Egyetemet otthagyni?

Figyelt kérdés
Osztatlan tanárképzésen vagyok 3. éves. Most döbbentem rá, hogy nagyon le vagyok maradva és hihetetlenül urrá lett rajtam a félelem. Elmaradás, még évek behozása, hosszú a képzés alapból, motiválatlanság, nehéz tárgyak. És ami a legrosszabb, hogy nem is akarok tanár lenni már. Ez a 7. félévem, mert fél évet voltam más alapképzésen,onnan vettek át. Az elmúlt pár hét altatókból, depresszióból és "önsajnálatból" állt. Egyszerűen nincs , mi erőt, kedvet hozna ahhoz, hogy folytassam ezt az egészet. Tudom mennyi szar van még előttem, a sok procedúra a vége felé a tanári dolgokkal is. Szigorlatok. Úgy érzem,mintha teljesen lemerültem volna és nem visz előre semmi ezügyben. Szociofóbia gyanúm is van, maga a várost is utálom,ahol van a képzés. Érdemes még maradni szerintetek? Ilyen áron,hogy rámegy az egészségem is. Komolyan kérdezem, esetleg tapasztalatokat is várok. Teljesen kiborított az egész, de főleg tudva,hogy MÉG mennyi van előttem...:/ Passziv féléven gondolkoztam, átgondolnám a dolgokat hogyan tovább + dolgoznék. 22F

2017. nov. 20. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jó ötlet a passzív félév. Át kéne gondolod néhány dolgot. Érettségi után miért választottad azt az előző szakot? Abból miért ábrándultal ki? Ezután miért gondoltad azt, hogy tanárképzés számodra megfelelő lenne? Azóta mi változott?
2017. nov. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szinte soha semmit nem dönthettem el idáig az életemben magam. Mindig család mondta meg mit tegyek, persze tereltek a jó felé. A szakot azért kezdtem el, mert oda be tudtam kerülni , azért váltottam, mert jó ötletnek tűnt . Ez a elt lépés teljesen öntudatlan húzás volt, az biztos . Így utólag belegondolva. Nagyon gyerek lehettem ... Érdekes, most hogy a munkára gondolok, felcsillan a szemem, mint lehetőség. Tisztában vagyok vele hogy nem jó dolgozni. De ami volt munka , mindig azt éreztem fontos dolgot csinálok, mindegy mi volt az. Lehet hogy teljesen rossz lépés lenne hagyni, de engem az motivál , ha doglozhatok. És valahogy érzem, van intelligenciám ahhoz, hogy az évek alatt elindulhatok egy járható úton. Későn érő vagyok nagyon úgy látszik. Nem akarok családdal, barátokkal emiatt a lépés miatt összeveszni ugyanakkor. Sajnálom a dolgot, hogy idáig fajult. De tényleg cefetul érzem magamat így, és ez a sok elmaradás.
2017. nov. 20. 19:27
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mintha én írtam volna és kB veled egy idős is vagyok annyi különbséggel hogy nekem ez sz első félévem. Teljesen ugyan ez s helyzet velem is.
2017. nov. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk csak úgy érdemes ezeket csinálni, hogy nagy hozzá a motivációd. Én 16-17 évesen eldöntöttem milyen irányban akarok továbbtanulni. És bár az egyetem nehéznek bizonylt számomra (különösen az első pár évben), a lelkesedésem nem csökkent. Tovább tartott elvégezni a tervezettnél, de összeségében élveztem az egyetemi éveket, a szakmámban is úgy érzem sikeres pálya előtt állok.
2017. nov. 20. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi nem vagy egyedül... én gazdasági szakra járok, ez a 7. félévem, de kb olyan mintha a 4.-nél tartanék. Előtte jártam egy infós szakra, de fél év után otthagytam, pedig az informatikára akartam szentelni az életemet, de nem tetszett, hogy feleslegesen nyomatják a sok matekot... Ezt a gazdasági szakot is utálom, de öregnek érzem magam ahhoz, hogy elkezdjek valami újat. (23 vagyok) Engem is tönkretesz az egész.. most is elsírtam magam ahogy olvastam a kérdésed.
2017. nov. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

21 vagyok gépész szakirányban tanulok szimplán azért mert a család szerint jól jövedelmez.

Még nagyon az elején vagyunk, de nem érdekel az egész... főleg hogy dolgoztam gyárban és semmi kedvem visszakerülni oda mérnökként se.


Utálom az egészet, és emellé egy csomó beadandó is van, amik kb csak az időt rabolják.


Rendesen bizonyos tárgyaknál egyszerűen összeszűkül a gyomrom és mintha hányingerem lenne... és még nem is kaptunk igazán szopatós tanárt az még csak ezután jönne.

Egyszóval gyűlölöm.

2017. nov. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%
én 2 hét után hagytam abba, mikor rájöttem, hogy ez nem nekem való, ez baj?
2017. nov. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
ÉN 24 vagyok és közgazdásznak tanulok még van hátra 3 félévem a diplomáig, összesen 3 tárgyam amiket nem tudok felvenni egy félévre ,mert egymásra épülnek. Tehát csúsztam összesen 2 évet, és nagyon nem szeretem azt ami tanulok. Soha nem akartam ezt,mert a matematikához semmi érzékem, mindig ügyvéd szerettem volna lenni,ez volt minden álmom. De a szüleim nem engedték így vergődöm végig ezt a szakot.. Sokszor voltam én is mélypontom amikor hetekig ki se jöttem a szobámból,vagy sokszor inkább csak buliztam meg piáltam, a szüleimet sem érdekli különösebben mi van velem csak néha cseszegetnek,hogy végezzem már el. Meg,hogy még kitanulhatok ügyvédnek ,ha elvégeztem ezt a sulit és meló mellett...én elég öregnek érzem magam hozzá.. Én is feladtam volna sokszor ezt a szakot,de muszáj kitartani muszáj egy papírt felmutatni,ha rendes meg akarsz élni,persze ez sem garancia,de ez már esély arra,hogy jobb életed legyen. Szerintem ne hagyd ott amit elkezdtél vagy menj vissza régi sulidba,de mindneképp végezd el .és inkább levelezőn vagy távon csináld,ha lehet meló mellett.
2017. nov. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!