Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvos legyek vagy gyógyszerész?

Orvos legyek vagy gyógyszerész?

Figyelt kérdés

2017. szept. 15. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Gyógyszerész. Akkor nem leszel nekem konkurencia.
2017. szept. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszerész.
2017. szept. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Picit megindokolnátok?
2017. szept. 16. 22:28
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha akarsz családi életet, akkor gyógyszerész. Apukám is az és elég ideje jut ránk. 2 volt osztálytársamnak és 1 mostaninak orvos az apja / anyja, sőt egyiknek mindkét szülője. Na őket babysitter / nagyszülők nevelik az év igen nagy hányadában. Főleg akinek mindkét szülője orvos. Ő nagyszüleit tekinti a szüleinek, mert a szülei vagy rendelőben vannak vagy képezik magukat. És ők még csak nem is magyar családok. Mi külföldön élünk. Egy olyan csóró, elmaradott országban, mint pl. Magyarország, még rosszabb lehet a helyzet. Az biztos, hogy Magyarországon a gyógyszerész keres jobban, kivéve a kismamákat lefejő nőgyógyászokat és magán fogorvosokat, illetve a minimum 10 ezer Forintos órabérű Budai Központos orvosokat és főleg Orbán magánorvosait. Azt is megkérdezheted magadtól, hogy akarsz-e másik nemiszervében / belében / gyomrában / agyában / szemében / fülében és orrában / szájában (fogorvos esetén büdös, gennyes szájában) nyúlkáni és mindezt minimum 6 év kökemény tanulásért és Magyarországon nevetséges fizetésért. Az idősebb orvosok nem mindig hagynak érvényesülni, nincs elégséges felszerelés és ember a kórházakban, a betegek nagyon nem mindig beszélnek tisztelettel veled. Lenne pofád hálapénzért teperni ? Lenne pofád elvenni egy család negyed fizetését vagy egy néni fél nyugdíját ? Mert anélkül botrányosan kevés az orvosi fizetésed. Meg tudnád tenni, hogy a 60 feletti bácsit szinte hagyod elpatkolni, mert nincs pénz őt is kezelni és a fiatalabbakat is ? Komolyan van ilyen, mert annyira nagy nulla a magyar egészségügy.

A gyógyszerész képzés 5 éves és ez a legtöbb esetben elég. Főleg külföldön, ahol BSc és MSc képzésre szedték szét. A magyar diploma MSc-nek számít és nem minden gyógyszerésznek van ilyen náluk. Apu is kitűnik az MSc-vel. Nemcsak patikában dolgozhat, hanem pl. iparban is. Rengeteg lehetőséged van, nem is állok neki felsorolni.

2017. szept. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Hú, nehéz bármit is írni az előttem szóló után. Szerintem a legfőbb különbség, hogy az orvos emberekkel dolgozik, a gyógyszerész nem. Hogy neked melyik a vonzóbb, döntsd el magad. Azt megjegyezném azért, hogy láttam már olyan családot, ahol orvosok a szülők, mégis nevelik a gyerekeiket, meg olyat is ahol nem azok és mégsem. Szerintem ez nem (csak) ettől függ. Az orvosok külföldön nem keresnek rosszul, Magyarországon nem annyira fényes a helyzet. De alapvetően mindkét szakra igaz, hogy akkor csináld, ha csinálni akarod, mert elég sokat kell hozzá tanulni, nehéz elvégezni.
2017. szept. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hat en orvosin tanulok de annyit elmondhatok ha ez segit hogy en minden vizsgaidoszak elott oszepakolok es haza akarok menni :))) amikor belelezdtem olyan lelkesedesem volt,de aztan a folytonos csesztetestol a tanarok reszerol,az evfolyamtarsak mogorvasagatol folytatva elegge elment a kedvem.Sok olyan megesett hogy a masik a dekoltazsaert atment vizsgan engem meg elvagtak hiaba tanultam.Azt mondjak hogy ez megcsak a kezdet,a rezisek sok orara benyugtatozva mennek mert egy-egy tanar egesz oran ocsarolja oket...de hat ez van....a nagykutya ugat mi meg meghuzzuk magunkat.Osszegezve tehat ugy menj oda ha bizol magadban,tudod h letudsz ullni es nem tabtorodsz el celjaidtol es ha TUDSZ A MUNKADNAK ELNI es minden szopatast elturni :)
2017. nov. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!