Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha direkt megbukok 12. osztály...

Ha direkt megbukok 12. osztályban, mert elrontottam az érettségit, abból származhat előnyöm? Lehetséges?

Figyelt kérdés

Most vagyok 10. Osztályos, gimnazista.

Azon gondolkoztam ,hogyha kiválasztanék egy tantárgyat ami nem érettségi tárgy,és direkt megbuknék belőle 12.-ben.

Akkor elvileg újra tudnám ismételni az évet ,ha az érettségim nem úgy sikerülne ahogy kellene,ha a pótvizsgán direkt megbukok?

Szerintem ,ha ez lehetséges, akkor mindenképp meg kellene csinálnom, mivel újra tudnám ismételni az évet, és másodjára biztos sokkal jobbak lennének a jegyeim.

Ha pedig jól sikerülne az érettségi ,akkor meg simán leteszem a pótvizsgát. És mehetek abba a suliba amit választottam.

Úgy gondolom, hogy inkább elcseszek plusz egy évet az életemből ,minthogy az egész hátralévő életemet csesszem el.



2017. dec. 26. 10:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért is hülyeség mert mindenki izgul az érettségi előtt hiszen az az első "komoly" vizsga az életében aminek tétje van. A tanár is tudja és segít is, úgyhogy életed legkönnyebb vizsgái között lesz az érettségi (ami eleve azon alapul hogy mit tanultál az elmúlt 12 évben). Ha ennyire parázol ettől is hogy inkább megbuksz, akkor ne menj továbbtanulni mert ilyen hozzáállással soha nem fogod elvégezni azt (ahol fél évente jóval komolyabb terjedelmű szakmai anyagból vizsgázol, 10+ tárgyból is akár).
2017. dec. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nem, semmi előnyöd nem származik belőle és hülyeséget csinálnál!


Semmi értelme évet ismételned, csak időpocsékolás!


Tanulj gőzerővel és amiből jobb jegyet szeretnél, abból majd később még újra érettségizhetsz, de szándékosan megbukni és évismétlésre időt pazarolni baromság!


Nem csesznéd el a hátralévő életedet, de egy évet tuti!


Ilyen tervezgetések helyett inkább tanuljál...!

2017. dec. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Tegyel elorehozott erettsegit, amibol a legjobb eredmenyt szeretnel. Igy ha nem megfelelo kesobb javithatsz rajta.
2017. dec. 26. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!