Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg nem lesz így belőlem...

Tényleg nem lesz így belőlem semmi?

Figyelt kérdés

10.osztályos vagyok Gépész szakközép suliba járok, az átlagom kb. 3.

Rájöttem nem nekem való ez a szakma, és arra is hogy elég s*ar iskola.

Tényleg nem lesz így belőlem semmi ? Vagy később még egyetemen lehet belőlem más is ?

Ha jövőre elkezdek tanulni és jól elvégzem az iskolát, akkor más szakmát kifogok tudni tanulni az egyetemen ? Gondolom egy erős szakközépiskolába a 3 as átlag elég rossz, nem de ? 4 re szeretném feljavítani jövőre !

16/f


2017. jún. 5. 22:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb mérnöki szakra mostanában olyan kevesen jelentkeznek, hogy a ponthatárok a minimum közelében mozognak. Így akár egy 3-as tanuló is lazán bekerülhet. Bár az egyetemen sokat kiszórnak, mégis az első félévben többnyire mindenhol van egy tárgy, amit felzárkóztató alapismereteknek hívnak, és pont az a lényege, hogy a különböző erősségű középiskolákból érkező diákoknak megtanítsa azt a kötelező minimumot, ami a szak elsajátításához szükséges. A többi már csak rajtad múlik.


Egyébként...akárki annyit tanul otthon, amennyit akar! Én viszonylag jó suliba jártam, a biosztanárunk mégsem tudta leadni az emelt biosz érettségi anyagának a felét sem, így egyedül tanultam meg. Ott a könyv, el kell olvasni, értelmezni, megtanulni. Ha igazán akarsz valamit, menni fog. Ha meg ennyi sem megy, jobb ha inkább valami szakmát keresel. Én ők sem senkik. Olykor még sokkal jobban keresnek, mint a diplomások.

2017. jún. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor javítsd! Majd pár év múlva rájössz, hogy mekkora baromságokat gondoltál. Felvin nézd meg, hogy milyen érettségi kell ahhoz a szakhoz, amire menni szeretnél, és kezdj rá készülni.
2017. jún. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg nyugodj meg, nem a jegyek meg a diploma teszi valakivé az embert ;) Mindenkinek mostanában ezt mondogatják a szülei, hogy "egyetem, diploma", de manapság már annyi van belőlük, hogy egyáltalán nem olyan nagy dolog ez. Ha van egy olyan szakmád, amit szeretsz is, és van hozzá ismerős/családtag, be van biztosítva az életed.
2017. jún. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát az a baj hogy még nem tudom annyira hogy mi szeretnék lenni.. :/

Mondjuk van 2 szakma ami érdekelne, de teljesen eltér egymástól a kettő .. a rendőr és a grafikus :D

Megpróbálom azért kijavítani és fejleszteni magam.

Apám mondja azt folyton hogy így nem lesz belőlem semmi :/

Habár én is úgy gondolom hogy vagy legyen egy jó szakmám vagy diploma. Fogalmam sincs mi lesz :/

2017. jún. 5. 22:58
 5/5 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Saját magamból indulok ki. Én szakközépből mentem gépészmérnökire, az első félév nagyon rosszul ment ezért feladtam olyan tekintetben(mások bíztatására), hogy csak passziváltam magam. Kimentem 2-3 hónapot Hollandiába dolgozni, de rájöttem, hogy ennél többet is meg tudok csinálni, mint egy érettségi+középfokú nyelvvizsgával rendelkező. Aztan szeptemberben visszamentem és folytattam ahol abbahagytam. Most ott tartok, hogy 9-kor lesz egy vizsgám, ha nem sikerül, akkor nem mehetek államvizsgára(szakdolgozatot már 5 hete leadtam és még így is lenne 1 hét a leadásra). Most megint ott tartok, ha nem sikerül valószínű fél év külföld lesz, de már nem adom fel, mert csak 1 tárgyam maradt... :)

Úgyhogy azt javaslom gondold át mit szeretnél csinálni, én akkor 19 éves voltam, most 23, lassan 24...

2017. jún. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!