Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért utálja minden diák a...

Miért utálja minden diák a történelmet és a földrajzot?

Figyelt kérdés

Itt főleg úgy 14 és 25 év közötti emberek válaszára számítok.


Tudom, tudom, a történelem hazugság. Én magam is tudom és utálom a hazugságokat, de attól még nm azt jelenti, hogy nem létezik egy igazság mindenről.


Miért nem érdekli már a fiatalokat az, hogy régen életüket adták azért őseink, hogy mi most itt élhessünk ?



2017. júl. 3. 22:10
1 2 3 4
 11/35 meszike91 ***** válasza:
Két kedvenc tárgyam volt. Mindkettőből ötösre érettségiztem. Nem utálja mindenki.
2017. júl. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:

Földrajzot nem bírtuk mert unalmas volt a tanárunk. Törit mindenki szerette, alapból az egy érdekes tantárgy és jó arc volt a tanárbá.

Inkább a biosz-kémia, matek ami nem szokott népszerű lenni diákok körében.

2017. júl. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim válasza:
95%

Én nem utálom egyiket sem. Nem hiszem, hogy mindenki utálná, sokan igen, de ők általában reál beálítottságúak. A humánosok pedig ugyanúgy utálják a matekot. :D


18/f

2017. júl. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
97%

A történelem elég egyszerű, ott csak magolni kell, na meg érdekes is. Egyes részei jobbak, mint a horrorkönyvek.

A földrajz szintén nem bonyolult, és speciel az is érdekes. A természetföldrajz része, úgy értem. A gazdaságföldrajz egy nagy rakás szar, semmi értelme megtanulni.

2017. júl. 3. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:

Én nem utálom egyik tárgyat sem, de az igaz, hogy pont ez a két tárgy elég távol áll tőlem. Általánosan én is a matek-fizika-kémia triót mondanám, hogy a legutáltabb tárgyak, nekem viszont ezek a kedvenceim, mert órán meg lehet érteni, külön tanulást nem is nagyon igényelnek. De ami a történelmet és földrajzot illeti, számomra akkor lenne érdekes a töri, ha nem évszámokat és neveket kéne bemagolni. Viszont jó tanárom volt, aki sokat mesélt, azt élveztem mindig. A földrajznál pedig a természetföldrajzzal nem igazán tudok mit kezdeni, nem izgat, hogy mikor keletkezett a hegység. De ennek is volt érdekes része, pl a városok, országok nevezetességei.

19L

2017. júl. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 dellfil ***** válasza:
97%

Csak egy off:

Borzasztóan szúrja a szemem ez a mondatrész: "... a szocializmusban például Rákosit hősnek állították be."

Nem igaz. A "kádári" szocializmusban egyértelműen elítélően vélekedtek Rákosiról az "elvtársak".

Nekem elhiheted - mi okom lenne hazudni? - hiszen a "rendszerváltás"-kor mér megértem a harmincötöt. Tehát eleget láttam, hallottam a - ma már "történelem" - létező "szocializmusból".

Igen, undorító volt. Hozzátenném gyorsan, a mostani "rendszer" sem kevésbé az, csak ez másképp undorító. :)

Amaz langyos mocsár, biztos, de vegetáló megélhetéssel a nagy többség számára, emez kilátástalanság a nem törtető, nem beleszületett, nem eléggé gátlástalan emberek számára.

Persze borzasztóan leegyszerűsítve, karikírozva a képet.

On:

"Tudom, tudom, a történelem hazugság."

A "történelem" nem hazugság.

A tantárgyként az oktatása lehet, hogy valóban tele ferdítéssel, szubjektivizmussal, hangsúlyeltolással, de ezen nem kell csodálkozni.

A mindenkori politikai helyzet megszabja mit lehet (szabad!!!) mondani a múlt eseményeiről, történéseiről.

Abszolút objektivitást meg nem is várhatunk el, hiszen emberek (volt) interakcióit kellene embereknek elmondani, minden érzelmi, erkölcsi, morális kritikát mellőzve...

Ez nem megy! Ilyen nem létezik, nem is létezhet.

Vagyis a "történelem" szubjektív... majdnem leírtam: tudomány. (Mondjuk a "szubjektív tudományt", "humán tudomány néven illetik. :D)

De nem hazugság, csak... ha akarom vemhes, ha akarom nem vemhes.

"Miért nem érdekli már a fiatalokat az, hogy régen életüket adták azért őseink, hogy mi most itt élhessünk ?"

1.Nem csak a "mai fiatalokat" nem érdekli, hanem a "régi fiatalokat" sem érdekelte. Tudom, mert - régen - én is voltam "mai fiatal". Sőt a "még régebbi fiatalokat" sem érdekelte, csak lehet, hogy akkor még tilos volt ezt deklarálni. (Később - 1968-cal - már nem volt "tilos", sőt... :D)

2.Az őseink magas ívben le...rták, hogy mi lesz 100, 200, 500, vagy 1000 év múlva. (Tán egy két kivételtől eltekintve. Talán!!)

Harcoltak, küzdöttek... miért is?

No, nem miattad, nem miattam. Ez fix. (Istenért, a hazáért? Még régebben a kereszt felvétele előtt? Miért is?)

"...de attól még nm azt jelenti, hogy nem létezik egy igazság mindenről."

Bizonyára létezik egy - valós(!) - objektív igazság mindenről, csakhogy az valószínűleg senkinek sem volna ínyére. Biztos vagyok benne, hogy neked sem.

Hozzáteszem, nekem sem tetszene.

(Semmi hízelgő nem volna benne, - úgy "en bloc" - az emberiségre nézve. Pláne nem , ha "népekre" bontva próbálnánk... :D)

Na már most, ha a gyerekeket az iskolában hülyeségekkel etetik, azt ők megérzik. (Persze rosszul értelmezve eme megérzésüket, simán az "útálom a..." kifejezéssel le is tudják az esetet.)

A földrajzot nem tudom miért "utálják", de tán ott főleg az oktatás minősége, és a "tárgy" szétszórtsága lehet a ludas. Sok-sok más dolog mellett.


dellfil

2017. júl. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

"Bizonyára létezik egy - valós(!) - objektív igazság mindenről, csakhogy az valószínűleg senkinek sem volna ínyére. Biztos vagyok benne, hogy neked sem.

Hozzáteszem, nekem sem tetszene.

(Semmi hízelgő nem volna benne, - úgy "en bloc" - az emberiségre nézve. Pláne nem , ha "népekre" bontva próbálnánk... :D)"


Tényleg létezik, és tényleg nem hízelgő, de nem is gonosz vagy gyűlölködő. Egyszerűen hideg, valójában szinte teljesen érzelemmentes. Kicsit kiábrándító, de jobb benne élni, mint valamelyik hazugságnak adni az életedet.

2017. júl. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

Gratulálok 16-os, nyertél egy piros kezet.

Ügyes vagy.

2017. júl. 4. 00:38
 19/35 dellfil ***** válasza:
95%

Köszönöm fenség! :)


dellfil

2017. júl. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
100%

"Persze ő fizetett hülye és szándékosan az MTA hazugságait fújja mint a kismadár, és mikor szembesítettem pl. az őstörténetünkkel azt mondta ,,az csak elmélet". "


Mivel szembesítetted? Hogy "40000 éve a kárpát-medencében élünk"? Vagy hogy azzal, hogy "a sumérok az őseink"? Metan azzal, hogy a magyarság a Siriusról jön?

2017. júl. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!