Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Motiválatlan lettem, nagyon...

Motiválatlan lettem, nagyon bosszant magammal szemben, hogy tudom, hogy mit hogyen kellene tennem, de mégsem teszem, mi lehet ebből a kiút?

Figyelt kérdés

Nagyon rossz évünk volt az idei és még most sincsenek teljesen rendben a dolgaink (volt munkanélküliség a férjem részéről,haláleset kettő is a családban,most pedig külföldön dolgozik a férjem hónapok óta,ahol mindig kérdéses ,hogy kifizetik e a munkáját,illetve ,hogy ha igen akkor milyen mértékig és a többivel meddig hitegetik majd,ha ki is fizetik akkor sem győzzük a sok elmaradásunkat bepótolni a többszázezres fizetéséből sem) .


Két gyerekünk van,én 8 órában dolgozom.


Azt vettem észre magamon,hogy motiválatlan vagyok,nem úgy ügyelek a takarításra mint régebben,vagy a gyerekekkel nem úgy és nem annyit foglakozom mint azt elvárnám magamtól,riasztó,hogy mintha valami lebénítana és nem engedné,hogy elvégezzem azt ami által elégedett lehetnék magammal.

A legszükségesebb dolgokat megteszem és a többit halogatom,nagyon motiválatlan vagyok és folyton a gondokon aggódom,néha egy-egy nyugtatót is beveszek.


Létezik valamilyen módszer amivel ki tudnék zökkeni ebből ?


2012. nov. 28. 10:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Teljesen megértelek, nagyon sok az ami veled van. De ha megvígasztal, nagyon sokan vannak még így. Nem tehetsz róla, ez az állapot nem a mi hibánk, hogy ilyen helyzetbe kerültünk, legalább ne ostorozd magad. Az a rengeteg stressz, aggódás miatt lettél így, hogy hiába hajtotok, nem juttok előre, csak épphogy szintfenntartás, vagy inkább eladósodottság előtti állapot megtartása. Jó hogy ilyen helyzetben nem motivált az ember. Szerintem próbálj olyan tevékenységet keresni, amiben örömödet leled. Mi azt próbáltuk hogy elkezdtünk azon gondolkodni hogy lehet ebből kitörni, hogy tudunk plusz bevételt generálni. Az emberben rengeteg plusz erő van. Sikerélményre van szükséged. És bátorítalak, hogy mindig vannak lehetőségek az ember előtt. Valaki a semmiből épít fel új életet. csak erő fantázia és bátorság kell hozzá. Keress olyan dolgokat, amik a benned lévő kreativitást felszabadítják. Kezdj el vaterázni, készíts karácsonyi díszeket, add el, tanulj valami más szakmát, vagy kezdj el mellékállásban üzletkötő lenni, készíts blogot, vagy weboldalt a te témádban stb. A válságban is lehet kitörni, csak meg kell találni a megfelelő megoldást. Hallgass motivációs videókat (Brian Tracy) tölts le hogyan legyek vállalkozó anyagokat, vagy háziasszonyképző dolgokat. Törődj magaddal, mert eddig csak a hajtásra és a pénzre koncentráltál. Csinálj olyat amit szeretsz, higgy benne, valósítsd meg az álmaidat.
2012. dec. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves hozzászólásodat ,a motivációs videó például nagyon jó ötlet,régebben hallgattam is ilyesmit,de akkor egyébként is jó passzban voltam :-) .


Mióta kitettem a kérdést azóta megembereltem magamat egy kicsit,arra kértem magamat,hogy legalább apró lépésekben,de próbáljam a házat rendben tartani,már azóta ablakot pucoltam,függönyt mostam,karácsonyi dekorációt készítettem ,kitakarítottam,a mosással is haladtam .

De egyenlőre csak a holnapra szabad koncentrálnom,túl nagyravágyó terveim nem lehetnek...bár most beszéltem a külföldön dolgozó férjemmel,hogy nagyon motivált vagyok abban,hogy egy alapos intenzív nyelvtanulást követően követem őt a gyerekekkel Németországban,nagyon keresett a szakmám ott,nagy levegőt kell venni mindehhez...egyébként nagyon szeretm az itthoni munkámat a megszokott környezetemet,de lehet,hogy lépni fogok,csak még nagy bennem a félelem.

2012. dec. 2. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!