Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az létezik, hogy ennyit bent...

Az létezik, hogy ennyit bent kell lenni egyetemen?

Figyelt kérdés

Eddig a gimiben mindig azt hallgattam, hogy "majd az egyetem jó lesz, alig kell bejárni, nincs is minden nap suli"... Nem rég néztem mintaórarendet, mérnökin valahogy nem így néz ki a helyzet.


Utóbbi igaz, hogy pénteken nincs iskola, viszont hétfőtől csütörtökig minden nap 10 órát bent kell lenni a mintaórarend szerint. Ilyen létezik, vagy én értelmezek rosszul valamit?


Ez embertelenül soknak tűnik, és emellett ott az utazás + tanulás.. :D



2017. aug. 21. 21:11
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
79%
Fiam NKE-n kezd, pénteken nyolctól kb hétig kellene bent lennie... hazautazás majd szombaton (240 km).
2017. aug. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
96%
Yup, orvosis leszek, minden nap reggel nyolctól délután ötig óra + kötválok és szabválok. De egyébként előadásokra nem muszáj bejárni, úgyhogy gyakorlatilag tényleg nem úgy fog kinézni, mint a suliban.
2017. aug. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
96%
Hát pedig ez tényleg ilyen. Nappali tagozatos rendszerű oktatás úgy van kitalálva mellette nincs nagyon sok idő dolgozni meg bulizni tanév közben. Igaz, hogy az órák jó részén nem kötelező a részvétel, nehéz követni az anyagot (felkészülni kölcsönkért jegyzetből, stb.), ha nem vagy ott.
2017. aug. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
16%

Tanulni éközben kb. felesleges.


Egyébként nekünk is 8-16-ig, de néha este hétig voltak kötelező! előadásaink.

2017. aug. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%
Az biztos marhaság, hogy heti 4 nap, napi 10 órát bent kell ülni. Valamit félre nézhettél. Esetleg azt tudom elképzelni, hogy olyan órarendet nézel, ami a szak/évfolyam összes induló tárgyát tartalmazza. Csak abból indulok ki, hogy az Egyetemen, ahol tanítok, mindig közzétesznek ilyen órarendet is.
2017. aug. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Az összes kötelező szakos tantárgyat tartalmazza, amik első félévre ajánlottak + angol nyelv + tesi. Dehát ezeket fel kell vennem...
2017. aug. 21. 21:41
 7/24 A kérdező kommentje:

Félreértés ne essék, nekem nem az a bajom, hogy "ennyit nem vagyok képes bent ülni". Az se gond, hogy nem tudok elmenni dolgozni meg szórakozni, szórakozni ráérek hétvégenként, vagy ha hétvégén nem, havonta egyszer is elég nekem...


Viszont azt nehezen bírom ki hosszú távon, ha a mindennapjaimban nincs 1-2 óra szabadidő, amit azzal tölthetek, amivel szeretném. Így lenne effektív 4 órám, amit nagyjából itthon töltök alváson kívül, de ha tanulni is akarok, ez kevésnek tűnik (általában 3-4 órát tanultam naponta gimiben).

2017. aug. 21. 21:47
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként tök szakfüggő, hogy kell-e szorgalmi időszakban tanulni meg hogy mennyit kell bejárni.
2017. aug. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Gépészmérnök :D
2017. aug. 21. 22:42
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez egyet mondanék, hogy egyik tanárunk mesélte, hogy volt egy hallgató, aki levelezős volt egy itthoni suliban, és közben kiment külföldre dolgozni. Az óráira nem járt be, de a beadandókat a többiek megmondták, hogy mit kell készíteni, azokat mindig mindet leadta. És akkor 5 tanár nem akarta elfogadni a dolgozatát, merthogy abban a félévben egy órára se járt bent. És asszem, beperelte őket, vagy valami. Mintha a tanár azt mondta volna, hogy beperelte azt az 5 tanárt, utána nem tudom, mi lett. Tehát egy minimális óralátogatási szám kell, hogy legyen, tehát ezt így nem igazán fogadják el, mert van, ahol a tantárgyi teljesítés feltételeihez odaírják, hogy vizsgán való megfelelés, plusz az órán való aktív részvétel.
2017. aug. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!