Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért utálja minden diák a...

Miért utálja minden diák a történelmet és a földrajzot?

Figyelt kérdés

Itt főleg úgy 14 és 25 év közötti emberek válaszára számítok.


Tudom, tudom, a történelem hazugság. Én magam is tudom és utálom a hazugságokat, de attól még nm azt jelenti, hogy nem létezik egy igazság mindenről.


Miért nem érdekli már a fiatalokat az, hogy régen életüket adták azért őseink, hogy mi most itt élhessünk ?



2017. júl. 3. 22:10
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
95%
Pont a két általam kedvelt tárgyat sikerült kiválasztanod. Emellé még odaírhattad volna fizikát és a programozást, amivel teljes ledfedtél volna.
2017. júl. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

Engem érdekel a történelem, bár nem a csaták és a fegyverek, hanem inkább az, hogy hogyan éltek régen és ilyen kis érdekességek.

A földrajzzal meg semmi bajom, régen nem szerettem, de csak azért mert utált a tanárom és állandóan szívatott. A mostani tanáromat szeretem, így az óráin is szívesen figyelek. :)

15/l

2017. júl. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

A földrajzot szeretem.

A történelmet nem, mert sajnos nekem mindig rosszul tanították, vagy inkább sehogy, főleg ezért...

Úgy vettem észre a többség inkább a mateket és a kémiát utálja.

2017. júl. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
En altalanosban es kozepiskolaban azert utaltam, mert borzasztoan unalmasan oktattak. Csak nyomtak a szaraz tortenelmi adatokat. Semmivel nem keltettek fel az erdeklodesemet.
2017. júl. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Természetesen a tanárok mindig a legnagyobb gondok lesznek.

Én mikor az SZTE-re készültem, hogy majd régész leszek olyan előadóm volt, hogy mindent jobban tudtam nála és mikor elmondtam ténylegesen hogy volt szóhoz sem jutott.


Persze ő fizetett hülye és szándékosan az MTA hazugságait fújja mint a kismadár, és mikor szembesítettem pl. az őstörténetünkkel azt mondta ,,az csak elmélet".


Mindig is a tanárok vették el a diákok érdelődését és én ezért nagyon haragszok rájuk. Osztom is őket ahol érem.


Köszönöm az eddigi válaszokat szépen.

2017. júl. 3. 22:20
 6/35 anonim ***** válasza:
75%

A történelmet azért utáltam mert:

1. Politika volt az és nem történelem.

2. Az emberiség történelmének fehér foltjaira kreáltak valamit. Például tényként tanították a piramisok korát, nem pedig úgy hogy csak feltételezéseink vannak róla.

3. A történelem jól ismert szégyenfoltjaira is kreáltak valamit, a szocializmusban például Rákosit hősnek állították be. És nem esett szó az igazságról, a parasztok agyonveréséről, vagy a szovjetek által megerőszakolt megszámlálhatatlan nőről, stb.

Ennyi negatívum után jobb lett volna a történelem helyett valami tisztességes és hasznos tárgyat tanítani.

2017. júl. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon tanárfüggő. A történelmet nagyon érdekessé lehet tenni (lásd: Világtörténelem fiataloknak, E.H. Gombrich), és bebiflázandó adathalmazzá is lehet silányítani. A földrajz is lehet nagyon érdekes. Alapjában véve szerintem mindkét tantárgy jó alapot ad arra, hogy ne rontsák el rossz tanárok, soknak mégis sikerül - jóllehet nem biztos, hogy az ő hibájuk, hanem a NAT vagy a szűkös óraszám kontra magas követelemény szint tehet róla inkább.
2017. júl. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigieket és annyit kérnék hogy az életkorotokat és a nemeteket írjátok oda a válaszotok végére.


Láthatjuk, hogy megegyeznek az észrevételek és okok.

2017. júl. 3. 22:29
 9/35 anonim ***** válasza:
95%

Engem érdekelt a történelem. Gyerekként csak egy hosszú és kalandos mesét láttam benne, ősemberekkel, akik mamutra vadásznak, piramisokkal, cselszövéssel, dicső csatákkal.


Aztán később már átláttam a felszínen, mögé néztem, kerestem az igazságot.


Most, hogy már megtaláltam, tudom, hogy az egész csak egy hollywoodi filmsorozat volt: minden epizód más köntösbe öltöztetve, de a lényeg ugyanaz. És ettől még most sem szakadtunk el, a 21. rész is ugyanabban a koncepcióban készült... de miért is lenne más, hisz mi emberek írjuk, nem?

2017. júl. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
94%

Én nem tapasztaltam, hogy a történelmet és a földrajzot nagyon utálnák a diákok.


Sőt, a fizikát, kémiát és a matekot sokkal általánosabb gyűlölet övezi, mivel azokat érteni is kell, nem elég beseggelni, mint pl. a törit.


Én azért utáltam a törit, mert a tanár (vagy a tankönyvíró) értelmezését kellett lenyelni és visszaböfögni, illetve minden dolgozatra 30-40 évszám-esemény párost kellett táblázatszerűen megjegyezni.

Egyik sem embernek való feladat...

Ja, a tanárom meg egy félművelt, de magabiztos nőszemély volt. Ha tévedett és kijavítottam, akkor sem ismerte be, hanem gyorsan témát váltott.


22/F

2017. júl. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!