Emelt kémia? Orvosi?

Figyelt kérdés

Orvosira szeretnék menni, májusban érettségizem. A biosz jól megy, 80-84-re szoktam megírni, remélem tavaszig még javul ez is.

De a kémia...egyszerűen megtanulok egy anyagrészt, jól megy, ötöst kapok, de pl2 hónap múlva már semmit nem tudok...

Eljárok tanárhoz a számolásokat gyakorolni, de egyre inkább azt veszem észre, hogy sokkal jobban megértem, ha egyedül csinálom az Ötösöm lesz-ből...kétségbe vagyok esve. Nem akarok évet kihagyni. De egyelőre ha megnyitok egy érettségit, max 20-30 pont amit össze tudok kaparni...és mar november van.

Más is van így? Ti hogy csináljátok? Összefoglaló táblázatok segithetnek?



2017. nov. 1. 14:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ne ess kétségbe, még november van, ráadásul a biosszal is jól állsz. Ha a teljes nulláról kezdenél készülni januárban, akkor is jó esélyeid lennének arra, hogy megcsináld. Gyakorold tematikusan az érettségi feladatokat (tehát, ha megtanulod a termokémiát, keresd meg a számolós-elemzős feladatokat, amik oda kapcsolódnak), és nagyon fontos, hogy ne engedd, hogy a para eluralkodjon rajtad. A kémia tényleg nagyrészt a megértésről szól, de cserébe ezen a szinten nem túl nehéz megérteni. Én mindig hagytam magamat zavarba hozni, és azt hittem, hogy úgyse fogom érteni, mert ide valami TÖBB kell, aztán rájöttem, hogy amúgy pontosan tudom, hogy miről van szó, csak mindig ráparáztam. :D Ötösöm lesz és érettségis számolások folyamatos gyakorlása tud még nagy csodákat tenni, és én anno kiírtam magamnak a nem egyértelmű reakciókat, és kitűztem a faliújságomra, úgyhogy ha elbambultam a tankönyv felett, azokat olvasgattam, és passzívan belémivódtak. :D Nekem 90 százalékos lett a kémia úgy, hogy tényleg az érettségire keztdem el készülni belőle, tehát nem tanultam emelt óraszámban meg voltam nagy ász belőle azelőtt, csak megtanultam lebontani a falaimat. :) Most orvosis vagyok, ha ezzel vagy a kémiával kapcsolatban bármi kérdésed van, nyugodtan írj. Ja, és tényleg semmi okod nincs parázni, meglesz. :)
2017. nov. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló helyzetben voltam 2 éve, azóta az orvosira járok. Az eleje a legnehezebb, aztán, egyre könnyebb lesz és egyre több minden megmarad, abból, amit tanulsz. A számolások nekem is jobban mentek egyedül, én például sokkal hatékonyabban tudok autodidakta módon tanulni, mint tanárral.Igaz, hogy nekem 2 évem volt, de így utólag úgy látom meg lehet csinálni kevesebb idő alatt is. Hidd el, hogy ez nem valami elérhetetlen dolog, nagyon sokan megcsinálták már. Az Ötösöm lesz a kulcsa a számolásoknak szerintem (elég a középső részt megcsinálni), az elmélethez pedig vagy a Mozaik 11-12-t és/vagy a Villányi-féle kétszintűs tankönyvet ajánlom és persze az összes eddigi emelt érettségi.

Sok sikert, és ne add fel!!

Ha bármi kérdésed van, szívesen válaszolok! :)

2017. nov. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!