Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimnazista vagyok, tanácstalan...

Gimnazista vagyok, tanácstalan. Milyen munkám legyen?

Figyelt kérdés

Az ország egyik legjobb gimnáziumába járok (szándékosan nem írok nevet), még van hátra ezzel együtt 2 évem, de mivel jövőre faktot választok, nem ártana már gondolkodnom, hogy minek tanuljak tovább. Több mint valószínű, hogy külföldön akarok tovább tanulni. Angolból jövőre középfokúzok, gimi végére remélem felsőfokú is meglesz. Eddig az informatikus pályán gondolkodtam, el is volt határozva, viszont most kezdek magamban kételkedni. Alapvetően a művészetekhez nincs nagy közöm, rajzolni nem tudok, tehát a logikai, matematikai ág jön be, abból vagyok jó is, ezért programozó, játékfejlesztő akartam lenni. Viszont semmi alaptudásom nincs hozzá, és nem biztos, hogy sikeres tudnék lenni a szakmában, ezért keresek valami ún. "B" tervet. Mivel még csak 17 éves vagyok, nem ismerem annyira a szakmákat. Ezért szeretnék tippeket kérni, és valami kis leírást, hogy mit csinál. Irodalomból is rá tudnék hajtani, ha arról van szó. Érdekelnének az utazós munkák, pl utazó riporter, ilyesmi. Esetleg operatőr (ehhez sincs semmi tudásom még), vagy valami jó szabad munka, ami érdekes. Na ez, az ki se tudom rendesen fejezni. Semmiképpen se akarok orvos lenni, gyógyszerész vagy ilyesmi. Inkább változatos munkát szeretnék, talán ez a jó szó. Nyomozó (bűnügyi) is oké lenne, de nem akarok járőrként kezdeni, nem lenne kedven se, meg amúgy sem lenne méltó a gimnázium nevéhez, főleg, hogy egyetemi ambícióim vannak. Fizikailag is rendbe vagyok, sportos vagyok, normál kinézető, adok a külsőmre (nem pávagyerek, csak normális). És szerintem még pozitívumként fel lehet hozni, hogy könnyen kommunikálok, beilleszkedek egy adott csoportba.

17/F



2014. dec. 13. 22:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem tudod mit szeretnél mi hogy segíthetnénk :D

Legalábbis a programozót és az irodalmat felsorolni lehetőségként elég széles kört fed le. Amúgy az az egyetem lényege hogy megtanuld amit kell szóval ez ne riasszon el a programozástól, hogy még nem tudod. Én fizikát végeztem el és az egyetem első óráján azzal kezdték felejtsem el amit a gimiben tanultam. Szóval ne az alapján válassz szakot hogy tudod-e már amit kell, azért mész egyetemre hogy megtanuld.

2014. dec. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A kutató szakok érdekesek, változatosak és nemzetköziek.
2014. dec. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!