Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kellene tennem? Van ebből...

Mit kellene tennem? Van ebből "kiút? "

Figyelt kérdés

Először is. Szia. 17/L vagyok. És virágkötő a szakmám


Év vesztes vagyok, és később is kezdtem az iskolát, emiatt most 9.-es vagyok (tehát most mennék 10.-be)


Viszont JÓ, beismerem, eléggé lusta vagyok testnevelésből, és... sajnos megbuktam. Tudom, megérdemeltem, kérlek titeket az ilyen jellegű kommentektől kíméljetek mert már így is gyötröm magam.

Valamint növényismeret és gyakorlatból is meghúztak.

Nem értem ezt a szakmát, mármint pl, vannak bizonyos

"fogalmak", amik egyszerűen nem mennek a fejembe mindegy hányszor is mondják el.

Pl asszimiláció, disszimiláció, és még van jó pár. Ez lényegtelen, a lényeg bárhogy is próbálok tanulni de nem bírom megjegyezni...


Én anyunak kb május felé, szóvá is tettem ezt, hogy

én megpróbálnák valami más szakmát.

Pl fodrász, vagy kozmetikus, vagy valami "lányosat"


Anya azt mondta, hogy ebben a suliba már ismerem a járást, mi hol van, meg a tanárok is ismernek. + Ha átmennék másik suliba, mi lesz ha az se menne vagy lenne valami bajom.


Ez is benne van, igaza van. De nem megy ez a suli tényleg, és ha megpróbálok mást akkor nem veszthetek.

Most ezen a héten van gyakorlatom, és csütörtök - pénteken lesz a pótvizsga.

Ráadásul ma kaptuk meg a könyveket amikből tanulnunk kell a vizsgára, mert olyan könyvet év elején nem rendeltek... MINDEGY.


A lényeg hogy van 3 napom csütörtökre, és ma próbáltam tanulni... és valamit megjegyeztem de az... nagyon kevés. A tanár mondta elég az is ha csak "épp átcsusszanunk", de... nem megy nekem ez könnyen.

Tényleg eléggé... nehezn jegyzek meg dolgokat.

Ráadásul mikor a suliba jelentkeztem, anyám ötlete volt a virágkötő szakma, mert valami "lányosat" akartam, de ahogy elkezdtem ebbe a suliba járni, rájöttem hogy ez nagyon távol áll tőlem, és az is kicsit hátrány számomra, hogy az osztályban vagyunk 34-en, és abból kb 3 oszálytásam magamat is bele számítva, 3 osztálytársam városi. ÉS a többi falun lakik. Ezzel nincs semmi bajom! SŐT. csak... azért eléggé nehezen találok velük közös hangot. Ráadásul észre vettem hogy mindenki mindenkit kibeszél, és a másik szemébe meg "kedvesek" és nekem ez nagyon rosszul tud esni.


Úgy érzem nem vagyok ide való, és amúgy is tényleg távol áll tőlem ez.

De anyumnak ezt hogyan mondjam el?

Mármint van 3 napom pótvizsgáig. ... félek azt mondani neki hogy írasson ki, mit mondd, meg...annyira nehéz ez nekem. Olyan közel van, és több mint 100 oldal + a tesi...

Nem bírom. Mit kellene tennem? Vagy hogy mondjam el neki, és mit? :(



2017. aug. 21. 19:54
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:
Igazad van (utolsó), és tényleg köszönöm szépen mindkettőtöknek hogy írtatok.^^
2017. aug. 26. 06:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!