Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyűlölöm a kollégiumot,...

Gyűlölöm a kollégiumot, emiatt most hagyjam ott az egyetemet?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, orvosin tanulok. Most fejeztem be az első évem, kollégiumban laktam, de én ezt már nem bírom.


3-an vagyunk egy kicsi szobában, a szobatársaim állandóan beszélnek. Én nagyon introvertált vagyok, szükségem van a csendre és hogy egyedül legyek, de ez itt megoldhatatlan. Ráadásul rengeteget kell tanulnom, de az is nehéz, mert a folyosóról is állandóan behallatszik a csapkodás és a kiabálás, és ugyanez van éjszaka is, szóval még aludni sem tudok rendesen.


A szüleim nem támogatnak anyagilag, szoctámból és tanulmányi ösztöndíjból fizetem a kollégiumot és az utazást (helyijárat+vonat), meg ami az egyetemhez kell, ezzel el is fogynak az ösztöndíjak. Mellette hétvégén dolgozom árufeltöltőként, ebből fizetem ki az étkezést egész hónapban. Viszont így is minden pénzem elfogy hónap végére, pedig nagyon spórolok.


Így esélyem sincs arra, hogy félretegyek, vagy albérletbe menjek. A kolesz havi 15 ezer, a legolcsóbb szoba albérletben, amit találtam, rezsivel együtt 40 ezer. Esélytelen. Viszont tényleg nem bírom a rohadt kollégiumot, már most hányingerem van, ha arra gondolok, hogy 2 hónap múlva vissza kell mennem oda. Többet dolgozni sem tudok az egyetem mellett, csak hétvégén, mert így is alig van időm tanulni, ráadásul a kollégiumban a zajban mindent háromszor annyi idő megtanulni, mert folyamatosan zavarnak.


Nem bírom, mit csináljak?


Hagyjam ott az orvosit, mielőtt kikészülök a kollégium miatt? Már azon is gondolkodtam, hogy szerezni kéne egy gazdag pasit, aztán hozzáköltözni. De tényleg annyira introvertált vagyok, hogy még pasim sem volt soha, mert nem szeretek emberek közelében lenni folyamatosan. Mit csináljak?



2017. jún. 28. 19:22
1 2 3
 11/21 Vodafonelive ***** válasza:
77%
Kedves kérdező, az orvosisokat át fogják rakni a bosziba a felújítás idejére. Erről beszéltünk is, hogy szegények hogyan fogják kibírni a folyamatos zajt, mert itt csendben és nyugalomban biztosan nem fognak tudni tanulni! Remélem sikerül valami jó megoldást találni a jövőben számodra, kár lenne ezért veszni hagyni az iskolát.
2017. jún. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
64%
En is ilyen vagyok :) introvertalt 23/F most keszulok egyetemre . Ez a konyvtaros dolog jo:) Sajnos tanacsokkal nagyon nem tudlak ellatni de igy a diakhitelt preferalnam en is. De egyet tidok mondani:Szivbol drukkolok neked, hogy megoldodjon a problemad es igy latatlanba mondom, hogy okos lehettsz! az introvertaltabbak mindig jobban tudnak majd elhelyezkedni is! Sok sikert kedves kerdezo! <3
2017. jún. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
67%
Kerülj be a HÖK-be, ott tuti adnak egy ágyas szobákat is. :D #elitréteg
2017. jún. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező!

Az eddigi tapasztalataid is bizony a tanulás folyamata, és mutatja, hogy bizony eléggé göröngyös és nehézkes az út a diplomáig. Amennyiben viszont szakmai elhivatásod gyengítetlen, feladni nem szabad.


Könyvtárban, olvasótermekben nagyon jól lehet tanulni. Mondjuk említetted, hogy ezt ki is használod.

Nem tudom, milyen kollégiumban laksz, de nincs esetleg

ilyen tanulószoba?

Ahol bemegy max. 2-3 fő, és készülhetnek laborra, vagy amire kell. Biztosan lehet találni valami csendesebb zugot.

2017. jún. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
23%
Esetleg tanulmányi átlagra vagy más dologra hivatkozva a koliban nem lehet külön szobát kérelmezni?
2017. jún. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Diákhitel, vagy elkezdesz keresni hasonló mentalitású embereket, és azzal leszel egy szobában.

