Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakot válasszak?

Milyen szakot válasszak?

Figyelt kérdés

Még egy évem van a középsuliból, de nem tudom milyen szakon lenne érdemes továbbtanulnom. Szeretem a bioszt, a kémiát, matematikát(főleg az algebrát). Ezekből kitűnő vagyok minden tanévben. Általában a fizika az, amiből nincs meg az 5-ös. Rengeteget rajzolok és jól. Szüleim, barátaim ismerőseim mondták, hogy akár ebben az irányban is gondolkodhatnák.

Régebben nagy álmom volt, hogy orvos vagy pszichológus legyek, de ha azt nézem hogy hány évig kell ezért tanulni és küzdeni, akkor...nem biztos, hogy megéri.

Ami vonz az a biológia, kémia és a rajz, azon belül is a grafika.

Valami olyan szakot szeretnék, amire nem kell rengeteget költeni, mert a szüleim már nem fiatalok és nem várhatom el tőlük hogy mindent ők fizessenek. Az pedig, hogy pl egy orvosi mellett dolgozzak...hát nem tudom. Szerintem az orvosin elég orakra bejárni és tanulni, hogy ne bukjak meg.

Már fogalmam sincs mit válasszak..Segítsetek kérlek :(



2017. júl. 26. 21:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha szereted a bioszt és a kémiát, illetve orvosin is gondolkodsz, akkor én valamilyen egészségtudományi kari szakot tudnék ajánlani. Ezek csak 4 évesek nem is olyan költségesek és ha levelezős vagy akkor dolgozni is tudsz.

Fizika szerintem csak a képalkotó-labor szakra kell ezek közül, de meg lehet tanulni azt is(sokaknak sikerült már :) ).


Ezek közül a semmelweisnél vannak magasabb ponthatárok, de vidéken alacsonyabbak. Csak akkor bele kell számolni az utazási/lakhatási költségeket is.

2017. júl. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!