Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi felvételinél mi az,...

Egyetemi felvételinél mi az, ami már egy tisztességes ponthatárnak számít?

Figyelt kérdés

Szájról függetlenül, csak úgy általánosságban.


300? 350? 400? 450?



2016. júl. 4. 23:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Vagyis nem ponthatároknak, hanem inkább ponszámnak.
2016. júl. 4. 23:38
 2/13 Csimicsanga válasza:
57%

most a minimum ponthatár, ha jól tudom 300 pont.

Ha valaki 320-360 pontot elér, akkor szerintem az már jó.

400 pont, és afelett pedig igazán dícséretes

2016. júl. 4. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
400
2016. júl. 5. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

350-400 ami szerintem elvárható olyantól aki egyetemre szeretne menni, ez teljesíthető és nem csak hogy éppen még véletlen becsúszott egy nevenincs egyetemre. Ez ami tisztességes. :)


400-450 ami már azért teljesítmény, 450 felett meg le a kalappal. :)


320 alatt meg nem erőltetném már az egyetemet. A 320-350 olyan okés, elmegy.

2016. júl. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem 400 fölött volt kicsivel, de még így is gyengének éreztem. azért a 240 pontos egyetemistákat megnézném.
2016. júl. 5. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy papíron: 400+

Persze, akinek olyan szak az álma, amire 350 is bőven elég, az minek "törné" még jobban magát? Az plusz felkészülés helyett inkább tanuljon valami olyat, ami később is a hasznára válik.

2016. júl. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hat nem tudom, azért ha én most egy humánosabb szakra jelentkeztem volna, akkor simán megvan a 400 pont, de így hogy inkább reál felé orientálódtm, csak 350. Akkor ezt most minek függvényében kell nézni? Hogy mi a tisztességes ponthatár? Nyilván a jelentkezők pontátlagából határozzák meg. Ha felette vagy és bekereülsz, az már jó. De ez inkáb magasabb ponthatárú szakokra igazabb, mert mondjuk a TTK-s alapponthatárokkat a hülye is teljesíti (szinte), csak aztán kibukuk.
2016. júl. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért nehéz kérdés, mert nem mindegy, mit teszel ezért a pontszámért. Nem hasonlíthatjuk össze a két emeltes orvisis pontszámot (akiknek pl a nyelvvizsga figyelembe se vehető) azokkal, akiknek megvan a kis közép kötelező érettségijük, két nyelvvizsgával (vagy egy gyengébb emelttel, de 50 plusz ponttal...)
2016. júl. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%

Én idén érettségiztem, 426 pontom lett.

Az, hogy ez jónak számít-e, mindenki maga döntse el, én személy szerint azt gondolom, hogy normál képességű diák simán képes 400+ pontot szerezni azzal, hogy érettségi előtt egy héttel átolvas minden könyvet. Talán a matekkal vagy nyelvvel hamarabb el kell kezdeni foglalkozni, ha valakinek nem megy.

Egyébként általános gimnáziumba jártam, olyan 120. helyezés körül van a gimim a rangsorban. Tőlünk két gyereknek lett 470+ pontja.

Szerintem 470 felett zseni valaki, és egyértelműen megérdemli a felvételt, 450 felett ugyanúgy okos az illető, csak esetleg kevésbé tud vizsgázni. 400 felett átlagos, egyetemre való. 350 felett talán érdemes megpróbálni. Az alatt meg felesleges egyetemre menni.

Tőlünk többen nem érték el a 280-at, és azzal áltatják magukat, hogy majd jövőre újra fognak érettségizni, majd pedig mennek egyetemre. Az ilyeneket nem értem. Aki ennyire utál tanulni - vagy rosszak a képességei, de nálunk többségben a lusták voltak -, akkor minek akar menni egyetemre, hogy aztán még többet tanuljon?

A mai tàrsadalom túl nagy jelentőséget tulajdonít a diplomámak, ezért a legmotiválatlanabbak is megpróbálnak egy vidéki egyetemen papírt szerezni.

Összegezve az eddigieket: az érettségi általános műveltséget mér, ha kissé tájékozott vagy, akkor könnyen elérsz 400 feletti ponthatárt. Az én egyetememre nem kell túl sok, így én kevésbé voltam motívált a pontszerzésben, de szerintem 450 felett már igen szépnek számítanak a pontok.

2016. júl. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

Tudod kedves 9. hsz., az érettségi csak a pillanatnyi állapotot tükrözi, nem a valódi tudást.


Mindenkinek vannak gyengeségei egy-egy tárgyon belül is, és a szerencsén IS múlik, hogy pont azt kapja-e valaki érettségin, vagy sem.

Szerintem TE SEM tudtál volna minden tétellel 426 pontos eredményt összeszedni, úgy hogy elég merész kijelentés az, hogy az átlag képességű diák 400+-os pontot összeszedhet.


Láttál te már átlag képességű diákokat? Van a mai magyar közoktatás színvonaláról bármi fogalmad? Hogy a diákok tudása milyen szinten van?

Mert a kommented alapján nem úgy néz ki, mintha tudnál ezekről bármit is.


Még ugyan a sor végén kullogunk pl EU-s szinten is. Ha az átlagos képesség 400+ pontot jelentene, nem lennének ilyen szörnyű eredmények a diákok tudását illetően, és nem csökkenne az eredmény sem évről évre.


Attól, hogy a te iskoládban ez az átlag, országos szinten nagyon nem.



És mi van, ha valaki idén lusta volt? Rájött, hogy elrontotta, és tenni akar érte, hogy mehessen felsőoktatásba, és tanulhasson valamit. Úgy beszélsz, mintha az emberek nem lennének képesek változni, fejlődni.


Arról nem is beszélve, hogy RENGETEG 400-450 pontos diák kihullik, hiába ért el ennyi pontot, míg aki az érettségin rosszabbul teljesített és csak 350-400 ponttal kerül be az egyetemre, végig is csinálja.


MINDEN verzióra van bőven példa, nem kéne ilyen sztereotípiákat tenni, mint hogy 350 pont alatt nem érdemes egyetemre menni...

2016. júl. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!