Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Katolikus hittan érettségi -...

Katolikus hittan érettségi - hogyan?

Figyelt kérdés
Szeretnék érettségizni katolikus hittan tárgyból. Tudnátok ajánlani könyvet/szakirodalmat , esetleg küldeni kidolgozott tételsort, amiből fel tudnék készülni (vagy legalább iránymutatásként szolgálna)? Olyanok válaszára számítanék, akik már érettségiztek ebből a tárgyból, tehát "képben vannak". Köszönöm szépen!

2017. aug. 15. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet hittanból érettségizni. Én is gondolkoztam már rajta, hogy megcsinálom, jól jönne egy plusz tantárgy, hittan meg nekem könnyű lenne.


Kérdező, sajnos nem tudok konkrétan ehhez könyveket, de a Katolikus Egyház katekizmusa jól jöhet, valamint a YouCat (A Katolikus egyház ifjúsági katekizmusa.


Én a bérmavizsgához a kérdéssor mellett Tomka Ferenc Találkozás a kereszténységgel című könyvét használtam, talán az is jól jöhet.

2017. aug. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Szitakötő25 ***** válasza:
Én érettségiztem belőle. Középszinten csak szóbeli van, 24A és 24B tétel, amit az érettségiztető hitoktató/pap állít össze. Én egyházi suliba jártam, tehát könnyen fel tudtam rá készülni, ha te is olyanba jársz, akkor nyert ügyed van. Ha nem, akkor keress egy egyházi sulit, ahol vannak többen, akik szeretnének hittanból érettségizni, mert akkor biztos hogy megszervezik, és lesz, aki segítsen felkészülni. A tételeket közösen dolgoztuk ki (6-an voltunk, felosztottuk egymás közt, hogy ki mit csinál meg). Csak ezt az egyet tudom javasolni, könyveket nem igazán. Mi is kaptunk anyagot, hogy honnan szedjük a tételekhez az infókat, de nem kellett egész könyveket megtanulni.
2017. aug. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Időközben azt a tanácsot kaptam, hogy a felkészüléshez használjam a Szent István Társulat hittankönyveit (9-12. osztály), mert ezek kimondottan alkalmasak erre a célra:


SZÉKELY JÁNOS: Bibliaismeret. Hittankönyv a középiskolák 9. osztálya számára, Szent

István Társulat, Budapest, 2014.


NEMES GYÖRGY – NEMES RITA – GCZE IVÁN: Egyháztörténelem. Hittankönyv a

középiskolák 10. osztálya számára, Szent István Társulat, Budapest, 2012.


NEMES GYÖRGY – NEMES RITA – MÁCSIK MÁRIA: Katolikus dogmatika és erkölcstan.

Hittankönyv a középiskolák 11. osztálya számára, Szent István Társulat, Budapest, 2011.


PÁKOZDI ISTVÁN – ILLÉSY MÁTYÁS – GALLYA LÁSZLÓNÉ: Liturgika és alapvet hittan.

Hittankönyv a középiskolák 12. osztálya számára, Szent István Társulat, Budapest, 2012.


További ajánlott irodalom:


Hitünk és életünk, Szent István Társulat, Budapest, 2010.


A Katolikus Egyház Katekizmusa, Szent István Kézikönyvek 6., Szent István Társulat,

Budapest, 2002.


A tételeket pedig be lehet szerezni az oktatas.hu oldalrol. Ettől függetlenül jó lenne egy "vezető kéz", nem lenne szerencsés, ha vizsgán valami butaságot mondanék...

2017. aug. 18. 10:28
 4/4 anonim válasza:
Remélem, hogy még aktuális a kérdés, bár Nagyboldogasszony napján írtad ki, úgyhogy gondolom, igen. Én idén érettségiztem hittanból, 97 % lett. Ami a legjobban különbözik a többi tárgytól az, hogy hittanból csak szóbeli vizsga van középszinten, emelt szinten van egy írásbeli témakifejtés is, de azt már nem szerveznek, mert teológiára sem kérik ( én kispapnak jelentkeztem azért tudom és bár nem kérték én letettem a közepet.) A hivatal által szervezett vizsga tételsorát majd az oktatási hivatal adja közre, uyanakkor, mint a többi tételsort, tehát egyelőre még jó sok idő van addig. 24 A és 24 B tétel van, amiből a B rövidebb. A hitoktatóddal (ha van) beszélj, nekem is ő segített. Persze, ha van még kérdésed, nyugodtan kérdezz.
2017. aug. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!