Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » (3 emelt érettségi) ez reális...

(3 emelt érettségi) ez reális terv? Elérhető cél?

Figyelt kérdés

Őszre terveztem biológiából. Tavaszra pedig magyarból és angolból...

Azért csinálok ennyit, mert első sorban a pszichológiát szeretném megjelölni egyetemen, ahová a biosz- angol jó (ez a két tárgy elég jól meg, és kell is arra szakra)..

és b tervnek a magyar tanári szakot gondoltam ,ahova emelt magyar kell.

Ha ősszel jó eredménnyel megcsinálom a biosz, jöhet a másik kettő. vagy szerintetek ez így irreális cél?


2017. jún. 29. 12:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kivitelezhető. Ha nyelvből jó vagy, az angollal nem sok gondod lesz, a magyar és a biosz már kicsit húzósabb. De nekem 4 osztálytársam is van, aki idén 3 emeltet tett egyszerre (biosz, kémia, spanyol), és valószínűleg mindannyiukat fel fogják venni az orvosira, szóval jó eredményeket értek el :)
2017. jún. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen reális, főleg, mert nem egyszerre csinálod őket, és más tárgyakból nem érettségizel. Csak ne engedd elúszni magadat, és meglesz. :)
2017. jún. 29. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Vagy másik opció, hogy emeltezel magyarból és bioszból is a biztonság kedvéért, DE angolból írsz egy 92 feletti közepet. Akkor mondjuk egy 82%-os emelttel (Barmelyik lehet annyi) és egy 94%-os angollal (ami nagyon könnyű, plne ha emelten 80 fülé menne és ugye azt ott el kell érni különben nem vesznek fel) na szóval igy meg egy nyelvvizsgával nem angolból, hanem másból 442 pontod lenne. De csak egy ötlet.
2017. júl. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolso. Ezen nég én is gondolkodtam nem rossz ötlet. De ahogy elnézem egye magasabbak a ponthatarok. Pszichologian par eve meg 420 korul volt a ponthatar de legutobb 435 volt a PTE-n

De amugy nem rossz ötlet. .

2017. júl. 1. 20:41
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológián tavaly óta központi ponthatár van, ami 435 pont, ennél kevesebb nem lehet sehol a pont.

Egyébként a felvételi pontokba a két legjobban sikerült érettségi, illetve a többletpontokba is csak 2 emelt számítható be, ezért felesleges 3 emeltet csinálnod:)

2017. júl. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Elmondtam már, h miert csinalok harmat.. pszichora az angolt és a bioszt vinném tovabb. De ha oda nem vennenek fel elsokent arra az esetre jelölömmeg a magyar biosz szakos tanarit amire kell az emelt magyar..

Viszont az angolbol sikeresebb lehetek mint magyarbol... viszont a tanarira csak 360 pont kell szoval a lenyeg h a magyart a B terv miatt csinalom...

Kell a B terv. .

2017. júl. 2. 14:11
 7/12 anonim ***** válasza:

Az angolt akkor is feleslegesnek gondolom. Én is pszichóra jelentkeztem, de csak egy emeltet csináltam, magyarból. Pszichóra a magyar is számít. Ha angolból emeltezel, akkor meg az angol nyelvvizsgád nem számítják be. Osztálytársam angolból csinált emeltet, van közép és felsőfokúja, de kevesebb pontja van, mint nekem, mert a nyelvvizsgája nem számít be az emelt miatt, így bukott 28 pontot.

Az emelt magyar és biosz bőven elég, angolból meg legyen nyelvvizsgád, emelt érettségi (szerintem) felesleges.

2017. júl. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

én értem, hogy mit mondasz... csinálhatnám úgy hogy csak bioszból és magyarból csinálok emeltet, viszont a magyart nehéznek tartom.. sokan mondják, hogy nagyon nehéz..

Azt akkor te is tudod gondolom ,hogy ha 85 % alatt teljesítek akkor az már nagyon necces... és nem tudom, hogy magyar sikerülne e nekem 85 fölött...

persze az természetes , hogy tanulok rá ,amennyit csak tudok, de sokaktól hallottam, hogy készültek rá rengeteget, jól tanultak és mégis "rossz" eredményt értek el... A tanár is csalódott...

