Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetértesz azzal, hogy a...

Egyetértesz azzal, hogy a jogászok, állatorvosok, gyógyszerészek ne kapjanak doktori címet?

Figyelt kérdés

... a sima mesterszakos diplomájuk mellé?


Teljesen méltatlan a jelenlegi rendszer

- a többi mesterszakos mérnökkel, közgazdásszal, pszichológussal szemben

- az orvosokkal szemben, akik 6+3 évig tanulnak az orvosi szakvizsgáért

- a valódi azaz doktorált doktorokkal szemben.


A helyes rendszer, ami Németországban is van:

BA/BSc szak: 3-4 év tanulás

MA/MSc azaz mesterszak: 5-6 év tanulás

PhD: 8-10 év tanulás

... az orvos az egyetlen kivétel, akinek nagyon komoly 6+3 éve van.



2017. nov. 18. 09:50
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/224 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem aki nem írhat fel gyógyszert, az ne kapjon dr-t.

Addig kb életmódbeli tanácsadás.


A kicsit komolyabb mentális problémáknál már 50-50% a gyógyszerek fontossága, a pszichoterápia mellett.


A pszichológiai study-k nagyrésze meg komolytalan, még az fMRI tanulmányok is nagyrészt megismételhetetlenek. Kb ennyit is ér tudományos szinten. Ezt fMRI kísérletes munkát végzők mondták és elhiszem.


Az építész gépész érv jogos, bár a gépészt lehet csinálni BSc-vel is, és nem közvetlen a felelősség. Ha jól tudom építőmérnök statikust is. Ott is kb osztott felelősség van általában.

Azért egy gyógyszerkészítmény kiadása azonnali halált okozhat, és sok a hibalehetőség.

2017. nov. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/224 A kérdező kommentje:

A gyógyszerész sem írhat fel gyógyszert. A lelki tanácsadást meg nem becsülném alá, pl. a paciens öngyilkos lesz csak mert nem ismerte fel a pszichológus a suicidális hajlamait. Amúgy tudásban, tanulási volumenben a pszichológust (legalábbis a terapeutát) is megilletné a doktori cím. És az orvosok nagy részének nincs olyan felelőssége, hogy meghaljon a beteg, bár az orvosok címét nem is vitattam.


Az államigazgatási egyetem, jogi egyetem semmilyen komolyabb felelősséggel nem jár, vagy nem komolyabbal mint egy rendőrnyomozó, mentőtiszt, vagy egy banki hiteltanácsadással foglalkozó közgazdász. A felelősség elve alapján maradhat az orvos, pszichológus, esetleg az állatorvos, de kiesik a jogász, államigazgatás. Amúgy orvosnak is csak szakvizsgára adnám.


Ami megoldás lehetne a helyzetre, egyértelműbb titulusok bevezetése, pl nálunk is MD, JD vagy DJur, MDoc vagy ilyesmik.


Persze mindegy, engem nem izgat, csak jelzem hogy a jelenlegi rendszer nem jó. (Németországban dolgozom itt meg pláne nem lenne jó, itt nem is használHATják a jogászok a Dr-t ha nincs phd-jük.)

2017. nov. 18. 20:59
 43/224 A kérdező kommentje:
Ui: ami rossz a jelenlegi félrevezetésben, hogy a páciens/ügyfél se tud így differenciálni szakember és szakember között. Ahogyan írja valaki feljebb, egy olyan fogorvos, akinek nincs meg a szakvizsgája vs. doktorált fogorvos, na...? Kihez mennétek inkább?
2017. nov. 18. 21:00
 44/224 anonim ***** válasza:
90%

Csak azt nem értem miért?

Kit érdekel ez rajtad kívül?


Az égvilágon semmi jelentősége nincs. Komolyan nem értem minek kéne felesleges milliókat költeni egy új szabályozásra. Nem hót tökmindegy?

2017. nov. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/224 A kérdező kommentje:
Kérdésemet egyéb gyakoris kérdések kommentjei alapján tettem fel. Egy orvos írta, hogy őt zavarja, hogy a jogászok is (un.) doktorok, ez őt sérti. Elgondolkodtam, utánanéztem és a kérdést feltettem. :)
2017. nov. 18. 21:09
 46/224 anonim ***** válasza:
0%
nem véletlenül van dr. meg Dr. között különbség....................
2017. nov. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/224 anonim ***** válasza:
79%
Nagyon erős a pszichológia képzés? Ne nevettess már... szükség se kéne, hogy legyen rájuk, hiszen ott a pszichiáter aki orvos
2017. nov. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/224 A kérdező kommentje:

A pszichiáter betegekkel foglalkozik, betegségeket gyógyít.


A pszichológus ezer mással is, egészséges emberekkel, akik bajban vannak, vagy fejlődni szeretnének. Frusztráltak, vagy gond van a házasságukkal stb. stb.


Teljesen más a kettő.

2017. nov. 19. 07:05
 49/224 anonim ***** válasza:
60%
ja szóval a pszichológus a nagy semmivel foglalkozik, amit az emberek simán meg tudnának oldani maguknak. Csak kényelmesebb elmenni valakihez ha rossz a házasság, mint hogy megbeszélni a pároddal. A többi meg igen is mentális problémával küzd, sokakat át is irányítanak a pszichológusok orvoshoz. Nem véletlen
2017. nov. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/224 A kérdező kommentje:

Utolsó: you made my day... hahaha :D

LOL

2017. nov. 19. 10:00
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!