De én inkább a diákhitelre szavaznék. Az hogy hitel, és hogy az életedet teszed tönkre vele, hát nézd, ez nem deviza hitel, és nem piaci hitel, de ezzel is lehet adósságspirálba kerülni, és persze rendesen kell ésszel fizetni visszafelé, de talán orvosként ez nem fog gondot jelenteni.... ezt rendezd le magaddal.


(amúgy a könyvtár sem mindig csendes, csak megjegyzem)

2017. jún. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
93%

A PTE ÁOK kari könyvtára vizsgaidőszakban éjfélig tart nyitva, ez ki is van írva a honlapon is. Úgyhogy, ha oda jártál, nem kellett volna 8-kor eljönnöd, ha az évközi tanulásra gondolsz, az persze más.

A te helyedben felvenném a diákhitelt. Az nem svájci frank alapú, hogy egyik napról a másikra megugrik a fizetőrészlet, és visszafizethetetlenné lesz. A helyedben társas albérletben gondolkoznék, annak is abban a formájában, mikor mondjuk ketten-hárman kivesznek egy megfelelő méretű lakást, és mindenkinek van szobája, a költségeket meg elosztják, így a kolesznál nem sokkal drágább. Egyébként büszke lehetsz magadra, hogy így, munka mellett tudsz orvosin teljesíteni. Ne hagyd ott emiatt!

2017. jún. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 DrNest válasza:
79%

Akkor járnál a legjobban, ha a másik két lakónak is ugyanilyen igényei lennének. Érdemes lenne kicsit körülnézni, mert biztosan találnál még két introvertáltat akikkel lehetne egy csendes, tanulós szobát alapítani. Mindenki csak nyerne egy ilyen cserével.

Ha ez meg van, az ajtó hangszigetelésén is lehet javítani pár ezer Ft ráfordítással. Pl. van egy horonybemarásos technika, a kimart sávba fektetnek bele rugalmas szilikon csövet. Továbbra is könnyen záródik az ajtó. Hőszigetelésre találták ki, de a hangot is tompítja.

2017. jún. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Pécsen a Tudásközpont ( PTE egyetemi könyvtára) innentől kezdve éjfélig van nyitva a vizsgaidőszakban! Tudom ajánlani, bár így vizsgaidőszak után sajnos hiába :S lemaradtam a kérdésedről sajnos... de állítólag innentől kezdve minden vizsgaidőszakban éjfélig lesz nyitva! Melegen ajánlom neked. A nyári nyitvatartás 10-18 h most már csak mellesleg.


Ne add fel semmiképp és gyere te is éjfélig a könyvtárban nyugodtan tanulhatsz!


Egyébként egy könyvtári dolgozó vagyok :)

2017. júl. 1. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is PTE orvosira járok, és hasonlóan introvertált vagyok, így nagyon együttérzek veled.

Én is csak annyit tudnék mondani, hogy használd ki a könyvtár adta lehetőségeket, és szerezz be jó minőségű füldugót, plusz munkavédelmi zajtompítót. Én albis vagyok, de rengetegszer fúrnak a házban és nagyon forgalmas helyen lakom, így mindig használnom kell, de teljesen kizárja a külvilág zaját és észre sem veszem, hogy rajtam van. Az enyém Peltor H7a típusú és a világ minden kincséért nem adnám, olyan szuper. Ebayről tudsz rendelni, 5-10 ezer között mozog az ára, abszolut megéri a beruházást.

Ha a füldugó+zajtompító kombó se válna be(amit kétlek, hiszen kb. ki is rabolhatnának mögöttem, azt se venném észre, pedig alapvetően nagyon érzékeny vagyok a zajra) tényleg érdemes lehet diákhitelen elgondolkodni. A kertvárosban olcsóbban is találsz albérletet és a közlekedés sem olyan vészes...megérheti az a napi +fél óra utazás a nyugalmat.

Ne add fel semmiképp! Iszonyatosan megbánnád évek múlva, ezt a nehéz időszakot pedig fogd fel személyiségformálásként :)

Kitartás és élvezd a nyarat!!

2017. júl. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!