Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minek erdemes tovabb tanulni...

Minek erdemes tovabb tanulni szerintetek, nemtudom hogy mit kezdjek magammal melyik konnyebb?

Figyelt kérdés
Most vagyok 8.osztályos és nemtudok dönteni ,hogy gyógyszerésznek tanuljak vagy inkabb közgázra menjek,inkább humán beállítottságú vagyok matekból 4, kémiából 5,meg biószból is de nemtudom mennyire boldogulnak a kozgazon nagyon nehez? 4,5 atlaggal melyikhez lenne jobban eselyem vagy egy kéttannyelvű gimi mert igazából nyelvet nagyon szeretek tanulni meg eddig 5 voltam belőle a német és az angol mellé melyik lenne hasznosabb még a spanyol vagy a szloven?

2017. nov. 10. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen jó tanuló vagy, menj egy jobb gimnáziumba. Általános iskolában még viszonylag könnyű mindenből jónak lenni, középiskolában már eldől, mi az, ami tényleg megy. Harmadik idegen nyelven akkor gondolkozz, ha kettő már jól megy!
2017. nov. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Zyebra ***** válasza:
Barátnőm is humános volt, de jó volt matekból, ezért elment közgázra, mert a humán tantárgyakból ugyebár nem nagyon lehet megélni. (Gondolta akkor ő.) Azt tudni kell, hogy akit nem izgat (és ezt most úgy értsd, hogy csak úgy szórakozásból pl. nem ülsz le matekpéldákat csinálni) a matematika az a közgázról ki fog bukni. Persze ez a sulitól is függ, de ő corvinusos volt és ott baromi kemény tantárgyai voltak. Azt nézd meg, hogy mi az amit szeretsz csinálni. Én például imádtam olvasni, ezért könyvszekesztő akartam lenni. A b opció a jogász volt. Nagyon egyszerűen döntöttem, hogy melyik is az én szakmám. Belegondoltam, hogy mi az amit az életem végéig csinálni akrok, amiért ha kell korán kelel és későn fekszem és ami sokkal inkább egy hobbi, mint sem munka. Soha ne az döntsön, hogy de hát azzal lehet többet keresni, meg hogy az a hasznosabb szakma. Ha te a nyelvekben vagy jó és élvezed is tanulni őket, akkor szerintem menj egy erős gimnáziumba, ahol nagy hangsúlyt fektetnek a színvonalas nyelvoktatásra. Ott még úgyis lesz 4 éved és hidd el, hogy a végére ki fog kristályosodni, hogy miben vagy az igazán jó és, hogy miben leled az örömödet. Én a helyedben sok pályaválasztási tesztet töltöketnék és minden olyan dologba belekóstolnék ami érdeklne, hogy legyen viszonyítási alapom. Egyébként az angol, német után én a helyedben vagy oroszt (én azt tanultam és baromi hasznos, mert a többi szláv nyelvet is alapszinten megértem) vagy valamilyen különleges, kevesek által beszélt nyelvet választanék.(Skandináv nyelvek, török stb.) Nekem az egyetemen a professzorom azt mondta az első nyelvünk legyen az angol, mert az már alap, aztán válaszunk a német, a francia, a spanyol és az orosz közül, mert ezek hasznosak a piacon, aztán pedig nézzünk ki egy nem túl "trendi" nyelvet, mert az fog minket különlegessé tenni. Én csak áldani tudom az eszemet, hogy megfogadtam a tanácsát. Sok sikert kívánok neked és biztos vagyok benne, hogy meg fogod találni a helyedet a nagy világba.
2017. nov. 13. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat!😊Talan kicsit segített..
2017. nov. 15. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!