Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljak száraz anyagot...

Hogyan tanuljak száraz anyagot? Vizuális és motorikus tanuló vagyok. (többi lent)

Figyelt kérdés
Mindig is gyorsan tanultam meg bármit amit láttam vagy csináltam de a tömör száraz anyaggal mindig gondjaim voltak. Nagyon nehezen veszem magam rá, hogy ki nyissam a könnyvet és ha ki is nyitom a gondolataim folyton el kalandoznak teljesen más dolgokra így nem marad meg semmi a fejemben. Ha leírom és színes kiemelővel kíhúzom se sokkal jobb a helyzet hiába javasolták. Egyszerűen unalmasnak tartom a tanulás ezen részét. Van valami trükk erre a problémára?

2017. dec. 16. 17:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Próbálj keresni a neten a témával kapcsolatos videókat.
2017. dec. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hali! Én joghallgató vagyok szóval elég sok száraz tananyaggal találkozok naponta. Ez egy olyan dolog amit meg kell tanulni. Az elején nekem is baromi nehéz volt de aztán amikor baromi sokat szenvedtem vele rájöttem, hogy egyszerűen le kell ülni és meg kell tanulni. Sokkal hamarabb végez vele az ember mintha csak tolja maga előtt és halogatja. Ez egy folyamat ami nehezen megy. Először ki se nyitod, aztán leülsz egy 15 percre tanulni, utána fél-háromnegyed órára, később másfél óra. Gyakorolni kell rávenni magadat arra, hogy leülj és megtanuld. Esetleg menj be könyvtárba hátha úgy jobban megy ha mindenki tanul körülötted és csend van. Nekem is egy félévbe talt mire megtanultam tanulni ha lehet ezt így mondani. Még egy lehetséges módszer ez ilyen száraz dolgokra hogy ha van idődő bontsd szét. Félóra tanulás, húsz perc pihi majd megint félóra tanulás.
2017. dec. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!