am anyira vicces, hogy a diakok ilyenkor kezdenek parazni amikor kozeleg az ev vege xddd

2017. máj. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert köztudott, hogy a rovarok gyengék matekból.


Kivéve, ha katica vagy, mert akkor legalább hétig illik tudnod számolni.

2017. máj. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Ajaja, látom az olvasás sem megy, mert az állatok rovatba sikerült kiírnod...
2017. máj. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha így állsz hozzá, akkor persze, hogy nem megy. A nyavalygás helyett tanulhatnád. Ugyan fizikatanárom mondta ezt mindig, de a matekra is igaz. A tanulás 4 lépésből áll. Először órán oda kell figyelni és megérteni az anyagot. Utána otthon le kell ülni, és meg kell tanulni a témát. Nem a dolgozat előtt, hanem aznap délután, vagy hétvégén, amikor vettétek. Mindezt feladatok megoldása követi, nem 2-3, hanem sokkal inkább 20-30 db, szintén nem a dolgozat előtti napon. Ekkor tudsz egy ötöst írni. A negyedik lépés, amely után elmondhatod, hogy tudod a dolgot az az, hogy éveken keresztül gyakorolsz.
2017. máj. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem akarod és nem adsz neki elég időt/energiát hogy megértsd. Hidd el, én is szenvedtem 12 évig a matekkal, mindig is utáltam és ráfogtam hogy nekem nem megy. Kettesekkel bukdácsoltam végig a 4 évet középsuliban. Aztán érettségi előtt annyira beparáztam hogy megbukok, hogy elkezdtem ráfeküdni, éjjel nappal matekoztam. Volt hogy hajnali 4-ig példákat oldottam meg. És 4-es lett az érettségim. Úgyhogy olyan nincs hogy nem megy. Főleg egy dogánál, amikor csak egy témát kéne vágnod. Nem tudom milyen könyvből tanultok de a mozaikos könyvben nekünk voltak kidolgozott példák. Azokból simán el lehet sajátítani mindent.
2017. máj. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tudnátok olyan könyvet javasolni amibe sok példa van megoldó kulcsal?
2017. máj. 25. 17:16
 7/7 anonim ***** válasza:

A Műszaki matek példafeladatai jól le vannak vezetve. Már azzal beljebb vagy.

Megoldókulcs semmit nem ér, ráadásul gyakran hibás.

2017. máj. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!