Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ma kaptam egy levelet a...

Ma kaptam egy levelet a gyermekem iskolájából, hogy a sok hiányzás miatt augusztusban osztályozó vizsgát kell tegyen. Ez mit jelent pontosan?

Figyelt kérdés

Fog bizonyítványt kapni az évzárón?

Lehet probléma iskolaváltás esetén?


2017. jún. 16. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kap. Ha sikerül továbbléphet a köv osztályba. Ha bukik évet kell ismételnie. Ha sulit vált, akkor is évet kell ismételni!
2017. jún. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Ebben az esetben, akkor nem fogjuk tudni megoldani az iskolaváltást, csak a vizsga után.

Az osztályismétlés amúgy is tervbe volt véve, viszont a Pedagógiai Szakszolgálat az iskolaváltást is javasolta.

Az új iskolában azt mondták, hogy a jövő héten menjünk a bizonyítvánnyal együtt.

2017. jún. 16. 14:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kap bizonyítványt az évzárón.

Augusztusban minden tárgyból le kell vizsgáznia. Ha nem sikerül, évet ismétel. Ugyanez vonatkozik az iskolaváltásra is, a gyereked a hiányzásai miatt "osztályozhatatlan" kategóriás.

Te eddig nem érdeklődtél a tanároknál, hogy egy levélből kellett megtudnod?

2017. jún. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Eredetileg nem volt tervbe véve sem az osztályozó vizsga, sem az évismétlés, csak az iskolaváltás.

Le tudták volna osztályozni, viszont beszedett egy fertőző betegséget ami 3 hét karantén + 2 hét szövődmény volt, így az elmúlt 5 hétben nem tudott iskolába menni. Ez okozta a galibát.

A gyermek elsős és diszkalkúliás. Amikor kiderült a betegsége, a Szakszolgálatnál mondták, hogy mivel ebben az iskolában nem tudják megfelelően fejlesztenj, váltsunk, nyáron fejlesztő pedagógus foglalkozik majd vele és felzárkóztatják. Erről a jelenlegi suliban is tudtak, szó nem volt arról, hogy nem fogják tudni osztályozni, még a múlt héten sem.

Mindenből le tudták osztályozni, csak matekból nem...

2017. jún. 16. 14:51
 5/8 anonim ***** válasza:
15%
Az okok ezesetben lényegtelenek. Nem változtatnak a dolgon. Am az, hogy beteg a jövőben lényegtelen lesz. Orbiék most szavazták meg ellenük a törvényt is.
2017. jún. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Ez közoktatás, és nem politika kategória!
2017. jún. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
12%
A közoktatás részét is leírtam. De hozzátartozik az is amit lepontoztál te nyomoronc! Mert az ilyen gyerekeknek lesz nehezebb a közoktatásban. .
2017. jún. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
54%

Eddig még nem én pontoztalak le, most meg már minek? Megtette helyettem más.

A nyomoronc kifejezést visszautasítom, én egy tényt állapítottam meg: NEM politikai kategória.

2017. jún. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!