Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kellene tennem? Van ebből...

Mit kellene tennem? Van ebből "kiút? "

Figyelt kérdés

Először is. Szia. 17/L vagyok. És virágkötő a szakmám


Év vesztes vagyok, és később is kezdtem az iskolát, emiatt most 9.-es vagyok (tehát most mennék 10.-be)


Viszont JÓ, beismerem, eléggé lusta vagyok testnevelésből, és... sajnos megbuktam. Tudom, megérdemeltem, kérlek titeket az ilyen jellegű kommentektől kíméljetek mert már így is gyötröm magam.

Valamint növényismeret és gyakorlatból is meghúztak.

Nem értem ezt a szakmát, mármint pl, vannak bizonyos

"fogalmak", amik egyszerűen nem mennek a fejembe mindegy hányszor is mondják el.

Pl asszimiláció, disszimiláció, és még van jó pár. Ez lényegtelen, a lényeg bárhogy is próbálok tanulni de nem bírom megjegyezni...


Én anyunak kb május felé, szóvá is tettem ezt, hogy

én megpróbálnák valami más szakmát.

Pl fodrász, vagy kozmetikus, vagy valami "lányosat"


Anya azt mondta, hogy ebben a suliba már ismerem a járást, mi hol van, meg a tanárok is ismernek. + Ha átmennék másik suliba, mi lesz ha az se menne vagy lenne valami bajom.


Ez is benne van, igaza van. De nem megy ez a suli tényleg, és ha megpróbálok mást akkor nem veszthetek.

Most ezen a héten van gyakorlatom, és csütörtök - pénteken lesz a pótvizsga.

Ráadásul ma kaptuk meg a könyveket amikből tanulnunk kell a vizsgára, mert olyan könyvet év elején nem rendeltek... MINDEGY.


A lényeg hogy van 3 napom csütörtökre, és ma próbáltam tanulni... és valamit megjegyeztem de az... nagyon kevés. A tanár mondta elég az is ha csak "épp átcsusszanunk", de... nem megy nekem ez könnyen.

Tényleg eléggé... nehezn jegyzek meg dolgokat.

Ráadásul mikor a suliba jelentkeztem, anyám ötlete volt a virágkötő szakma, mert valami "lányosat" akartam, de ahogy elkezdtem ebbe a suliba járni, rájöttem hogy ez nagyon távol áll tőlem, és az is kicsit hátrány számomra, hogy az osztályban vagyunk 34-en, és abból kb 3 oszálytásam magamat is bele számítva, 3 osztálytársam városi. ÉS a többi falun lakik. Ezzel nincs semmi bajom! SŐT. csak... azért eléggé nehezen találok velük közös hangot. Ráadásul észre vettem hogy mindenki mindenkit kibeszél, és a másik szemébe meg "kedvesek" és nekem ez nagyon rosszul tud esni.


Úgy érzem nem vagyok ide való, és amúgy is tényleg távol áll tőlem ez.

De anyumnak ezt hogyan mondjam el?

Mármint van 3 napom pótvizsgáig. ... félek azt mondani neki hogy írasson ki, mit mondd, meg...annyira nehéz ez nekem. Olyan közel van, és több mint 100 oldal + a tesi...

Nem bírom. Mit kellene tennem? Vagy hogy mondjam el neki, és mit? :(



2017. aug. 21. 19:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semmit. Próbáld meg átmenni a pótvizsgán, ha nem sikerül akkor úgy is belátja majd szerintem hogy ez nem neked való.

Egyébként én is hasonló vagyok a megjegyzés terén, sose tudtam bemagolni semmit. (Egy tipikus rövid vers amit a legtöbb osztálytársam megtanult a 10 perces szünetben nekem általában 5-6 órát vett igénybe.) Ezért nálam továbbtanulásnál (általánosból is) az iskolák kb. 80% ki is esett kapásból, mert a humán tárgyakból éppen össze tudtam általánosban is szedni a kettest, viszont az összes reál tantárgyból (pl. matek) mindig kitűnő voltam. Te ezzel hogyan vagy? Mert ha hasonlóan, akkor tényleg érdemes lenne máson elgondolkodni, mondjuk valami mérnöki képzésen. (Jelenleg villamosmérnöknek tanulok és eddig nem származott nagy hátrányom abból, hogy ilyen rossz a memóriám.)

2017. aug. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
77%

"Nem értem ezt a szakmát, mármint pl, vannak bizonyos

"fogalmak", amik egyszerűen nem mennek a fejembe mindegy hányszor is mondják el.

