Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Sürgős!? Így lenne értelme...

Sürgős!? Így lenne értelme nyelvi tagozatra menni?

Figyelt kérdés

Ismét rossz szakot választottam, de még viszonylag friss ez az év, így talán lenne esélyem máshova átmenni.


Az angol sosem ment jól, de ennek legfőbb oka, hogy a tanáraim pocsékok voltak és a nagy létszámú csoport miatt ha valaki lemaradt, nem volt érdekes, mert ugye a tanmenet szent, haladni kell azzal. Az első angol tanárommal egyszer sem fejeztük be a könyvet, de következő évben sem azzal foglalkoztunk hanem kezdtük az akkorit, ami fontosak voltak azokat meg gyorsban feladta nagy mennyiségben, hogy tanuljuk meg ezt meg azt + szabályokat aztán következő órán felelés... Szóval nehezen ment. Annyira rossz nem vagyok végül is mert nem állok mint egy szobor amikor fordítani kell valamit, de mondatot alkotni, na azt nem tudok, arra nem tanítottak meg rendesen. Így kicsit a pocsék tanár, pár pótvizsga és a sok értelmetlenség miatt (most már mindegy de megvolt a kettesem 1-2x mikor megbuktatott mosolyogva) az angol nyelv nem nőtt a szívemhez, viszont ha jól felépítve tanítják, jól tanítják akkor szívesen kezdeném tanulni. Az a vicc, hogy a Japán a sok feliratos animék miatt szinte (nem írásban) jobban megy mint az angol, szóval azt nagyon szívesen tanulnám, de ami még lehetséges is lenne, amit mostanság kezdtem iskolában tanulni az a francia. Imádom.


A kiejtésemmel nincsenek gondok, rosszabbik esetben 3-4x meghallgatom, hogy kell és megy. Szóval érdeklődésből hiányom nincs, csak az "előéletem" általánosban...


Szerintetek?



2017. okt. 11. 16:16
 1/2 anonim válasza:

Kedves kérdező én nyelvi gimnáziumban végeztem és teljesen meg vagyok vele elégedve. Az első évben szinte csak angol óráim voltak. Napi 3-4 vagy 5 is egymás után. Az első évben az alapoktól mindent átvettünk, minden kritikus részt be lehetett gyakorolni bőven, mivel 504 órám volt az első évben ami csak angol volt.

Ajánlani tudom, és ha komolyan érdekel az animéket angol felirattal nézd és sok film és sorozat legyen, amit angolul és felirattal nézel. Sokat segít a megértésben a kiejtésben és a szókincseden.

Remélem regített a válaszom a döntésben

2017. okt. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Sürgős!? Így lenne értelme nyelvi tagozatra menni?

Ismét rossz szakot választottam, de még viszonylag friss ez az év, így talán lenne esélyem máshova átmenni.


Az angol sosem ment jól, de ennek legfőbb oka, hogy a tanáraim pocsékok voltak és a nagy létszámú csoport miatt ha valaki lemaradt, nem volt érdekes, mert ugye a tanmenet szent, haladni kell azzal. Az első angol tanárommal egyszer sem fejeztük be a könyvet, de következő évben sem azzal foglalkoztunk hanem kezdtük az akkorit, ami fontosak voltak azokat meg gyorsban feladta nagy mennyiségben, hogy tanuljuk meg ezt meg azt + szabályokat aztán következő órán felelés... Szóval nehezen ment. Annyira rossz nem vagyok végül is mert nem állok mint egy szobor amikor fordítani kell valamit, de mondatot alkotni, na azt nem tudok, arra nem tanítottak meg rendesen. Így kicsit a pocsék tanár, pár pótvizsga és a sok értelmetlenség miatt (most már mindegy de megvolt a kettesem 1-2x mikor megbuktatott mosolyogva) az angol nyelv nem nőtt a szívemhez, viszont ha jól felépítve tanítják, jól tanítják akkor szívesen kezdeném tanulni. Az a vicc, hogy a Japán a sok feliratos animék miatt szinte (nem írásban) jobban megy mint az angol, szóval azt nagyon szívesen tanulnám, de ami még lehetséges is lenne, amit mostanság kezdtem iskolában tanulni az a francia. Imádom.


A kiejtésemmel nincsenek gondok, rosszabbik esetben 3-4x meghallgatom, hogy kell és megy. Szóval érdeklődésből hiányom nincs, csak az "előéletem" általánosban...


Szerintetek?"


ismét rossz szakot választottál... - hányadszorra?

honnan akarnál átmenni hova? milyen nyelvi tagozatra? angolra? és akkor mi lenne a franciával?

ha többször is megbuktál, akkor nem a tanáraid voltak pocsékok, hanem te, hiszen a többiek nem buktak meg mind, csak te...

ha többször is megbuktál egy nyelvből, akkor hogy jut eszedbe egyáltalán nyelvi tagozatra menni? felejtős

a japán nem jobban megy, csak jobban szereted


szóval most milyen tagozaton vagy? és miért gondolkodsz nyelvin?

2017. okt. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!