Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételinél mennyire számít?

Felvételinél mennyire számít?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most fogok felvételizni, és nagyon beparáztam.

A félévi eredmények mennyire számítanak, illetve mennyire befolyásolja, hogy felvesznek-e, vagy nem?

Például, ha tegyük fel megírnám a matekot 45 pontosra, és félévkor kettes, vagy hármas voltam, akkor az mennyi pontot vesz el?



2017. dec. 28. 14:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Tehát lassan és érthetően: hozott pont 50 pont, központi felvételi 100 pont, szóbeli 50 pont. Ez az alapfelállás legtöbb iskolában, van/lehet eltérés, szabad máshogy nézniük a suliknak, de nem írtál konkrét sulit hová készülsz, így csak azt tudom elmondani hogy van legtöbb helyen. A hozott 50 pontod úgy tevődik össze legtöbb helyen, hogy a középiskola kiválaszt 5 tantárgyat. Ez legtöbbször magyar (irodalom, nyelvtan átlaga), matematika, történelen, idegen nyelv és egy természettudományos tárgy. Vagy a természettudományos tárgyat kihagyják és önálló jegynek veszik az irodalmat és nyelvtant külön.Ezekből a tárgyakból nézik a hetedik év végi és a nyolcadik félévi jegyed. 25 pont ha hetedikben mind az 5 tárgyból 5-ös vagy és 25 pont ha nyolcadik félévben 5-ös vagy mind az 5 tárgyból. Tehát tulajdonképp annyi pontot kapsz az 5 tárgyból ahányas vagy abban az évben. Pl matek kettes az két pont, magyar 4-es az 4 pont stb. Ezért írtsm, hogy ha matekból kettes vagy hetedikben és nyolcadikban is akkor 2x 3 pontot veszítesz. Hiszen matek ötösre 5 pontot kapnál hetedikes jegyre is meg nyolcadikosra is, akkor ha helyette csak két pontot kapsz a kettes miatt hetedikben is meg nyolcadikban is az 2x 3 pont veszteség, és ugye ezt kérdezted. Érthető így?


Így kiszámítod a vitt pontjaid 50-ből lesz valamennyi, ehhez adják még hozzá azt a pontot amit felvételin írsz, magyar maximum 50 pont, matek maximum 50 pont. Összesen 100 így a felvételi, hozott ponttal együtt max 150.


És kérlek nem értékelj máskor egy választ nem hasznosnak, csupán azért mert te nem érted.😊Ha megírod a pontos sulit, ahová készülsz, akkor többet tudunk segíteni.

2017. dec. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Na, így mindjárt másabb. Köszönöm.
2018. jan. 1. 11:53
 13/14 anonim ***** válasza:
Van is okod parázni, sajnos...
2018. jan. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Mert te pont ismersz, és tudod, milyen tanuló vagyok, kedves tizenhármaska.
2018. jan. 7. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!