Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Baj ha nem megyek egyetemi...

Baj ha nem megyek egyetemi nyílt napra?

Figyelt kérdés
2017. nov. 10. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon, de megéri mert megismered a sulit meg a tanárokat.
2017. nov. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj, nem baj, ha nem mész, de érdemes. Különösen akkor jó, ha mondjuk több szak vagy több egyetem között gondolkodsz és így mindegyikről lesz egy benyomásod, a nyíltnap is segíthet felállítani egy rangsort, hiszen el tudod dönteni, hogy melyik volt szimpibb. Ugyanakkor, ha konkrétan tudod, hogy mit és hol szeretnél tanulni, akkor is jó mert megerősíthet a döntésedben és körülnézhetsz, hogy milyen az épület, vannak mintaórák is és látod a tanárokat stb., ami szintén egy jó élmény és hasznos.
2017. nov. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nem baj, valószínűleg biztos vagy a döntésedben, esetleg ismerőseid, rokonaid ajánlották az intézményt. amúgy sem baj, ez nem kötelező, a nyílt napokon általában azt az infot mondják el, ami a felvin is fent van és a kari honlapokon is megtalálhatod az elhangzottakat. általában a tanterv vázlata, a továbbtanulási lehetőségek és a megpályázható ösztöndíjak szoktak még elhangzani, de ezeknek is utána tudsz olvasni az interneten. jellemző az is, hogy a tanszéki vezetők, dékán stb. tartanak beszédeket, ezekben természetesen fényezik az iskolát, elmondják a történetét, az erősségüket, ezek abszolút kihagyhatóak véleményem szerint. de én ajánlom egyébként a nyílt napot, mert láthatod, milyen a suli benyomása számodra, beszélhetsz, kérdezhetsz ott tanulóktól, HÖK-ösöktől, láthatod a leendő tanáraidat, a dékánt, és azért ezek is formálják a véleményedet, bár nem olyan nagy mértékben. azt is megnézheted, hogy hol van a suli, hogyan juthatsz oda, milyen kajáldák, boltok, könyvtárak vannak a közelben, de ezeket is meg tudod nézni a neten egyébként és nem emiatt választunk egyetemet, ezek csak plusz dolgok.

nem tudom, miért nem szeretnél nyílt napra menni, de sok középiskolában igazolt hiányzást jelent (adnak is nyílt napokon erről igazolást tudtommal), ha mást nem, ezért már megéri :)

2017. nov. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem nem szeretnék, hanem nem tudok. Olyan napokon van, ami kivitelezhetetlen lenne számomra. :)
2017. nov. 10. 19:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem olyan sokat nem vesztesz vele.

A nyílt napokon a dékán / rektor mond esetleg egy köszöntőt. A felsőbbévesek osztogatnak szórólapokat, de azokon olyan információkat találsz, amit többnyire megtalálsz az egyetemi, kari honlapokon is. Mérnöki szakokon esetleg szerveznek ilyen laborlátogatást a nyílt napos érdeklődőknek.

Nyilván minden egyetem fényezi saját magát, mindegyiknek az a célja, hogy fel tudják tölteni a keretszámokat. Lehet kérdezni a felsőbbévesektől, de ők is az előnyöket fogják hangsúlyozni, mert megkapnák a lebaszást utána, hogyha negatív gondolatokat is hangoztatnának.

Szóval el lehet menni, de az információkat érdemes módjával kezelni, és lehet, hogy őszintébb infókat kapsz egy-egy szakról vagy egyetemről, ha van olyan ismerősöd, aki oda jár néhány éve, és privátban megkérdezed tőle.

2017. nov. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!