Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha direkt megbukok 12. osztály...

Ha direkt megbukok 12. osztályban, mert elrontottam az érettségit, abból származhat előnyöm? Lehetséges?

Figyelt kérdés

Most vagyok 10. Osztályos, gimnazista.

Azon gondolkoztam ,hogyha kiválasztanék egy tantárgyat ami nem érettségi tárgy,és direkt megbuknék belőle 12.-ben.

Akkor elvileg újra tudnám ismételni az évet ,ha az érettségim nem úgy sikerülne ahogy kellene,ha a pótvizsgán direkt megbukok?

Szerintem ,ha ez lehetséges, akkor mindenképp meg kellene csinálnom, mivel újra tudnám ismételni az évet, és másodjára biztos sokkal jobbak lennének a jegyeim.

Ha pedig jól sikerülne az érettségi ,akkor meg simán leteszem a pótvizsgát. És mehetek abba a suliba amit választottam.

Úgy gondolom, hogy inkább elcseszek plusz egy évet az életemből ,minthogy az egész hátralévő életemet csesszem el.



2017. dec. 26. 10:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Az eddigi életedben mit csináltál hogy már előre tudod hogy 2 év múlva nem fogsz jól teljesíteni? Annak még több értelme lenne ha az elkövetkező 2 évben tanulnál úgy hogy jól sikerüljön az érettségi. Lehet csak komolyabban kellene venned a tanulást, esetleg különórára, majd faktokra járnod ahol emelt óraszámban készülsz az érettségire.
2017. dec. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Es mi lenne ha csak simán újra érettségiznel a rosszabbul sikerült tárgyból?
2017. dec. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ki mondta ,hogy rossz tanuló vagyok? :D

Én arról beszélek ,hogy ha az érettségin szokás szerint túlizgulom a dolgokat ,akkor megtudnám e,úgy ismételni, hogy mellette még évet is ismétlek.

Matek 5, Irodalom 3,5 Töri 4 Angol 5

Nem a legjobb de rossznak nem nevezném:D

2017. dec. 26. 10:59
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Gondolom, egyetemen is majd minden félévet egy biztonsági csúszással akarsz elvégezni. Sokba fog ez neked kerülni ám...
2017. dec. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem ,lehetne a kérdésre válaszolni?

Ezzel nem segítesz, másrészt ez csak egy felvetés.

2017. dec. 26. 11:03
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha megbuksz, nem mehetsz érettségizni :) ebben az esetben, ha utolsó évben megbuksz, valóban pótvizsgára kell menned, de addig nem érettségizhetsz le (hiszen akkor miért mennél el pótvizsgázni?).


Ez egyébként nagyon konstruktív dolog, hogy inkább elcseszel egy évet az életedből, de akkor miért nem valami hasznosra cseszed el? Pl. elmész dologzni, és mellette csak arra az érettségi tárgyra tanulsz, ami elsőre rosszul sikerült?

2017. dec. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igen ,így már értem.

Arra gondoltam ,ha évet ismétlek ,akkor nem csak az érettségim lehet jobb ,hanem pl egy 4es irodalmat ki tudnék javítani 5ös re.

Még annyit ,hogy a megbukást nem az év végén nézik ?,hanem félévkor, mert az érettségi tavaszkor /szal van.

És mi van ,ha az érettségi után bukok meg? Vagy akkor már nincs iskola?

Nem vagyok eléggé képben mindennel :)

2017. dec. 26. 11:17
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Érettségire akkor mehetsz, ha befejezted a 12. osztályt ,tehát minden tárgyból legalább 2-es érdemjegyed van április végéig (nem, nem a félévközit nézik).

Ha ez megvan, akkor érettségin bárhogy is teljesítesz, nem fogod tudni újrajárni a 12. osztályt sehogyan.

2017. dec. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Április végén-május elején ballagsz, utána kb rögtön indul is az érettségi. Viszont csak akkor ballaghatsz el, ha mindenből átmentél. Szóval ha megbuksz valamiből, akkor az egész évet meg kell ismételned és semmiből nem mehetsz érettségizni. Inkább ha rosszul sikerül az egyik, csináld újra. Tudom, hogy fizetős meg akkor egy évvel később mész egyetemre, de ezt SENKI nem fogja ott nézni.
2017. dec. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

Baromság az egész.

Kell menni előre legjobb tudás szerint, nem az első LEHETSÉGES buktató előtt már előre feladni.

Érettségizz le, felvételizz ahova menni akarsz. Legrosszabb esetben nem vesznek fel. Lenyomsz egy évet a második helyen megjelölt egyetemi szakon. Feltételezve, hogy nem pszichológia vs biokéma szakok között ugrálsz, elfogadtatod a tárgyaidat amit az első évben megcsinálsz a második számú szakon, és átjelentkezel az elsőre. Innentől megint egyenesben vagy. Kredtirendszerben max csúszol egy fél évet, de akár még azt sem.

2017. dec. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!