Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tarkaréti kollégiumról némi infó?

FarkasJudit kérdése:

Tarkaréti kollégiumról némi infó?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdek a BCE-n, már előtte nézegettem a kolikat, ki is választottam a Földes Ferenc kollégiumot. Ma ugye kaptam az e-mailt a Neptuntól, azon belül a kollégiumi jelentkezést.

Az a gondom, hogy csak a Tarkaréti koliba enged jelentkezni, ami 25 percre van az egyetemtől...kocsival.

Az lenne a kérdésem, hogy más is akad, aki most szeptemberben kezd és a Tarkarétibe kell/esetleg akar jelentkezni? ...Illetve hogy a bentlakóknak mik a tapasztalatuk a kolival kapcsolatban.

Előre is köszi a válaszokat :)



2017. júl. 28. 18:50
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Ennyire megoldhatatlan a bejárás?:D Komolyan megpusztulnék egy ilyen helyen.
2017. júl. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Nem megoldhatatlan csak hosszú és macerás. Busz utána 2es metro utana 4es metro. Ez osszesen 1 ora kb
2017. júl. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Hat mindig jobb mint a 3 ora :) Na de mindegy a csotanyok ugyis jobbak mint a 3 as metro
2017. júl. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
En is oda jelentkezek :) en se hallottam valami jokat, de olcsobb mint az alberlet, utana meg ha jol tanulunk el lehet koltozni masik koliba :) nincs kedved privatba beszelni? En elegge izgulok mert nem ismerek senkit corvinuson, videkrol koltozok es valoszinuleg golyataborba se tudok menni.. bar nem talaltam semmi infot hogy mikor lesz, de augusztusban eleg keveset leszek itthon :(
2017. júl. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim válasza:
Én úgy tudom h át lehet menni első félév után másik koleszba, csak erről kevés gólya tud. De azok ugye drágábbak is mint a Tarkaréti:)
2017. júl. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
20%

halihó :DD

Corvinusos vagyok 2 évet laktam Tarkán lányként :D Most talán sikerül átmennem másik koliba.

Szóval tudok mindent a koliról a kollégiumi felvételi rendszerről, mert én is bírálok kérvényeket :D



Egyáltalán nem vészes :D Hisz Tarkarét óriási előnye, h gyárak között van, ahol szinte ember se jár. Közel van az izraelita temető. :D Tehát csendes környék, tiszta a levegő :D Ez nekem nagyon tetszett h madárcsicsergés van és nem megy nonstop a mentő tűzoltó. Persze Ferihegy közel van, szóval a repülőgépek itt már elég alacsonyan szálnak, de azt gyorsan meg lehet szokni. Lenyügöző látvány :) Mivel csendes környék és minimális a forgalom futáshoz biciklizéshez relax sétákra is alkalmas a környék:)

Az épület évről évre újúl :) 2 év alatt semmilyen fertőzsét nem kaptam el. Általában 45 perc alatt simán be lehet érni az egyetemre :) persze ez függ a forgalomtól és h hány óra :D Hizs értelemszerű h reggel 8kor sűrűbbek a járatok mint délben.


Végre 2 év után stabil a wifi rendszer tehát internet 5 csillagos :) eddig vmi szenvedés volt. fürdők wc-k is fel lettek újítva az is elmegy :) szobák állapota is elfogadható :) Dekorral bármi feldobható. A szobák sokkal tágasabbak mint máshol. Még mosdókagyló is van a szobákban :D


Idén nyáron a 4. és az 5. emelet egyik-egyik oldalát felújították teljesen :D Bár gólyaként nem tom h mennyi esélyetek lesz bekerülni felújított szobába.


410en lakhatnak összesen tarkán, ebből fele gólya, 70-100 kínai és egyéb erasmusos külföldi, a többi felsőbbéves :)


Bármi kérdésetek van bombázzatok nyugodtan :) Egyáltalán nem olyan rossz :)

2017. júl. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
72%
Kedves utolso latom neked is erolkodes hogy menjen a propaganda. nem kaptal el fertozest es ezt jelzed valami szuper dolognak amikor ez az alap :D am ha 45 perc a koli akkor mar nem jobb 1 orat bejarni?:)
2017. júl. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Az utazás bőven kibírható, nem kell belehalni a 40 percbe. A szobák állapota bőven jó, sok helyed van. A wc fürdő többnyir kultúrált, gyakran van takarítva. Net is stabil már.
2017. júl. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Amúgy a Földesit kb elfelejtheted később is :D Ott két szakkoli is van. Ha vmelyik bekerülsz akkor nyert ügyed van :) De simán oda kolit kapni elég nehéz, mert az amerikaiak kiszorítják a magyarokat. Így kb minden évben 20-30 magyar hely van :)


Tarka pedig egész elviselhető, ne légy finnyás :D Kinizsiben még mosdókagyló sincs a szobában és koedukált a fürdő, mert szintenként csak egy van :D MÍg tarkán legalább kettő van szintenként. Tarkán lehet ismerkedni a közös helyiségekben, míg Kinizsiben nincs közös helyiség csak a konyha max..


Kinizsiben sok az ágyipoloska minden évben probléma, míg tarkán ettől nem kell félni :)


Tehát Kinizsi egyetlen előnye h 6 percre van az egyetemtől :D

2017. júl. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Ha mondjuk elmész bulizni akkor éjszakai buszoknak hála bármikor visszamehetsz tarkára, míg bejárosként eléggé meg van kötve a kezed :) Ezen is érdemes elgondolkodni


Másrészt én azt ajánlom h minimum félévre probáljátok ki a kolit, ha nem jön be akkor jöhet a bejárós opció, de sztem egy próbát megér

2017. júl. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!