Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne hagyjak...

Mit tegyek, hogy ne hagyjak mindent utolsó percre?

Figyelt kérdés

Folyton ezt csinálom... Felmérőre, dolgozatra is mindig utolsó nap állok neki ismételni, ha valami projektet kell bemutatni, annak is határidejét húzom-nyúzom, és a lehető legkésőbbre hagyom. Szerencsére mikor hazaérek suliból, szinte azonnal állok neki a házi feladatoknak, de azt is azért, hogy gyorsan essek át rajtuk, hogy utána szabad legyek.


De nem csak a tanulás terén van így. Őrsvezető vagyok (cserkészeten), és péntekenként van a foglalkozás, így én mindig csütörtök este, sőt néha péntek délben találom ki, hogy mit csináljunk foglalkozáson, ami több szempontból sem célravezető...


Nagyon megköszönném, ha valaki hasznosítható tanácsokkal tudna szolgálni!



2017. nov. 19. 11:51
 1/2 Farkas Dávid 1996 ***** válasza:

Azt jól csinálod,ha hazaérés után tanulsz,én évekig este 6-tól tanultam 9ig fáradtabban nehezebb volt,pedig 2-3 fele tudtam volna és ,de később elegem lett és változtattam arra,hogy haza érékezés után rögtön nekiállok.Azzal szerintem önmagában nincs baj,ha másnapra tanulod meg azokat a tantárgyakat,amiket akkorra kérnek.Itt elsősorban mondjuk a szóbelikre gondolok 1-1 témára,1 óra anyagára nem a nagyobb mennyiségekre,amit mondjuk a röpdogánál vagy egy szóbeli feleletnél tudsz hasznosítani.Így a legfrissebben emlékszel másnap.Én pl.ha 1 hónapom volt vagy 2-3 hetem egy beadandóra hétvégén kényelemesebb volt megcsinálni,kipihentebb voltam,több energiám időm volt rá,de nem sokkal azután,hogy föladták túl voltam rajta.

Óráról órára tanulva könnyebb egy témazáróra a végén ismételni javaslom több napot szánj rá és oszd fel kisebb darabokra az ismétlést(2-3 nap alatt),ha teheted hétvégére ,de ha nem hétköznap oszd fel.Így könnyebb lesz és kevésbé megterhelő.Nem tudom mennyi dolgot kell a foglalkozásra kitalálni,de ha sokat több nap alatt gondold inkább végig.

Mondjuk hétvégén is gondolkozol rajta és pl.szerdán és csütörtökön.

2017. nov. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a választ! :)
2017. nov. 24. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!