Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek fel az emelt...

Hogyan készüljek fel az emelt kémia érettségire?

Figyelt kérdés
Lehet már teljesen esélytelen a dolog. 11es vagyok, most jövök rá hogy én orvos akarok lenni. Ehhez kéne az emelt kémia. A baj ezzel az,hogy eddig nem érdekelt a kémia,soha nem figyeltem órán,nem is nagyon akartam megérteni az egészet. Most viszont teljes mértékben érdekel,de már nincs kémia óránk. Teljesen magamtól (az alapoktól) fel tudok készülni,vagy kezdjek lemondani erről?

2017. szept. 29. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Vagy nagyon gyorsan menj át másik suliba, ahol még felkészíthetnek rá.
2017. szept. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez lenne az egyetlen megoldás?:))
2017. szept. 29. 20:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Te is írtál két lehetőséget:

"Teljesen magamtól (az alapoktól) fel tudok készülni,vagy kezdjek lemondani erről?"

2017. szept. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon melós lesz lehúzni a 11-12. évet a gimiben amellett hogy nulláról készülsz még a kémiára is, de meg lehet csinálni, van még rá másfél éved, az elég kell legyen. Könnyűnek nem lesz könnyű, de én úgy csinálnám, hogy az alapokat megtanulnám egyedül (tankönyvekből), begyakorolnék pár elméleti feladatot (ehhez jó a mozaikos kémiakönyv és a Villányi: Kémia a kétszintű érettségire könyvkombináció, mind tankönyv mind feladatgyűjtemény), és utána magántanárral készülnék fel számításokból, esetleg bonyolultabb elméleti témakörökből amit egyedül nem értettél meg. Fontos hogy szánj elég időt a számolásokra, azokat nagyon be kell gyakorolni, nem elég elolvasni és megtanulni őket, azt magadnak kell megcsinálni, megoldani.
2017. szept. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! :) Utolsó,bioszra mit tanácsolnál?
2017. okt. 3. 21:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Bioszból sosem tanultam az alap óraszámon kívül semmit, matek-kémia tagozatos voltam, nem ismerem a biosz érettségi anyagot és követelményeket, sajnos ebben nem tudok segíteni...
2017. okt. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!