Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most érettségiztem, de ezt...

Most érettségiztem, de ezt olyan igazságtalannak érzem:- ( ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Szóval tudni kell rólam, hogy mindig is jó voltam matekból, 4-5ös, de az utóbbi időben 5ös voltam. Az érettségim még nincs kijavítva, de valószínűleg olyan 60-70% körül lesz, és van egy osztálytársam, aki viszont minden évben majd megbukott matekból, neki meg 87%-os lett:( és most kicsit igazságtalannak érzem ezt, mert lehet emiatt engem nem vesznek fel egyetemre, ő meg aki 4 évig nem tanult SEMMIT mehet akárhova, a legjobb helyekre:( eléggé elszomorodtam, mi tévő legyek?:S Esetleg van valaki hasonló helyzetben?
2010. máj. 24. 18:56
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
annyira megsem lehet hulye, ha 87%-ot elert...
2010. máj. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

én úgy értettem, hogy "hülye", hogy 1 beképzelt öntelt f@szkalap (elnézést,nem tom szebben írni...) aki azt hiszi joga van másoknak beszólni, és amúgy is el volt szállva az agya, most meg pláne... de nem baj, egy dolognak tudok most örülni: a szóbelik után soha többé nem kell látnom..

mellesleg tényleg hülye, de hát -ahogy írtam- a matekhoz nem kell tudás, úgy látszik mégis ragadt rá valami a leckemásolások közepette:P de amúgy mindig is 2-es vagy rosszabb volt (2.ban bukott is matekból)

2010. máj. 24. 19:54
 13/27 anonim ***** válasza:

Ne ítélj meg így másokat a viselkedésük vagy szorgalmuk alapján.

Én minden egyes érettségi nap előtti este jócskán söröztem/boroztam/pezsgőztem a haverokkal. Mégis biztosra mentem, és mindenből 90% fölött írtam/szóbeliztem. Ez nem pusztán szerencse. Van akinél működik így, másnál nem.

2010. máj. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
19:57 irigyellek:) amúgy sajnos én izgulós fajta vagyok, úgyhogy ott is izgultam rendesen... hát ez sajnos meg is látszik:( de mostmár nagyjából lenyugodtam:)
2010. máj. 24. 19:58
 15/27 anonim ***** válasza:

Na igen, izgulni azt nem lenne szabad :)

A szóbeliknél majd gondolj arra, hogy úgyis túl kell lenni rajta, és akármi is lesz, pár óra múlva ígyis-úgyis túl leszel rajta. Engem megnyugtat :)

Előző voltam

2010. máj. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
20:01 köszönöm, majd igyekszem megnyugodni (amennyire tőlem telik:D). Amúgy most kivételesen örülnék,ha matekból lenne szóbeli, talán tudnék vele javítani:D
2010. máj. 24. 20:04
 17/27 anonim ***** válasza:
megertelek, es igy tenyleg szornyu. nalam pont forditva van az eset, baratnom neha nem tudja hol a hatar es szo szerint hatalmas a p*faja, iszonyat bekepzelt tud lenni neha. neki szamitott a matek, nekem nem - en amugyis human beallitottsagu vagyok -, o 77%-ot irt csak, en pedig 71-et. kicsit beegett:D
2010. máj. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:
20:10 köszi az együtt érzésed:) hát igen, a barátnődnek nem kellett volna előre innia a medve bőrére:D én meg lehet bebeszéltem magamnak, hogy úgyis elrontom:S sajnos van 1 ilyen rossz szokásom:P de ez legalább bejött:S:D
2010. máj. 24. 20:15
 19/27 anonim ***** válasza:

De ez rossz példa. Ez nem igazságtalanság. Ö ezek szerint jobban érti a matekot mint Te, és ezért jobbat írt. Úgy látszik Te csak tanultál, de nem értetted. Van aki kevés tanulással is tud jó jegyet szerezni, van aki meg halálra tanulja magát, és mégse jön össze. Az élet igazságtalansága lehet ez maximum. De ez pont olyan, hogy valaki szép, vki meg ronda.

Az igazságtalanság az lenne, ha pl nem egyformán javítanák ki az érettségiket...

2010. máj. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
20:28 4 évig voltam 5ös matekból, ő meg ahogy írtam is 2.ban bukott is, és utána majdnem minden évben.
2010. máj. 24. 20:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!