Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi még mindig ez a küldjünk...

Mi még mindig ez a küldjünk mindenkit mérnöknek mert minden más büfészakma?

Figyelt kérdés

Nagyon sok pénzt keresnek, és hiány van belőle magyarországon.

Na most az a probléma, ha valaki ez miatt dönt akkor el van már cseszve... én ahova járok tele van ilyen emberekkel, akik amikor idejöttek azt se tudták elmondani hogy milyen területen fognak tudni elhelyezkedni... amivel nekem nincsen bajom, de ez a hozzáállás miatt lesz annyi diplomás munkanélküli.


2017. júl. 28. 08:34
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Sajnos sokan lenéznek más szokasokat főleg ezek meg a jogosok orvosisok.


Viszont én azokat utálom akik gimiben nagyzoltak hogy jaj majd ennyit lehet keresni szóval király leszek... aztán meg elsem tudtam végezni az egyetemet mert azzal nem számoltam hogy azt elis kell végezni.

2017. júl. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Ezért kell mindenkinek saját magára hallgatnia.

Nem értem, én is tudom, hogy ez menő szakma, de azt is, hogy nekem nehezen menne, ha meg el is végezném valahogy, akkor meg nem is csinálnám szívesen.

Csak sokan inkább tényleg csak azt nézik, hogy könnyen találjanak munkát meg jól keressenek.

Csak sajna nem mindenkinek van érzéke ezekhez a szakmákhoz.

Sajna én meg inkább az a büfészak irányultságú vagyok, de nem tudok mit csinálni ezzel.

2017. júl. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1# Igen én is ismerek ilyent....


2# De legalább őszínte vagy, és tisztában vagy önmagaddal. Ez a lényeg. :D


Amúgy én is büfészakos vagyok inkább.. :) de én úgy gondolom hogy nem a diplomától lesz valakinek állása hanem önmagától.

2017. júl. 28. 10:27
 4/5 anonim ***** válasza:
22%

Amúgy nagyon sokan vannak akik eltudnank végezni egy komolyabb mérnöki szakot, de tartanak tőle vagy nem érdekli őket és inkább nem teszik. A mérnöki szakoknal az a gond hogy a társadalom szerint férfias szakmák. Nálunk villamosmérnökin 95% férfi, programozon is 90% körüli... Ez nagyban hozzájárul a munkaerohianyhoz. Sok lányt ismerek, akik voltak olyan jók matekból hogy eltudnak végezni, de inkább elmentek nemzetközi tanulmányokra, vagy marketingre , dietetikisnak stb mert ezek inkább noiesek. Szóval a nők téren van egy ilyen probelma.


Amúgy attól h nehezek meg egy félévet simán ott lehet tölteni, megmenti hogy milyen, hatha megy. Én is először úgy éreztem, hogy könnyen kibukhatok néhány komoly tárgytól ( mérnöki szak ), de beleadtam miként, jártam korrepetalasokra, segítséget kértem másoktól és sikerült. Szerintem egy félévet nyugodtan eltölthet mindenki ilyen szakokon, megnézve hogy megy e neki. Akit felvesznek annak már van valamennyi esélye, hogy el is vegzi


De csak pénz miatt nem szabad csinálni mert akkor még fog örülni az ember. Én úgy jelentkeztem ide hogy azt se tudtam, hogyan ez a szakma benne van a top 5-ben, amit választottam. Szóval.engem a pénz nem nagyon motivált.

2017. júl. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez a sok pénzt keresnek csak pár mérnöki irányzatra igaz.

Hihetetlen, hogy az emberek többségének ez még nem esett le.

Nem tudom, hogy 10 féle mérnöki irányzatot hogyan is lehet egyben mérnök kategóriában kezelni fizetés szempontjából.

2017. júl. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!