Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetértesz azzal, hogy a...

Egyetértesz azzal, hogy a jogászok, állatorvosok, gyógyszerészek ne kapjanak doktori címet?

Figyelt kérdés

... a sima mesterszakos diplomájuk mellé?


Teljesen méltatlan a jelenlegi rendszer

- a többi mesterszakos mérnökkel, közgazdásszal, pszichológussal szemben

- az orvosokkal szemben, akik 6+3 évig tanulnak az orvosi szakvizsgáért

- a valódi azaz doktorált doktorokkal szemben.


A helyes rendszer, ami Németországban is van:

BA/BSc szak: 3-4 év tanulás

MA/MSc azaz mesterszak: 5-6 év tanulás

PhD: 8-10 év tanulás

... az orvos az egyetlen kivétel, akinek nagyon komoly 6+3 éve van.



2017. nov. 18. 09:50
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
 121/224 A kérdező kommentje:

“De, nagyjából annyira, mint a szerinted „bölcsészfikázó 57%-os fórumozó” a bölcsészeket.“


Mivel úgyis szeretsz tőlem idézni, kérek szépen erre bizonyítékot, utána mehetünk tovább.

2017. nov. 20. 22:27
 122/224 anonim ***** válasza:
100%

Itt jön az a pont, hogy bármit idéznék be, úgyis azt mondod majd, hogy a 2 dolog nincs 1 szinten.


A szerinted „bölcsészfikázó” 57%-os szerintem „legdurvább” kijelentései:

„Bölcsész mesterképzés annyit se ér mint egy év a gyógyszerészetin.”

„Elképzelem...elolvasott párszáz könyvet és hozzávágták a doktorit, míg egy fogorvos, ha nem jól csinál valamit embert is ölhet..egy bölcsészdoktor max akkor ha agyonver valakit egy könyvvel:-D”


És a te kijelentéseid:

„Elég ripacs, amikor egy foglalkozásdoktor (jogász stb) nem munkahelyi kontextusban használja a doktori előtagját” (innen: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb.. 5.)

„A felelősség elve alapján maradhat az orvos, pszichológus, esetleg az állatorvos, de kiesik a jogász, államigazgatás.”

„Akkor azért mégiscsak az a helyzet, hogy úgy gondoljátok, hogy a ... jogász azért érdemelné ki/meg a doktori titulust, mert ez úgymond nehezebb lenne mint egy mérnöki szak. Hát – nagyon nem.”

„a jogász szak nehéz ugyan (ezt senki nem is vitatta), de hogy doktorival lenne egyenértékű... röhej.”

„De nagy általánosságban egy jogi diploma nem ér doktorit.”


Olyan szörnyen nagy különbséget nem látok. Amit a kolléga egy átlagos bölcsész munkaerőpiaci helyzetéről ír, az sajnos a kemény valóság, nem „fikázás”.


Ezt a „mehetünk tovább” dolgot úgy írod, mintha szívességet tennél nekem, hogy szóba állsz velem vagy ilyesmi... De akkor tudod mit? Én meg kérem szépen, hogy válaszolj azokra a hozzád intézett kérdéseimre, amiken átsiklottál (az összesre, keresd őket vissza), utána mehetünk tovább. :)

2017. nov. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/224 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. Jól érzed, pariban sincs az, amit én a jogász mesterdiplomáról teljesen tényszerűen állítottam (ti. hogy nem ér fel egy doktorival) azzal, amit 57% bölcsészfikázó kollegina előadott. :)


Elnézést az utóbbi megjegyzésemért (“mehetünk tovább”), természetesen nem engedélyként értettem, csak ezt fontosnak tartottam tisztázni, hogy én *nem* degradáltam se a jogász-, se a többi fent nevezett diplomát; csak annak kezelem őket, amik. Egyetemi diplomának.


Tulajdonképpen melyik kérdésed az, amire nem válaszoltam volna? Szerintem nem siklottam el semmi felett, csak nem válaszolok tételesen mindenre, aminek egyszerű technikai oka van: telefonról írok, és innen nehéz kikeresgetni, kikopizni korábbi szövegeket.


Közben egyébként törlesztettem egy adósságomat, és utánanéztem, hogy Franciaországban sincsenek foglalkozásdoktori címek, de majd még olvasgatok ez után. Az biztos, hogy itt Németországban büntetés (!) jár az után, ha valaki foglalkozásdoktori címet használ, akkor is, ha azt külföldön szerezte. Mert megtévesztő.