Mert én úgy gondoltam, hogy mondjuk csinálnék angolt is mellé, és ha mégis az sikerülne jobban. a magyar meg nem, akkor még lehet esélyem.. és az angolt meg így is úgy is tanulnom kell, ha teszek belőle érettségit, ha nem... Hiszen a nyelvvizsga mindenképp kelleni fog, plusz a nyelvtudásra az embernek bármikor szüksége lehet...stb.. szóval az angol tanulás számomra alap...

Ha ősszel sikerülni fog jól a biosz, akkor utána már úgy is könnyebb lesz a dolgom, nem kell annyi mindent tanulnom..

2017. júl. 2. 17:53
 9/12 anonim ***** válasza:

Én magyarból emelteztem. 92% lett. A magyart azért tartják nehéznek, mert szubjektívebb, mint a többi, illetve elég sok háttértudás kell hozzá. De ha a B terved a magyartanár, akkor annyira csak nem lehetsz rossz magyarból. Nekem is a magyar szak volt a B tervem.

A te döntésed, de szerintem az angol emelt felesleges, helyette nyelvvizsga, az eleve kell a diplomához is, és hajts rá a magyarra a biosz érettségi után. Írtad, hogy ősszel akarod a bioszt, akkor ez azt jelenti, hogy leérettségiztél már? Mert én úgy tudom, csak utána lehet őszi érettségit csinálni. Én is szerettem volna idén ősszel angolból, de a suliban mondták, hogy nem lehet, pedig végzős voltam. Ha megvan a biosz emelted, utána érdemes pontot számolnod, nem tudom, hova szeretnél tovább menni, de tavaly is több egyetemen a központi ponthatár minimumpontja volt a pszichológia (Debrecen biztos, mert én oda jelentkeztem most, meg úgy rémlik, a Pázmányon is). Ha az idei ponthatárnál legalább 4-5 ponttal több pontod lesz, szerintem nem is kell még egy emeltet csinálnod, hacsak nem megy feljebb a központi ponthatár, mert pszichóra csak egy emelt kell (legalábbis idén még csak egy kellett). Vagy ha az emelt biosz kevés, akkor számold a pontokat úgy, hogy van egy felsőfokúd angolból vagy 2 nyelvvizsgád van (középfokú ugye 28 többletpont, felső 40, két nyelvvizsga szintén 40), és inkább ezekre hajts rá, ne az emeltre. Ha angolból úgy érzed, menne egy emelt, akkor szerintem a felsőfok is. És egy emelt érettségivel és egy felsőfokkal szerintem meglesz a pontod. Ha nem, akkor viszont tényleg jobb a két emelt. De szerintem amúgy nem kell B terv miatt aggódnod, azt írtad, jól megy a biosz is, az angol is, ha mindkettő jól sikerül, akkor felesleges a magyar emelt. De ha egy emeltet jól csinálsz meg, akkor is megvan a pontod (itt vagyok én példának, bár még nem vettek fel, de úgy néz ki, meglesz a pontom, mert nagyon jól sikerült az emeltem:'D).


Remélem, érthető lett azért nagyjából:'D

2017. júl. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Lehet , hogy részben igazad van.. bár a magyar emelt nem felesleges, mert a magyar-biosz szak is érdekel, és ha nem vesznek fel elsőnek a pszichóra, akkor nagyon is jól jön a m agyar emelt... meg igazából pszichológiára két emelttel jobban járnék... mert ha csak egy emeltet csinálnék, akkor középfokut is kellene, mivel én 2 éve érettségiztem ,akkoriban nem is foglalkoztam a tanulással és nem is tudtam ,hogy merre tovább, a legjobb tárgy is csak 74%osra sikerült.. két tárgyat mindenképp meg kell csinálnom, és ha már egyszer újra érettségizem valamiból, akkor én azt már emelten csinálom... :D

Köszönöm a véleményedet és a tanácsodat... szerintem én azt fogom csinálni, hogy bioszra gyúrok most a legjobban, mellette tanulom a magyart és az angolt is, amikor meglesz a biosz érettségi, akkor felkeresek egy angol és egy magyar tanárt, hogy segítsenek felkészülni, februárig meg már érezni fogom, hogy a magyar is mennyire megy jól, és ha úgy érzem, hogy nincs mitől féltem, akkor a magyarból is csinálok egy emeltet, angolból pedig csak egy nyelvvizsgát. :)

2017. júl. 3. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!