Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok! Érdemes megvenni...

Orvosisok! Érdemes megvenni harmadéven a drága Litmann fonendoszkópot vagy jó egy olcsóbb is?

Figyelt kérdés

Nagyon sokallom érte így leárazva is azt a közel 30.000 Ft-ot, mikor láttam, hogy 5000 Ft-ért is lehet kapni. Engem eléggé az elméleti tudományok, a kutatás vonz most jobban (jó, még van vissza jópár év azért addig), úgy gondolom, ha meg majd szükséges lesz beruházni a munkám miatt egy jobb fonendoszkópra, megveszem majd akkor. Viszont hallottam, hogy a Litmannal lehet a legjobban hallani a dolgokat, a vizsgán e miatt meg nem szeretnék pofára esni úgymond. Én arra gondoltam, egy olcsóbb is megfelelne most arra, amire jelenleg nekem kell. Anyagilag beleférne a drágább is, csak sajnálom rá a pénzt (tudnám másra költeni).


Nektek mi a véleményetek? Köszönöm előre is a válaszokat!



2017. szept. 8. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletes az olcsóbb is. A Kawe fonendoszkópok is jók, és töredékébe kerül. Bár én anno a Litmannt is "csak" 20-ét vettem, nem 30-ért. Felment az ára?:D
2017. szept. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én vettem egy Littmann-t, drágának nagyon drága, de fog kelleni és sokáig jó lesz. (42.000 önmagában, most évkezdési akció keretében 35.000 vérnyomásmérővel)
2017. szept. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hát a legolcsóbb Litmann nálunk a leárazás keretein belül is alsó hangon (pupillalámpával) 25.000 Ft. Végül egy 32.000 Ft-osat vettem lámpával és nagyon szép színe van :) Még korai elkiabálni a kutatás vs. klinikum dolgot, de kétlem, hogy ne tudnám eladni, ha nagyon akarnám, bár lehet, hogy nem is fogam :D
2017. szept. 12. 17:20
 4/6 A kérdező kommentje:
*fogom
2017. szept. 12. 17:21
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk azt mondta a belgyógyász, aki tartotta a gyakot, hogy érdemes befektetni, mert nincs két egyforma, és akkor érdemes a jobb típusún megtanulni a hallgatózási hangokat. Valamelyik Littmann volt neki, elvesztette. Vett egy tök ugyanolyat (típusra, színre, mindenre), és már azzal se ugynúgy hallotta. (Plusz az ő elmondása szerint az olcsóbbakkal nem lehet igazán jól hallani, hogy most egy szívzörej szisztolés vagy diasztolés...stb

Másfelől meg azt ugye senki se gondolja komolyan, hogy a 2-7 ezer és a 29-42 ezer forintos fonendoszkóp közt minimális a minőségbeli különbség?

2017. szept. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem csak akkor érdemes drága fonendoszkópot venni, ha valaki tutira tudja, hogy olyan irányba megy (pl. belgyógyászat, pulmonológia), ahol kell.

Én szülész-nőgyógyász rezidensként az égvilágon semmi hasznát nem veszem az anno huszonxezer forintért vásárolt Litmann fonendoszkópomnak. És persze, anno marha fontos volt, hogy ha mindenki Litmannt vesz, nehogy már épp nekem legyen valami olcsóbb, de így utólag visszagondolva halálosan felesleges pénzkidobás volt. És amíg az ember hallgató és nem hallgat szívhangokat sok éven keresztül, addig örülhet, ha a 4/6-os zörejt meghallja, arra meg bőven elég egy olcsóbb foni is.

Arról nem is beszélve, hogy nekem volt olyan, hogy odaadta a gyakvez a 90 ezer forintos kardis fondendoszkópját, hogy hallgassam meg azzal, hátha jobban hallom, és k.a ugyanúgy nem hallottam semmit:D:D

2017. szept. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!