Szerintetek mi legyek?

Figyelt kérdés

11.-es vagyok, és még mindig azon töröm a fejem, hogy vajon mi szeretnék szívem szerint lenni, de hol ez erősödik fel bennem, hol az. Két egymásnak szinte teljesen ellentmondó hivatás között nem tudok dönteni: orvos vagy magyartanár.Ez a bizonytalanság a széles körű érdeklődésem miatt van, ugyanis mindkét ágban van, ami vonz. Végül is biosz-kémia faktot vettem fel, mert magyarból már elég rég óta versenyzem is, és abból jóval tehetségesebbnek is érzem magam, a faktok által biosz-kémia területen szerettem volna fejlődni. A biológiát (főként az embertant) nagyon érdekesnek találom, fakton ötös is vagyok belőle, a kémia is érdekel, viszont abból elég sietős, hézagos a fakt, csak 4-est kaptam év végén,sokszor a dolgozatok nehézséget jelentettek, viszont nyár elejétől magántanárhoz járok, és egyre inkább kezdenek megvilágosodni, kiteljesedni a dolgok, a tanárom is elégedett. Azonban néha nagyon megijeszt,amit az orvosikról hallok azon túl, hogy nehéz bekerülni. Sajnos önbizalmam sincs túl sok, és néha nem érzem magam elég tehetségesnek vagy nem érzem magamban az erőt, hogy képes lennék oda bejutni és végigcsinálni, viszont olyan szívesen segítenék embereken, dolgoznék orvosként. A magyart pedig szintén imádom, csak nem kell sehová az érettségin kívül. Sokszor hallom, hogy magyartanárral már Dunát lehetne rekeszteni, és nem keresnek túl sokat. Úgy érzem, a magyart könnyebben tudnám teljesíteni,mint a biosz-kémiát az orvosira, de vajon megéri-e. Ti az én helyzetemben melyiket választanátok?

17/L


2017. júl. 22. 18:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos itthon egy magyartanárnak semmi presztízse nincsen. Ráadásul csak vidéken tudnál tanítani, minimális bérnövekedéssel. Az orvosoknak jó a társadalmi megítélése, és szükség van rájuk. Jóval többetis keresnek, ha magánszférában dolgoznak. Nem kérdés szerintem, hogy miért tanulnál szívesebben 5-6 évet, azért h életeket ments havi 300ezerért vagy hogy utáljanak és megvessenek a diákok havi 180-ért.
2017. júl. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem is az orvosi pálya az, amit érdemesebb elvégezned, de csak akkor vágj bele, ha tényleg hivatásként tekintesz rá. Igen, sokat kell tanulni, de megéri. Egyébkét nem is annyira bekerülni nehéz (Pécsett tavaly 420 pont elég volt már, ami egy jól sikerült érettségivel az általános tárgyakból és 2 viszonylag jól sikerült emelttel teljesíthető), hanem bent maradni. Persze ha komolyan tanulsz, az is sikerülni fog, ne aggódj! :) Az orvosi hivatásnak a társadalmi presztízse is jóval magasabb, már ha számít ez valamit, a bölcsészdiplomát pedig mostanában sajnos nem igazán tartják sokra. Magyar szakos tanárként jó eséllyel a munkanélküliek táborát fogod erősíteni vagy valami egészen más területen fogsz dolgozni, amit aztán vagy szeretsz vagy nem. Amúgy szép szakma, szintén erős hivatástudattal szabad csak csinálni, de a mai világban inkább lebeszélnélek róla. Ha annyira szereted a magyart, megmaradhat hobbinak (olvasás, színház), és persze az sem fog rosszul jönni életed során, ha van egy kiterjedt általános műveltséged, főleg ha intelligens emberek vesznek körül, aminek orvosként jó esélye van.
2017. júl. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!