Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék egy tanulócsopor...

Hogyan tudnék egy tanulócsoportot szervezni az orvosi egyetemen? Vagy csak egy könyvbemutatót?

Figyelt kérdés
Olyan régi és új tanulmányokat szeretnék az orvostan hallgatóknak megmutatni, amiről a képzés során nem igen hallanak, de ezek ismerete után teljesen más szemszögből látnák a cukorbetegséget. Akár egy 1 alkalmas tanulócsoport keretén belül.Milyen időpont lenne a legalkalmasabb, amikor nincsenek előadások? Feltételezem az egyetem hirdetőfala pl egy megoldás a hirdetésre.

2017. aug. 23. 10:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Sarlatánkodni talán mégse az egyetemen kéne.
2017. aug. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Facebook csoporta szinte minden egyetemnek van, ott be lehet dobni egy ilyen esemény meghívot. Ezzel szemben osztom az első véleményét, nem kéne ezt erőltetni.
2017. aug. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Milyen végzettséged van? Ha semmilyen témába vágó, akkor nem valószínű, hogy komolyan vegyenek, ha pedig pl orvos vagy, esetleg dietetikus, kérheted az egyetem vagy az egyetemi könyvtár segítségét is, hogy szívesen beszélnél pár diáknak a témáról.
2017. aug. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
megpróbalom a facebook csoportot egynek. Arra nem reagálnék, hogy sarlatánkodás, mivel pontosan írtam, hogy tanulmányokat szeretnék bemutatni. Külföldi országok kórházának legnagyobb orvosaival beszélek, akkor a magyar egyetemisták is tanulhatnak valamit. Ha a Párizsban levő amerikai kórház endokrinológusa visszahív, hogy kíváncsi még több információra, és vigyem a többi iratokat is be, akkor egy még nem is praktizáló magyar orvos is elolvashatja ezeket a hivatalos írásokat. Mondjuk az USA legelismertebb orvosainak munkáit, kutatásait és hús vér cukorbetegeken végzett tanulmányok eredményeit.
2017. aug. 25. 16:54
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne strapáld magad, ezzel csak a 80 éves mamikat tudnád átverni, azok meg nem járnak a gyakorira.
2017. aug. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem írnál privátban részletesebben? Pl hogy amúgy orvos vagy-e, hanem, akkor mégis mi, és egy pár "szemszögmódosító" információt?

Orvostanhallgató vagyok

2017. aug. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

De akkor ezek szerint orvos vagy, vagy sem? Esetleg biológus, dietetikus? Mert az, hogy egy neves orvos meghallgatja, amit mondani szeretnél neki, nem azt jelenti, hogy teljes mértékben jóváhagyja a tudásanyagodat, simán lehet segíteni akarás vagy személyes szakmai érdeklődés, téged nem fog szakértővé tenni, hacsak nem dolgozol/kutatsz az adott témában. Szerintem minden orvostanhallgató nyitott arra, hogy a megfelelő módon bővítse az ismereteit és tágítsa a nézőpontját, kérdés, hogy neked megvannak-e azok a szakmai alapok, amelyekhez hozzá tervezel építeni.


Egy másik orvostanhallgató

2017. aug. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Eloszor is en semmiben nem kertem a professzorok segitseget. Miben akart volna nekem segiteni udvariassagbol??? Egyszeruen ellatogattam hozzajuk es atadtam egy rovid leirast. Elmondtam par szoban mirol van szo. Az atadott anyagot elolvastak es akit erdeekelt tobb informacio visszahivott. Mondjuk igy tette azt egy nagyon folenyes professzor aki szoba sem akart velem allni. Megis visszahivott es tobb anyagot kert. Egy ora mulva ott ult sapadtan es mikor megkerdeztem rosszul van -e azt valaszolta en ezt nem erthetem de neki ezt most nagyon neez feldolgozni, hogy egesz eleten at rossz utvonalon jart. Kerdesem: ha az orvostanhallgato tanul es elfogad egyes tudomanyos irasokat, miert ne fogadna el mas tudomanyos irast is amirol nem tud? Ugyanabban az adatbazisban olvashatja mint azt amit elfogad. A mai orvostudomany tevuton jar a cukorbetegseg kezeleset illetoen. Ezt nem en hanem a mai kutatasok allitjak. Kutatasok nem kuruzslok. Es tobb ezer beteg eredmenyei, ma mar hazankban is van jo nehany. En szemelyesen is segitettem jo nehany cukorbetegnek es nagy mertekben tudtak csokkenteni a gyogyszereket/inzulint sott van aki teljesen el is tudja hagyni. Ja ugy, hogy nem hogy csokkenti hanem meg noveli is a szenhidrat bevitelet. A washingtoni egyetemen ezeket mar tanitjak, itt sem art ha tud ezekrol az orvostanhallgato. Ja es ne velem foglalkozzatok, hanem a tudomanyos dokumentumokkal, amiket atnyujtok. Na es az elo emberek eredmenyeivel. Mert azok nagy mertekben ellentmondanak a ti elmeleteitekkel. Debrecen lesz az elso egyetem ahova elmegyek. Betegekkel, orvosokkal es orvostanhallgatokkal beszelek. Miert? Celom a cukorbetegseg kezelesenek megvaltoztatasa. Az az orvostanhallgato, aki majd el sem akarja olvasni ezeket a dokumentumokat es elo emberek eseteit nem is orvosnak valo. Nem biznam ra az eletem. Semelweis koraban is sajnos sok ilyen barom volt es sok no hala lett a vegeredmeny
2017. okt. 15. 09:48
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Szép és jó, de még mindig nem adtál semmilyen hivatkozást arra vonatkozóan, amiről beszélsz.

Ha az a célod, hogy minél több emberhez jusson el az információ, akkor miért nem adsz elérhetőséget ezekhez a kutatási anyagokhoz?

Engem például érdekel, amiről beszélsz. Feljebb már kértem is, hogy legalább privatban adj bővebb tájekoztatást, de nem tetted.


Ötödéves medika

2017. okt. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én is egyre kíváncsibb lennék, hogy pontosan mi az, amivel egy laikus egy óra alatt meggyőzte azt az orvost, illetve, hogy miért nem akarod megmutatni az itteni orvostanhallgatóknak, vagy hogy a rendkívüli munkásságod ellenére miért veszed sértésnek a leglogikusabb feltételezéseket a történeted kapcsán. Attól az embertől, aki olyan cikkeket olvasott el, amelyeket egy magyar szakértőnek sem sikerült, majd meggyőzően tudta ezt tálalni valakinek, akinek egy orvostanhallgatónál komolyabb presztízse van a szakmában, professzionálisabb hozzáállást vártam volna. Csodálkozom, hogy a DOTÉ-n miért nem mutattad meg senkinek sem, ha más egyetemek dolgozóihoz teljes nyugodtsággal bemész, hiszen akkor biztosan érdemibb választ is kaptál volna a kérdésedre. Privátban nekem is elküldheted az anyagot, mert kíváncsi vagyok.


Elsőéves orvostanhallgatò

2017. okt. 16. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!