Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az létezik, hogy ennyit bent...

Az létezik, hogy ennyit bent kell lenni egyetemen?

Figyelt kérdés

Eddig a gimiben mindig azt hallgattam, hogy "majd az egyetem jó lesz, alig kell bejárni, nincs is minden nap suli"... Nem rég néztem mintaórarendet, mérnökin valahogy nem így néz ki a helyzet.


Utóbbi igaz, hogy pénteken nincs iskola, viszont hétfőtől csütörtökig minden nap 10 órát bent kell lenni a mintaórarend szerint. Ilyen létezik, vagy én értelmezek rosszul valamit?


Ez embertelenül soknak tűnik, és emellett ott az utazás + tanulás.. :D



2017. aug. 21. 21:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
75%
Azt azért kétlem, hogy heti 35 óránál többet kéne órán tölteni. Hova jársz?
2017. aug. 22. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha ténlyeg bent leszel az összes előadáson és figyelsz is, akkor nem kell naponta tanulni, elég ha a nap végén gyorsan átolvasod a jegyzeteidet
2017. aug. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
78%

Iskola- és szakfüggő. Én Kereskedelem és Marketing szakon vagyok a BGE-n, és nekem kb. olyan 13 órám van összesen egy héten. Tehát ez 13*1,5h=19,5h. Szóval nincsen 20 órám sem, de gyakorlatban ettől is kevesebbet vagyok bent a suliban, hiszen az előadások nagy részére nem járok be. Tulajdonképpen 3 napot vagyok bent a suliban, igaz olykor előfordul hogy este 8-ig is akár. Ráadásul nálunk zh hetek vannak, szóval a szorgalmi időszakban nem sok mindent kell csinálnod. Gyakorlatban úgy néz ki az egész hogy 5 hétig semmi tanulás, aztán 1,5-2 hét intenzív, egész napos tanulás, utánna megint szinte semmi (max. beadandók és csoportmunkák) olyan 4-5 hétig, majd ezután a 2. zh hét, és egyből utánna a vizsgaidőszak.


Lényegében sokkal szabadabb vagy mint gimi-ben, kevesebb órád van, nem "ba**tatnak" folyton a tanárok, vizsgaidőszakban magadnak betudod osztani az idődet a tanulásra, eleve szinte csak olyan dolgokat tanulsz ami érdekel, viszont a zh-kra, és főként a vizsgákra sokkal többet és olykor hatalmas anyagmennyiséget kell megtanulnod. De ehhez amúgy hamar hozzászokik az ember.


Na de ez csak az én sulim, egy műszakin vagy orvosin jóval több óra van. Több ismerősöm is van mérnökin, és hát valóban sokkal többet töltöttek bent a suliban kezdetben mint én. Viszont mindenhez hozzá tud szokni az ember, és azért egyetemen már a magad ura vagy, nem irányítgatnak a szüleid, akkor mész bulizni amikor akarsz, és úgy osztod be az szabadidődet ahogyan neked tetszik (persze azért figyelembe véve az órarendedet, amit egyébként ugye szintén magadnak megtudsz szervezni).

2017. aug. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
45%

Kedves Kérdező, a BGE-s és hasonló kamuegyetemes válaszokat nyugodtan dobd ki a kukába, gépészmérnökként az első dolog amit meg fogsz tanulni, hogy milyen rövid 24 óra.

Természetesen te sem leszel bent minden egyes előadáson, de ha rendszeresen nem jársz be(mert más tantárgy zh-jára vagy beadandójára készülsz), akkor meg fogsz bukni.

Mint válaszom elején írtam, ez a büfészakokra nem vonatkozik, azt pedig felejtsd is el, hogy nem kell év közben tanulni.

2017. aug. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
77%
+ lehet lesznek kötelező előadások is... EGy gépész szak kimndottan nehéz.. A zh-k mellett, jegyzőkönyvek , beadandók is vannak tömkelegivel , műszaki rajzok stb. matek fizika stb , szakosodástól függően , hidd el kőkemény lesz..
2017. aug. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
73%
Ejj, hát hogy lehetséges, hogy ne mindenki mérnök legyen, de más is megossza a legitim tapasztalatait egy anonim internetes fórumon, annak reményében, hogy hozzájárul a kulturált diskurzushoz anélkül, hogy leszólnák a választott egyetemi szakját?
2017. aug. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
90%
Az alkalmazott matematikus szakon 30 kredit volt az ajánlott tanterv egy féléve. Ez heti 30 45 perces órát jelent, ami kevesebb, mint a gimnáziumban volt. ELTE TTK.
2017. aug. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

"pénteken nincs iskola, viszont hétfőtől csütörtökig minden nap 10 órát bent kell lenni"


Az mennyi? Heti negyven óra. Ezt sokallod? Minden felnőtt ember legalább ennyit dolgozik egy héten, nem? De. Felnőtt ember vagy, nem? De. Ha nem tetszik, mehetsz dolgozni is. Mit hittél, meddig lehet még lébecolni az életben?

2017. aug. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
80%
ja csak egy felnőttnek nem kell még tanulni , jegyzőkönyvvel is szívnia munka mellett..
2017. aug. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
16%

De kell. Meg még gyerekeket nevelni, háztartást vezetni, stb.


Egyébként az egyetemen bent lenni 40 órát nem ugyanúgy kell, mint általában egy munkahelyen, tehát nem nettó 40 óra az, hanem bruttó, mert nem egyfolytában ül az ember előadásokon, hanem vannak közben szünetek, amikor átmegy egyik helyszínről a másikra, amikor beülhet könyvtárba, stb., tehát nem kell feltétlenül minden tanulnivalót hazavinnie.


Az meg a másik, hogy a mintaórarendet valószínűleg úgy tervezték, hogy mi van akkor, ha egy ötéves egyetemet az ember öt év alatt akar elvégezni. Gyakorlatilag viszont manapság a 10-15 év se ritka, amíg otthon még működik a mamahotel.

2017. aug. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!