Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételinél mennyire számít?

Felvételinél mennyire számít?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most fogok felvételizni, és nagyon beparáztam.

A félévi eredmények mennyire számítanak, illetve mennyire befolyásolja, hogy felvesznek-e, vagy nem?

Például, ha tegyük fel megírnám a matekot 45 pontosra, és félévkor kettes, vagy hármas voltam, akkor az mennyi pontot vesz el?



2017. dec. 28. 14:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Ugyan én már pár éve ezen átestem, de úgy tudom az általános iskolai jegyekből 5 pont vihető. Amennyiben csak a matekot 2-es, szerintem semmi gond nem lehet. Pláne, ha a felvételit meg 45-re írod:D
2017. dec. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Iskolánként eltérő a pontok számítása, de az írásbeli majdnem mindenütt 100 pontot ér, sokszor ez a leghangsúlyosabb része a felvételinek (már, ahova írásbelit kérnek). A kettes vagy hármas általában annyit jelent, hogy a matekjegyedde elérhető pontoknak kb két vagy három ötödét szerzed meg. Ez a jegyek súlyozásától és a túljelentkezéstől függően mutatkozik meg, illetve szóbelin is negatívumot jelenthet, ha belenéznek az ellenőrződbe, és csúnyábbnál csúnyább jegyeket találnak. Összességében nem biztatlak arra, hogy hanyagold a jegyeidet, de ha jó az írásbelid és a szóbelid, akkor önmagában nem fogja tönkretenni a felvételidet.
2017. dec. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szó sincs elhanyagolásról, csak nem az erősségem a matek..:/
2017. dec. 28. 20:00
 4/14 anonim ***** válasza:
Úgy értettem, hogy tedd meg a tőled telhetőt a jegyedért, de ha rosszabb lesz, akkor se keseredj el, mert önmagában simán kiegyensúlyozható, ha más területeken jól teljesítesz. Mondjuk, ha 45 pontosra meg tudod írni az írásbelit matekból, akkor nem hiszem, hogy ne menne. :)
2017. dec. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Először is azt kellene tudni, hogy milyen szakra szeretnél jelentkezni és az hány pont. Enélkül elég nehéz válaszolni. Mert ha kb 300-400 közötti kellene, akkor az még összejönne, de 430 vagy afelett, akkor már nem elég, ha mellette jobb jegyeid vannak, akkor sem.
2017. dec. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kedves ötös, mivel matek írásbeli felvételiről van szó, valószínűsíthető, hogy a kérdező középiskolába felvételizik (arról nem is beszélve, hogy nekem pl hármas matekkal hagyományos pontszámítás szerint is olyan 445 pontom volt a szakra, ahova felvételiztem, de a duplázás miatt egyetemi felvételinél még kevesebbet számít, ha másban ügyes az ember).
2017. dec. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen kizárt, hogy valaki 45 pontos matek központit írjon ha 2-es, 3-as matekból. Amúgy 50 pont a hozott pont, szóval ha hetedik év végén és nyolcadikbfélévkor kettes vagy matekbol az minusz 2x 3 pont. Hiszen maximum 2x 5 pontot kaphattál volna, ha 5-ös vagy. Ha hármas vagy akkor 2x 2 pontot veszítesz.
2017. dec. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Félreértettétek. A 45 pont csak egy random szám volt.
2017. dec. 29. 14:07
 9/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, teljesen érthetetlen számomra, amit leírtál.
2017. dec. 29. 14:08
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Hát ez nagyon szomorú, mert ez azt jelenti hogy így 22 nappal a felvételi előtt halvány fogalmad sincs róla, hogy mi a pontozás rendszere.
2017. dec. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!