Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A legtöbb ember miért a több...

A legtöbb ember miért a több pénz miatt tanul tovább miért nem keres egy olyan irányzatot amit szenvedélyesen csinál?

Figyelt kérdés
Szerintem ne azért tanuljon valaki, mert csak a pénzt látja benne és utálja, mert így az is jobb, ha inkább nem tanul. Inkább találjon olyan elfoglaltságot amiben az örömét leli és ne csak anyagi haszon miatt. Úgy látom nagyon mazohista a magyar társadalom. Egyik ismerősöm olyan szakot választott amit kínkeserves neki tanulni és a vizsga előtt sokat sírt, remegett tőle. Jobb lett volna, ha inkább otthagyta volna sulit és olyat kereset volna amit szeret. Ennyire jó ez a mazohizmus?
2017. aug. 31. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokaknak megéri néhány évet szenvedni azért, hogy utána 40 évig viszonylag jó dolguk legyen. Mindenkinek más a fontos. Pénz, család, hatalom, szabadidő. Miért keellene mindenkinek egyformának lennie?
2017. aug. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%

Őszintén szólva azért, mert a szenvedélyből, a hivatásból nem lesz ebéd, nem lesz albérlet, saját lakás, se gyerek.


Én a hivatást választottam, imádom, amit csinálok, viszont szarul keresek vele. Ha a párom nem keresne sokat, akkor esélyünk sem lenne egy normális életre.

2017. aug. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Többek közt azért is, mert a szenvedélyböl ha mindennapi munka lesz, akkor rövidesen az ugyanolyan negatív lesz, mint a csak pénzt hozó tevékenységek, viszont mellette már nem marad olyan, amit örömmel csinálna szabadideejében!
2017. aug. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
En pl.: szivesen mentem volna tanarnak. Emellett viszont csaladot is szeretnek, 3-4 gyerekkel, akikkel tudok idot tolteni es lehetoseget tudok nekik biztositani, hogy vilagot lassanak, megismerjenek muveszeteket, sportokat, kulturakat stb. Ezert ugy dontottem inkabb programozonak allok, mert a tanari fizetesbol mindezt nem tudnam biztositani.
2017. aug. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ember tanul valamit, ami nagyjából közel áll hozzá, és még pénzt is tud vele keresni, és ebből a pénzből a későbbiekben fedezni tudja a szenvedélyeinek a költségét. Ez nem mazochizmus, alapvetően az élet a kompromisszumokról szól.
2017. aug. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a szenvedélyből nem tudok ételt venni meg lakbért fizetni. Van egyébként középút is. Olyat kell választani, amit azért elviselsz, viszonylag kedveled. Nem csak az van, hogy álommmeló meg valami amitől írtózol.
2017. aug. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!