Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kihagyom a témazárót, de...

Kihagyom a témazárót, de bemegyek a nap többi órájába. Lehet ennek rossz következménye?

Figyelt kérdés
Nem sikerult megtanulni az anyagot idore, de a többi óráról nem szeretnek lemaradni. Ha a tanár meglát, mi lehet a legrosszabb kovetkeztetneny? Beírhat egy egyest vagy meg irattathatja velem egyből? (Gimnázium) koszi

2017. okt. 4. 00:59
 1/8 anonim ***** válasza:
első óra? elaludtál.
2017. okt. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%

Igazolatlan óra. Erkölcsileg elítélem.

Remélem azért az írásbeli érettségire felkészülsz és bemész megírni!


Tanár vagyok és rengeteg ilyen esettel találkoztam már. Jogilag nem tehetek ellene semmit. A helyzetet úgy próbálom normalizálni, hogy a következő órán megíratok a lógós diákkal egy pótdolgozatot ami nehezebb és rendszerint egyesre sikerül. Tudom pedagógiailag rossz megoldás, de a második eset után már rájönnek a diákok és megszűnik a probléma az osztályban.

Ha valaki beteg akkor vele az első dolgozattal azonos nehézségű dolgozatot szoktam íratni.

2017. okt. 4. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Rájön, hogy csak nála nem voltál, ha nem is lát aznap, akkor a naplóból. Ilyen nincs, hogy azonnal megíratják veled, hisz nincs mikor és hol, de az órád igazolatlan, a tanár meg levonja veled kapcsolatban a következtetést. Gondold át, megéri-e.
2017. okt. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Megírod egyesre max és kész.
2017. okt. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy teljesen anonim a dolog, de tisztázni szerettem volna hogy velem sosem fordult még meg ilyesmi. Majdnem egyszer sem hiányoztam. Szín ötös tanuló vagyok. A gimnázium 11. évében. Szerintem jogos, ha egyszer nem tudtam felkészülni, és nem szeretném e miatt rossz jeggyel indítani az évet. A második kommentelő tanárnak: az eljárásod számomra nagyon alsós tanáré öt hasonlít, és én meg azt látom erkölcstelennek. Gyűlölöm ha a tanár egyetlen célja a diák megbuktatása. Megértem hogy a második dolgozat enyhén nehezebb lesz, de hogy megoldhatatlan az szimplán szemétség, és csak elveszi a diák kedvét a tanulságól, mert minek, ha úgyis egyest kap. Nem lehet minden esetben bizonyítani hogy valaki miért nem volt bent órán. Szerintem fontold meg a tanítási modszereidet.

Köszi mindnekinek.

Végeredmény képen, a témazáróm 4-es 5-ős lett, ami számomra teljesen megfelel! (Ha bárkit érdekelt volna)

2017. okt. 22. 16:45
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kommentelő tanárúr/nő!

Én meg azt ítélem el erkölcsileg, hogy direkt ki akar szúrni a gyerekkel. Értem, hogy valahogyan el kell venni a kedvét az igazolatlan lógástól és dolgozatírás kerülésétől, DE nem ilyen módszerrel. Azt hiszem ez rendkívül tisztességtelen. Ki tudja szegény gyerek miért nem tudott készülni rendesen a dolgozatra? Lehet az apja, anyja részeg volt, és van egy 2 éves kistestvére akivel foglalkozni kell... Nem elég, hogy a szüleit részegen kellett látnia, még meg is forgatja benne a tőrt egy egyessel?! Hát kinek képzeli magát? Mindig is utáltam az ilyen tanárokat... Maga nem való a szakmába...

2017. nov. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Tönkreteszik a fiatalokat teljesen
2017. nov. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
57%

A tanárnak nem az a célja, hogy a diákok megbukjanak (egyáltalán nem ezt írtam az előző komentemben). Viszont valahogy rá kell venni a diákokat, hogy időben megírják a dolgozatokat.

A nehezebb pótdolgozat nem az én találmányom. A középiskolás felvételiknél a pótfelvételi dolgozatok mindig (na jó csak tízből kilencszer) egy picivel rosszabbul sikerülnek mint az időben megírt felvételik.

Az egyetemeken pótzh-kon sokkal nagyobb a bukási arány mint az időben megírt zh-kon. (legalábbis nálunk így van)

Várom az ötleteket, hogy miként szüntessük meg a diákok lógását a dolgozatokról.


Érdekes módon az érettségi megírásakor nem lógnak a diákok még akkor sem ha nem is mindenki készült fel annak ellenére,hogy ötös tanulók. Valahogy ott mindenki megjelenik.


Az iskola az életre is nevel. Lesznek az életben olyan helyzetek amiket nem lehet kikerülni egy lógással. Az embernek viselnie kell a tetteinek következményeit.

2017. nov. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!