Pl asszimiláció, disszimiláció, és még van jó pár. Ez lényegtelen, a lényeg bárhogy is próbálok tanulni de nem bírom megjegyezni...

Én anyunak kb május felé, szóvá is tettem ezt, hogy

én megpróbálnák valami más szakmát."


Ilyenek minden szakmában vannak.


"Pl fodrász, vagy kozmetikus, vagy valami "lányosat""


Hogyhogy vagy valami lányosat? Ezek is mind lányosak. A virágkötést is beleértve.


"ma kaptuk meg a könyveket amikből tanulnunk kell a vizsgára, mert olyan könyvet év elején nem rendeltek"


Akkor most minek rendelték meg?


"hogy mondjam el neki, és mit? :("


Pont úgy, ahogy ide leírtad. Ezt, és így.

2017. aug. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Igen de a virágkötészetért már mikor beirattak akkor tudtam hogy nem fog nekem menni.

A fodrászat vagy kozmetikus szakma nemrég tetszett meg, és csak azok ragadnak meg a fejembe amik érdekelnek is, és emiatt még ha kettesekkel is, de úgy érzem ezeket már mennének... legalább is 1 próbát megérne...

A könyvet most se rendelték meg, hanem 1 tanár adta kölcsön az ő könyvét amiből tanulhatunk. ( Nem csak én buktam meg... )



Egyébként, 1. válaszoló :

Igen, nekem is hasonló, mármint nagyon nehezen jegyzek meg dolgokat, és úgy érzem mint említettem, jobbára csak azokat amik érdekelnek is, és sajnos én is általánosba mindenből vagyis a legtöbb tantárgyból kettes voltam.

És nem matek stb nem voltam én kitűnő. Sőt semmiből se.

Ezek miatt jártam fejlesztő órákra is... de nem sokat értek.

2017. aug. 21. 20:47
 4/21 A kérdező kommentje:
Jut eszembe, 1 barátnőm is azt tanácsolta, hogy próbáljam meg a pótvizsgát. Nem veszthetek vele. Ha "átmennék", akkor úgy is jó. Ha nem mennék át, akkor meg anyu talán jobban megértené, vagy belátná hogy ez távol áll tőlem.:S
2017. aug. 21. 20:53
 5/21 anonim ***** válasza:
60%
Abból, ahogy írsz, egyáltalán nem az jön át, hogy annyira reménytelen eset lennél! A hozzáállásoddal lehetnek nagy gondok, nem a memóriáddal meg azzal, hogy "egyszerűen nem megy a fejedbe". Ha egy kicsit is akarnád, simán a fejedbe menne minden legalább átcsusszanás szinten. És utána még mindig átmehetnél másik suliba. De ezt az évedet már ne hagyd veszni akkor se, ha nem virágkötő akarsz lenni.
2017. aug. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Fuss neki a pótvizsgának, ha látni fogják rajtad, hogy készültél, szerintem átengednek. Veszítenivalód nincs. És anyukád meg fogja érteni, ha sulit akarsz váltani, legrosszabb esetben majd OKJ-ra is jársz valamiből, és amellett már dolgozni is fogsz tudni. Ha szívesebben lennél fodrász vagy kozmetikus, valószínű, hogy jobban is alakulhatnának a dolgaid egy olyan suliban. :) Hajrá!
2017. aug. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm Szépen mindenkinek.

Az éjjel semmit nem aludtam, pedig már 9 előtt elmentem aludni, de nem úgy történt. Ma reggelre már olyan nagy volt rajtam a stressz, nyomás és minden egyéb, hogy anyunak elmondtam hogy mi is a ... helyzet.

Kicsit veszekedtünk, de végül arra jutottunk hogy segít a tanulásba, vagy legalább is próbál, és ha átengednek az jó, ha meg nem engednek át akkor újra járom ezt a sulit. Mondta hogy tanuljunk együtt azért, de ha úgy se sikerül akkor azt megérti arra nem lesz mérges mert legalább megpróbáltam.

2017. aug. 22. 06:35
 8/21 A kérdező kommentje:

Jaj, és kihagytam valamit ;

Mindenkinek, tényleg nagyon köszönöm szépen a válaszát,

személy szerint nekem a legutolsó válasz volt az amin picit megnyugodtam, így neki is nagyon szépen köszönöm♥

Mindenkinek ment ettől független a zöld kéz♥

2017. aug. 22. 06:36
 9/21 anonim ***** válasza:
55%

"ha meg nem engednek át akkor újra járom ezt a sulit"


Ezt a sulit minek, ha nem is akarsz virágkötő lenni?

2017. aug. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
90%
Nehezebb - de év közben is át lehet iratkozni.
2017. aug. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!