– Valószínűleg a véleményem kulturális háttere az, hogy én Németországban élek, és inkább az itteni doktori-értelmezést “érzem”.

2017. nov. 21. 05:12
 124/224 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg csak kíváncsiságból, ha nem túl indiszkrét...


Volt itt elég sok válasz, és korábbi kérdések, lehet nem állt össze a kép.


Tehát Németországban élsz, bölcsész végzettséggel dolgozol, gondolom ott megbecsült, ezerszer jobban fizetett pozícióban. (Tanár esetleg?) Egyébként nem tartozik ide, csak kíváncsi vagyok milyen szakon végeztél.Ha jól olvastam nem vagy bölcsészdoktor...fokozatod sincs és foglalkozásdoktori sem.

Tehát most dolgozol a diplomáddal, vagy a német rendszer szerint doktorálsz? (Egyiptológia-régészet, filozófia?)


Tényleg ne vedd vallatásnak, egyébként anoním fórum, teljesen mindegy :)


Egyszerűen csak érdekel maga a tény, hogy miért érdekel ez a (valljuk be, nem a doktori képzés sarokkövét jelentő kérdés) főleg így, hogy az "álomrendszerben" élsz Németországban.

2017. nov. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/224 A kérdező kommentje:
Nem szeretném a beszélgetést személyes irányba elvinni. Egyszerűen csak érdekel ez a kérdés. :)
2017. nov. 21. 12:09
 126/224 A kérdező kommentje:

Közben találtam még egy érdekes cikket a Spiegelből. [link]


A lényege, hogy a német orvosoknak ugyan nem jár a “Dr.” Titulus a diploma mellé, viszont van nekik egy külön rájuk hangolt doktorálási lehetőség, amely színvonalában (és célkitűzésében) az amerikai PhD alatt van. (Valószínűleg csak az orvosi phd-ket tekintve.)


Lényegében ez egy “feljavított” magyar rendszer, amely nem adja ki diploma után azonnal a Dr. címet, hanem még dolgoztatja egy kicsit az orvosokat.


Egy olyan rendszert el lehetne fogadni, hogy az orvosok a szakvizsga mellé kapják meg a címet. Az ügyvédeknek is lehetne hasonló rendszer (a plusz 3 év mellé), csak akkor ugyanők miből phd-zzenek? Akkor a másik oldalra lenne igazságtalan a rendszer. Plusz, egy közgazdász miért nem kap akkor egy egyetemi diploma +3 év gyakornokság mellé doktori címet?


Na jó tényleg értelmetlen már a vita, köszönöm mindenkinek a beszélgetést! Mindenkit felpontoztam, még bölcsészfikázó 57%-ot is. :)

2017. nov. 21. 13:34
 127/224 anonim ***** válasza:
32%

Én nem fikáztam a bölcsészeket, csupán a tényeket közöltem. Mert lássuk be, egy phd-s bölcsész se tud olyan a társadalom számára értékes és hasznos dolgot letenni az asztalra, amit egy orvos egy átlagos napján megtesz.Mert valljuk be, az emberiség tökéletesen meglenne filozófusok, pszichológusok, szociológusok, történészek, filmesztéták és szabadbölcsészek nélkül, míg megnézném mi történne ha nem lennének orvosok.


Engem nem érdekel, ki hogy lehetetleníti el a saját jövőjét, de azt állítani hogy egy bölcsész munkája értékesebb mint egy fogorvosé, jogászé vagy állatorvosé, nevetséges.


Szerinted így van, de ha neked pl fáj a fogad kihez mész? A szabadbölcsészhez? Esetleg a romológushoz? Vagy ne adj isten fogorvoshoz?

2017. nov. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/224 A kérdező kommentje:

Hahaha 57% ezt a vulgármaterialista, kultúrszkeptikus felfogást...


Kérdezek én is valamit: esténként ha unatkozol, mit csinálsz: fogorvoshoz mész, vagy filmet nézel? Esetleg olvasol egy jó fogászati szaklapot?


És szerinted a fogorvos hova megy este: szakkonferenciára, vagy inkább színházba, moziba, kiállításra, hangversenyre...? XD

2017. nov. 21. 19:19
 129/224 anonim ***** válasza:
84%
Viszont:a filmben szereplő színészek, a filmet rendező emberek, a színházi színészek, az őket koordináló emberek egyike sem bölcsész:-)
2017. nov. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/224 A kérdező kommentje:

De nem is fogorvos!


(Amúgy, de. A forgatókönyvíró pl. többnyire bölcsész.)

2017. nov. 21. 19:38
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!