Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan döntsem el hogy minek...

Hogyan döntsem el hogy minek tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Most végzem a 11. osztályt. Az ember azt hinné, hogy még van majdnem egy évem, elvégre februárban kell leadni a jelentkezést az egyetemekre. De sajnos nem így van. Sok egyetemen követelmény az emelt szintű érettségi és nem mindegy miből.

Ha valamiből emeltezni akarok, érdemes faktra menni, amire a jelentkezést szeptember első pár napjában le kell adni. Azaz van 3 hónapom eldönteni, hogy milyen szakra megyek tovább tanulni.

Na mármost itt jön a probléma: még az irányt sem tudom, hogy mi legyen. Orvosi egyetem, tanár, mérnök, jogász, stb. Nagyon sok mindent, bár inkább humán beállítottságú vagyok, de nem ijedek meg a fizikai munkától sem szeretek és nagyon sok mindenre lesz elég pontom ( 400-420 körülire számítok ).

És itt jön a kérdés: hogyan döntsem el, hogy mi legyek? Tudtok javasolni valamilyen ( akár több ) pálya orientációs tesztet? Esetleg valamilyen módszert?

A legnagyobb probléma az, hogy nincs alkalmam személyesen látni a munkakörülményeket. Már pedig ez kizáró tényező lehet.


2016. máj. 26. 20:15
 1/2 A kérdező kommentje:

Nagyon sok mindent szeretem, bár inkább humán beállítottságú vagyok, de nem ijedek meg a fizikai munkától sem és nagyon sok mindenre lesz elég pontom ( 400-420 körülire számítok ).*

Így helyes, csak azt a mondatot utólag írtam oda.

2016. máj. 26. 20:17
 2/2 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem itt találhatsz hasznos infókat, teszteket. Mindenképpen nézz körül itt. :)


Egyébként én is ilyen vagyok, rengeteg minden érdekel, és nagyon szívesen csinálnék sok dolgot. Én inkább reálos vagyok, de érdekel a gépész, a mérnökinfó, pénzügy, elemző, tanár, matek-fizika ttk, geológus, pszichológia.. Szóval ja.. csak én már végzős vagyok.. Szóval ne csüggedj, jó dolog, hogy nyitott vagy sok mindenre, csak ne hagyd, hogy ez "kihaljon" belőled. :)

2016. máj. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!