Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy kell fizikát és matekot...

Hogy kell fizikát és matekot tanulni?

Figyelt kérdés

Fizika faktos vagyok és valamiért nem megy. Nem vagyok buta, emelt matekot tanulok mellé, szóval megvan a kellő alátámasztás.

Azt vettem észre, hogy mindenre megtanítanak, meg akarnak tanítani, csak arra nem tanítottak meg soha, hogy mégis hogyan kell tanulni. Valamiért ezt a kulcsfontosságú dolgot elfelejtették.

Most próbálom megkeresni az okát, hogy miért nem megy és erre jutottam.

Ötleteket, inspirációként, tanácsokat várok a fizika és matek hatékony elsajátításához. Még annyit, hogy ez már nem az ovis szint, lassan a középiskolás tananyag végéhez érvén visznek minket további fokokra.



2017. okt. 30. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én gyakorolni szoktam a feladatokat. A fizikát úgy tanulom, mint az összes más tantárgyat, hogy az anyagot elolvasom sokszor és a fejembe megy, a logikája is. A feladatokat pedig át szoktam gyakorolni, újra megcsinálni az órán vett feladatokat, majd ellenőrizni. Nekem bevált :D

11.-es vagyok

2017. okt. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bodnar edit ***** válasza:
61%
Én amikor gimiben tanultam a fizikát, felnőtt fejjel, minden vastagbetűs megtanulnivalót átírtam, ami fontos benne volt, de megjegyezhető módban! Bevált, megnaradt a fejemben! Gyakorlati részét amit sikerült gyakoroltam, így hamarabb megértettem! Mateknál, az órán mindent leírtam amit a tanár mondott azt is! Kértem feladatokat! Le volt írva a füzetbe hogyan kell megoldani, virágnyelven! Ezt kivonom mert, és akkor kijön ez, amit így és így kell , megolndani! Próbáld ki, otthon már több feladat után szárnyalni fogsz!
2017. okt. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Baluba ***** válasza:
44%

Kérdezz sokat. Nem csak órán a tanártól, de önmagadtól is. Feladatnál a "mi történik?", "miért ez?", "milyen részekre lehet bontani a feladatot?" kérdések szoktak segíteni. Amikor valaki más megoldását hallgatod, gondolj arra, hogy "mi az ötlet?", "mi utalt a feladatban arra, hogy ezt kell használni?". Egyébként pedig fizikában nagyon fontos az intuíciuó, képzeld el a helyzeteket, kölcsönhatésokat, erőket, stb.

Elmélet tanulásánál gondolj arra, hogy a naív fizika (amit gimnáziumban egészen a relativitáselméletig tanulsz) néhány axiómán nyugszik (Newton törvényei, gravitáció, elektromos kölcsönhatások), ha ezeket jól megérted, akkor meglátod, hogy minden ezekre vezethető vissza, csak valamire külön neveket, tételeket használunk, hogy ne kelljen minden feladatban ugyan azokat a lpépseket megismételni.

2017. okt. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Tom Benko ***** válasza:
Próbálom mindig megérteni, miről van szó. Ha máshogy nem megy, elképzelem vagy konkretizálom. Próbálom alkalmazni. Utána feladatokat oldok meg. Megpróbálom konkrét esetben alkalmazni.
2017. okt. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen a színvonalas feladatok megoldásánál bukhat ki, hogy mit nem értesz még elég jól. Elő a DRS példatárral és a régi felvételi feladatsorokkal!
2017. nov. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez Őshibája a magyar oktatásnak. Tanulni nem tanítottak meg minket, és nem fognak soha. Azért tart itt a magyar diákság ahol(tisztelet a kivételnek). Csak tényeket adnak, meg adathalmazt, és bogozd ki magad ami kell. a tankönyvekről már nem is szólva, mert az is megér külön misét.
2019. szept. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!