Emelt Matek tagozat?

Figyelt kérdés
Az a lényeg, hogy még csak most kezdtem a 9.osztályt, emelt matek tagozatos vagyok, de nem igazán vagyok jó belőle (2-es) azon gondolkoztam, hogy maradjak-e, és próbálkozzak meg az emelt érettségivel , vagy inkább csak írjak -e egy jó középfokút..Szeretem a matekot, és érdekel is, de érdemes végig csinálni 2-es, 3-as szinttel? Másik tagozatba nem szívesen mennék át, csak az angolba tudnék de az meg túl könnyű lenne, és a matekkal amúgy is több lehetőségem lenne elhelyezkedni. Mit tegyek?
2017. okt. 16. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:
38%
Az érettségin semmi értelme nincs 9.-ben gondolkodni. Majd 3 év múlva ráérsz.
2017. okt. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%
Még csak október van, lehetséges, hogy csak idő kell, amíg megszokod az új tanárt, az új módszereket, az új elvárásokat stb. Ha rendesen odafigyelsz, tanulsz és készülsz az órákra, akkor előbb-utóbb belerázódsz és menni fog. 9.-ben még annyira nagyon nem válik szét az emelt és a közép matek tananyag, sőt...tulajdonképpen a 4 év alatt ugyanazt tanulják, csak az emeltesek picit mélyebben átveszik az egyes témaköröket és ennek megfelelően bonyolultabb, nehezebb feladatokat is meg kell tudni oldaniuk, de kevés olyan téma van, ami középszinten egyáltalán nem jelenik meg (pl. differenciálszámítás). Szerintem korai lenne elkapkodni, max. akkor válts, ha úgy érzed, hogy a másik tagozatot jobban élveznéd, jobban menne és azt szeretnéd inkább. Az érettségin pedig még tényleg korai gondolkodni, lesz időd kitalálni, hogy mit szeretnél majd tanulni és akkor ott már el tudod dönteni, hogy közép vagy emelt érettségit szeretnél írni, mennyi pont kell stb.. Emelt matekosként is ugyanúgy tudsz középszintű érettségit írni, és az, hogy emelt szinten tanulod a matekot a középszintnél is nagy előny, emelttel könnyű 90% feletti érettségit írni.
2017. okt. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem a Kozák csemege boltban vásárolj logikát!
2017. okt. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!